HomePrzemysłCzy łatwo jest wybrać siłownik pneumatyczny?

Czy łatwo jest wybrać siłownik pneumatyczny?

Masz już dosyć niesprawdzających się akcesoriów i urządzeń w Twojej firmie? A może dochodzisz do wniosku, że w końcu warto zmodernizować wszystkie instalacje? W takich okolicznościach na pewno musimy przeanalizować dokładniej wszystkie rozwiązania technologiczne, które były przez lata wykorzystywane w dużym zakładzie produkcyjnym albo małej firmie usługowej. Jednym z praktyczniejszych produktów, które są wykorzystywane na bardzo dużą skalę, będzie na pewno siłownik pneumatyczny, który występuje w wielu różnych wariantach, jeżeli chodzi o rozmiary i modele. Niestety nie zawsze amatorzy będą zorientowani w tym, które produkty wybrać, aby zapewniały bezawaryjne i bardzo długie użytkowanie.

Po co wykorzystujemy siłowniki pneumatyczne?

W zasadzie nawet nie powinniśmy się zastanawiać nad tym, po co wykorzystujemy takie produkty. W końcu siłownik pneumatyczny jest wykorzystywany w każdej branży przemysłowej i trudno sobie bez nich wyobrazić jakąkolwiek instalację. Czasami też występują siłowniki z prowadnikiem, dzięki czemu niwelowane są obciążenia, ale także siły przeciwskrętne. Przy wykorzystaniu takich elementów gwarantowane jest zwiększenie dopuszczalnego obciążenia promieniowego tłoczyska. W ten sposób możemy uzyskać poprawę prowadzenia. Zanim jednak wyposażymy się w takie profesjonalne artykuły, musimy dokładnie wiedzieć, jakie powinny być ich specyfikacje. W końcu mamy tu różne średnice w zakresie od 32 mm do 100 mm. To oczywiście nie koniec zróżnicowania tych artykułów. Możemy też przecież w naszej firmie posługiwać się siłownikiem pneumatycznym z hamulcem tłoczyska. Co zyskujemy dzięki takiemu rozwiązaniu? Chodzi tu o mechaniczną blokadę tłoczyska w skrajnych położeniach. Poza tym dużą zaletą stosowania takich rozwiązań jest również to, że hamulec blokuje opadnięcie tłoczyska, gdyby wystąpiła na przykład sytuacja odcięcia dopływu zasilania sprężonym powietrzem.

Jak najskuteczniej dopasować siłownik do instalacji?

Ważną kwestią oczywiście będzie to, jak najskuteczniej i najszybciej dopasować siłownik pneumatyczny do naszej konkretnej instalacji. Sprawa taka nie będzie z pewnością skomplikowana, jeżeli znamy dokładnie parametry starych siłowników, które były wykorzystywane do tej pory, ale na przykład uległy awarii lub doszło już do całkowitego wyeksploatowania. Jeżeli jednak nie wiemy, jakiemu siłownikowi pneumatycznemu możemy zaufać, bo pierwszy raz dokonujemy takiej wymiany, to wtedy najlepiej skontaktować się z doradcami klienta, którzy mają rozeznanie we wszystkich innowacjach pneumatycznych.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze