Strona głównaMebleBiurka loftowe/industriale

Biurka loftowe/industriale

Kluczowym elementem wystroju wielu pomieszczeń jest strefa pracy. Dorośli, ale również dzieci przynoszą często część pracy do domu. Potrzebne jest miejsce na wygodne rozłożenie laptopa, notatek, dokumentów. Jednocześnie znaczenie ma ilość miejsca, które możemy przeznaczyć na ten cel. Z pewnością znajdą się ci, którzy mogą sobie pozwolić na osobne pomieszczenie, które pełnić będzie funkcję biurową. Trudniejsze zadanie stoi jednak przed tymi, którzy będą chcieli połączyć swoje biurko z sypialnią lub salonem.

Wybierając odpowiedni mebel, chcemy, by był on przede wszystkim praktyczny, robił piękne wrażenie i pasował do naszego wnętrza. Tworząc warunki do pracy zdalnej, warto pamiętać o oddzieleniu strefy relaksu od miejsca pracy. Ułatwi to motywowanie się do pracy i poprawi naszą koncentrację. Dobrym początkiem będzie zakup odpowiedniego biurka. Budując wystrój dobrze zacząć od solidnej podstawy, która płynnie połączy wszystkie późniejsze dekoracje i ozdobniki. Taki komfort odnajdujemy w Lofcie. Jest to styl, którego estetyka pochodzi od przesyłowych przestrzeni. Choć są one minimalistyczne, to mogą nadać ciepłego, przytulnego, choć nadal stonowanego wyglądu.

Styl przemysłowy, industrialny, powinien również kojarzyć nam się z wysoką jakością materiałów. Biurka loftowe, które są tworzone w tym stylu, zazwyczaj są połączeniem stalowych nóg oraz drewnianego blatu. Do ich produkcji używa się materiałów, które powinny posłużyć nam przez wiele lat. Dębowy blat jest odpowiednio zabezpieczony, przez co odporny jest na wiele czynników zewnętrznych typowych dla pracy przy biurku.

Takie połączenie jest znakomicie uniwersalnym rozwiązaniem pasującym zarówno do tradycyjnych jak i nowoczesnych wnętrz. Wszystko to dzięki odpowiednio zachowanym proporcjom oraz barwom użytym podczas etapu projektowania. Odpowiedni design sprawia, że biurka w stylu Loftowym są praktyczne i posiadają duże, pojemne blaty. Z łatwością dobierze się do nich odpowiednie oświetlenie jak i wygodny fotel czy krzesło. W przypadku rozłożystego siedziska brak bocznych półek czy szuflad ułatwia wsunięcie fotela na odpowiednią głębokość.

W tym miejscu warto również wspomnieć o kontenerach biurowych, czyli małych półkach, szafkach oraz szufladach, które mogą stanowić rozbudowę naszego biurka według naszych spersonalizowanych potrzeb

Biurko z jasną blendą i kontenerem
Biurko z jasną blendą i kontenerem
Biurko narożne zabudowane z jasną blendą
Biurko narożne zabudowane z jasną blendą

Drewniane blaty, które często występują w biurkach Loftowych świetnie komponują się z każdym kolorem ścian oraz pozostałych mebli. Często zapominamy o zalecie, że wszelkie uszkodzenia, które mogłyby powstać z czasem, zawsze można po prostu zeszlifować i odnowić warstwą lakieru. Łatwo również dodać różnego rodzaju otwory, jeśli zdecydujemy się na sprzęt elektroniczny, którego różnego rodzaju kable będą wymagały odpowiednich dostępów.

Biurko Loftowe to doskonały pomysł dla osób wciąż poszukujących swojego stylu. Jest bazą pod kolejne pomysły i budowę własnego, atrakcyjnego wnętrza. Nasze miejsce pracy może stać się płynnym i estetycznym uzupełnieniem wystroju lub też zagrać pierwsze skrzypce w harmonii naszej codziennej przestrzeni.

Jakub Borowiec
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze