HomeArchitekturaCo to jest dom modułowy?

Co to jest dom modułowy?

Chcesz dowiedzieć się nieco więcej na temat domów modułowych? Wbrew pozorom dobrej klasy dom modułowy wcale nie musi być drogi w budowie. W tym przypadku większość projektów domów zakłada tworzenie bryły obiektu z gotowych elementów wytwarzanych w fabrykach.

Składanie części domu w miejscu budowy to wygodna opcja, która pozwala zaoszczędzić sporo czasu, a niekiedy nawet i nieco pieniędzy. Sprawdź, jak buduje się gotowe domy modułowe i kiedy warto zainwestować w tę technologię.

Domy modułowe – co warto o nich wiedzieć?

Domy modułowe całoroczne to nic innego, jak typ nieruchomości mieszkalnej, która jest przygotowana z gotowych elementów składowych na miejscu budowy. To konstrukcje powstające w wyniku połączenia gotowych elementów wytwarzanych w fabryce. Zastanawiasz się, czy domu modułowe nadają się jako propozycja na budynek całoroczny? Jak najbardziej tak. Te, choć cieszą się ogromną popularnością, wciąż są uznawane za mało odporne na zewnętrzne czynniki atmosferyczne.

Domy modułowe – wady

Oczywiście dom modułowy ma swoje wady, jak i zalety. Domy modułowe całoroczne pod klucz mają pewne wady. Głównie dotyczy to kosztów inwestycji. W tym przypadku nie możesz pozwolić sobie na powolne finansowanie prac budowlanych. Zamawiając dom modułowy, jesteś zobowiązany do opłacenia gotowego zamówienia jeszcze przed rozpoczęciem prac na terenie budowy. Dla domów modułowych nie masz wyboru – kiedy zapłacisz całość, otrzymasz składowe do wybudowania swojego domu.

Domy modułowe – zalety

Ogromnym plusem domów modułowych są niskie koszty przedsięwzięcia. Dodatkowo domy modułowe stawia się bardzo szybko. To idealne rozwiązanie dla osób i deweloperów, którzy chcą szybko wybudować nieruchomość i jak najszybciej się do niej przeprowadzić. Od czas wybrania projektu do wybudowania domu modułowego najczęściej nie mija więcej niż 3 miesiące.

Ile kosztuje dom modułowy?

Koszty to istotna kwestia, jaką trzeba poruszyć, budując fińskie domu modułowe. Ceny na rynku są różne. Wiele zależy od tego, z jakich materiałów wykonane są poszczególne elementy. Kiedy gotowe ściany są wykonane z naprawdę trwałych materiałów, a ich dostawa i realizacja odbywa się w krótkim terminie, przygotuj się na spore koszty. Całkowite kwoty sfinansowania inwestycji w postaci domu modułowego mogą sięgać nawet setki tysięcy złotych. Oczywiście kwoty w tym przypadku są raczej znacznie mniejsze, aniżeli dla tradycyjnych metod budownictwa.

Dom modułowy – kto zajmuje się jego budową?

Budową domów modułowych zajmują się najczęściej profesjonalne firmy budowlane, które mają dostęp do prefabrykatów oraz gotowych elementów służących jako stelaż domu modułowego. Ta metoda stawiania nowych budynków w 2022 roku stała się szczególnie popularna. Wybieraj tylko renomowane firmy, które cieszą się uznaniem wśród zadowolonych konsumentów. W przeciwnym razie licz się z ryzykiem, że na etapie łączenia modułów zawsze może pójść coś nie tak. Kiedy wznosisz budynek modułowy, pamiętaj, że potrzebny Ci będzie dźwig. Możesz go wynająć, jednak to wiąże się ze znacznymi kosztami budowy nowej nieruchomości z modułów.

Czy warto zainwestować w dom modułowy w Polsce?

Czym wyróżniają się domy modułowe? Cena i szybkość realizacji projektu to nie wszystko. Zwróć uwagę na fakt, iż w Polsce moduły dla domów jednorodzinnych dopiero wchodzą na rynek. Stale pojawiają się nowe firmy, które coraz szybciej i chętniej realizują takie przedsięwzięcia, a Ty zaoszczędzisz sporo gotówki w porównaniu do tradycyjnego budownictwa.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze