Strona głównaDIYCo można zrobić z silnika od pralki automatycznej?

Co można zrobić z silnika od pralki automatycznej?

Zepsuła Ci się pralka? Pewnie zastanawiasz się co z nią zrobić. Opcji jest wiele. Możesz oddać ją na złom, możesz rozebrać i sprzedać na części, ale możesz także wyciągnąć z niej silnik i pobawić się w majsterkowicza. Co można zrobić z silnika od pralki automatycznej? Jak się okazuje bardzo dużo rzeczy. Elektrownia wiatrowa, szlifierka, sprężarka, prądnica, turbina wiatrowa czy nawet napęd do bramy przesuwnej. Silnik od pralki zastosowań ma tysiące, można powiedzieć, że ogranicza nas tylko wyobraźnia. 

Co można zrobić z silnika od pralki?

Jak wiemy każdy silnik możemy przerobić na prądnice. Mała elektrownia wiatrowa może okazać się super pomysłem, gdy chcemy ładować np. swoje akumulatory. Jak zrobić elektrownie wiatrową z silnika od pralki? To pytanie powinny sobie zadać osoby, które posiadają działkę, która nie ma dostępu do prądu. Jak zrobić elektrownie wiatrową z silnika od pralki? Wystarczy tylko przerobić nasz silnik na prądnice. 

Jak zrobić szlifierkę stołową z silnika od pralki? Zastosowanie silnika znajdziemy także w produkcji szlifierki stołowej. Wystarczy podłączyć silnik do prądu, warto też poszukać rozwiązania do regulacji obrotów. Pamiętaj jednak, że szliferka stołowa z silnika od pralki nie będzie spełniała wymogów BHP. Dlatego zanim postawisz sobie pytanie jak zrobić szlifierkę stołową z silnika od pralki to zastanów się czy możesz pozwolić sobie na utratę zdrowia, nie sądze.  

Dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie stworzenie sprężarki. Jak zrobić sprężarkę z silnika od pralki? Tutaj w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić czy nasz silnik posiada odpowiednią moc. Do sprężarki potrzebujemy mocy minimum 1 KW. Drugie pytanie przed pytaniem jak zrobić sprężarkę z silnika od pralki to czy na pewno warto robić to na własną rękę. Sprężarka nowa kosztuje w sklepie już 250 złotych. Sprężarka zrobiona z silnika od pralki nie będzie spełniała wymogów BHP. Dbaj o swoje bezpieczeństwo i postaw na produkty z atestem. 

Najciekawszym pomysłem na wykorzystanie pralki, a raczej jego silnika jest napęd do bramy przesuwnej. Napęd do bramy przesuwnej z silnika od pralki? Tak, to możliwe. Wystarczy zastosować przekładnie ślimakową. 

Jak widzisz nie warto wyrzucać swojej starej pralki. Można zrobić z silnika od pralki automatycznej naprawdę sporo ciekawych rzeczy. Zawsze będziemy to podkreślać – bezpieczeństwo jest najważniejsze. Nie ryzykuj i nie rób na własną rękę takich urządzeń jak szlifierka czy sprężarka. A Ty jakie zastosowanie widzisz w silniku od pralki?

Jakub Borowiec
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze