Strona głównaZakupCzym są szyby do wanny i na co zwracać uwagę przy ich...

Czym są szyby do wanny i na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Wanna to świetne rozwiązanie, jeżeli lubisz długie, odprężające i przyjemne kąpiele. W przypadku osób, które często się spieszą albo chcą wyłącznie na chwilę wejść pod wodę, aby odświeżyć ciało i umysł długie oczekiwanie na wlanie litrów wody nie będzie atrakcyjne. W jaki sposób przekształcić wannę w prysznic? Czym są szyby do wanny i jak kupić odpowiednią?

Nawet jeżeli masz przy baterii wannowej wąż i słuchawkę prysznicową, to mycie się w takim miejscu grozi… zalaniem łazienki. Woda będzie bowiem najczęściej tryskać na wszystkie elementy, które znajdują się w pobliżu wanny. Istnieje jednak sposób, aby niedrogo i skutecznie połączyć wannę z prysznicem.

Czym są szyby do wanny?

Szyby do wanny są coraz popularniejszym rozwiązaniem. Pozwalają w niedrogi sposób zamienić wannę w prawdziwy prysznic. Elementy konstrukcyjne przypominające ścianę prysznicową stawiane są bowiem przed samą wanną. W ten sposób woda nie tryska po całej łazience, pomieszczenie jest czyste, a konstrukcja pozwala na wzięcie szybkiego natrysku bez obaw.

Zaletą szyb jest to, że umożliwiają komfortowe połączenie wanny i prysznica. Niektórzy chcą mieć 2 w 1, gdyż zależy im na komfortowych kąpielach co jakiś czas i np. codziennym natrysku. Z kolei – szczególnie w mniejszych łazienkach albo okrojonym budżecie – montowanie zarówno kabiny prysznicowej jak i wanny nie wchodzi za bardzo w grę.

Jak wybrać odpowiednią szybę do wanny?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szyb. Jedno lub dwuskrzydłowe parawany wannowe (z uchylną częścią) to elementy, które nie zakrywają całej wanny, a jedynie jej część. W ten sposób pół armatury pozostaje otwarte, a połowa pełni funkcję prysznica.

Istnieją również parawany na wannę, które zakrywają całą jej ścianę boczną. Te posiadają drzwi, przez które wchodzi się do niej przed kąpielą. Możesz połączyć kolejne elementy konstrukcyjne tak, aby stworzyć całkowicie obudowaną wannę stosując np. jednoskrzydłowy parawan i ścianę. W ten sposób otrzymasz pełną kabinę prysznicową z bardzo głębokim brodzikiem.

W jaki sposób dobrać szybę do wanny? Przede wszystkim zwróć uwagę na wielkość swojej wanny, powierzchnię łazienki i Twoje potrzeby oraz możliwości finansowe. Jeżeli nie chcesz wydawać wielu środków na ścianę, a zależy Ci na praktycznej formie – jedno lub dwuelementowy parawan sprawdzi się doskonale. W przypadku, gdy potrzebujesz odseparowania wanny od łazienki (np. ze względów praktycznych) to warto pomyśleć o pełnej obudowie.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze