Strona głównaNarzędziaDalmierz laserowy - dlaczego warto go mieć przy remoncie?

Dalmierz laserowy – dlaczego warto go mieć przy remoncie?

Dalmierz to urządzenie, które może przydać nam się w wielu różnych scenariuszach użytkowania. Trudno nie zauważyć jednak, że zyskuje on coraz większego znaczenia na przykład podczas remontów. Profesjonalne ekipy budowlane coraz częściej korzystają z takich sprzętów. Co za nimi przemawia?

Czym jest dalmierz laserowy?

Zdecydowana większość urządzeń tego typu korzysta z lasera bazującego na podczerwieni, dzięki czemu można w ciągu ułamków sekund precyzyjnie oszacować odległość między punktem A, a punktem B. Dalmierze dostępne w ofercie Benetech Poland są precyzyjne, a na dodatek zgodne ze wszystkimi niezbędnymi wymogami i standardami. 

Po stronie ciekawostek można wspomnieć, że taki miernik działa dzięki zastosowaniu Twierdzenia Pitagorasa. Wszystkie obliczenia wykonywane są automatycznie, a odległość dzieląca miernik od wskazanego punktu widoczna jest na dużym, czytelnym ekranie. 

Często spotykamy się z dalmierzami o rekomendowanej długości pomiaru do stu metrów. Na rynku można jednak znaleźć sprzęty, które zadziałają na o wiele dłuższym dystansie. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by kupić odpowiedni dla naszej działalności gospodarczej model.

Mimo tego, że ręczne zmierzenie odległości zbliżonej do stu metrów zajęłoby nam bardzo dużo czasu, to dalmierz uwinie się z takim zadaniem w mniej niż sekundę. Co więcej, precyzja pomiaru jest imponująca. Zwykle mieści się ona w +/- dwóch milimetrach. To wręcz imponujące, jak dokładny może być pomiar.

W jaki sposób dalmierz sprawdzi się przy remoncie

Bez względu na to, czy mowa o remontach mieszkania, domu czy wielkiej hali, dalmierz to urządzenie, które znacznie skraca czas pracy, a na dodatek zapewnia tak dużą precyzję pomiaru, że wiele wyspecjalizowanych firm nie wyobraża sobie pracy bez tego typu sprzętu. Dlaczego?

Wystarczy wskazać na miejsca trudnodostępne. Twoja firma ma za zadanie założyć rynienki, w których będą poprowadzone kable do internetu w dużym bloku? Zatem musisz dokładnie oszacować łączną długość rynienek, ale i kabla, jakiego będziesz potrzebował.

Jeśli zadanie ma być wykonane szybko, raczej nie ma sensu wysyłać do wielkiego bloku jednego czy dwóch pracowników. Na zbieraniu pomiarów zeszłoby im bardzo dużo czasu. A przecież czas to pieniądz. W grę wchodzi też czynnik ludzki, czyli błąd na etapie pomiarów. 

Zespół pracujący z dalmierzem laserowym, na przykład tym od Benetech Poland, musi mieć jeszcze tylko kartkę i długopis i zapisywać kolejne odcinki pomiarów. To ogromna oszczędność czasu, ale i pieniędzy. Dalmierz kosztuje zaledwie kilkaset złotych. A firma płaci przecież za każdą roboczogodzinę techników. 

W podobnym tonie można wypowiadać się o rozbudowie wielkich hal magazynowych. Jakiej długości ma być belka stalowa, która będzie wspierać ścianę? Na jakiej długości trzeba zbudować wzmocniony mur oporowy, by ustabilizować nasyp ziemny? To kolejne sytuacje, gdzie dalmierz sprawdzi się idealnie. 

Dalsze jego zastosowania można wyliczać niemal w nieskończoność. Bez względu na to, czy kładziesz w domu płytki, boazerię, czy chcesz oszacować odległości dzielące stoliki w restauracji, czy rozbudować firmę, jest to proste, poręczne urządzenie, dzięki któremu cały proces przebiegnie bardzo szybko i – co najważniejsze – dokładnie.

Jakub Borowiec
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze