HomeWnętrzaDekoracje do salonu - na jakie warto postawić?

Dekoracje do salonu – na jakie warto postawić?

Salon to najbardziej reprezentatywne miejsce w całym domu lub mieszkaniu. Oprócz wysokiej jakości mebli warto postawić na wyjątkowe dekoracje. Powinny być dobrane w zgodzie z bieżącym stylem wyposażenia. Jakie warto wybrać, aby uzyskać najlepszy efekt? Podpowiadamy.

Na co zwrócić uwagę wybierając dekoracje do salonu?

Jeśli chcemy w salonie stworzyć przytulne miejsce to warto kierować się przede wszystkim tym, aby poszczególne elementy dekoracyjne budowały zamierzony nastrój. Mają swoim wyglądem zachęcać do tego, aby usiąść, odpocząć, przytulić się do ozdobnej poduszki. Warto więc postawić zwłaszcza na jasne i przyjazne kolory oraz kształty, które jednoznacznie kojarzą się z relaksem.

Kolejną kwestią jest funkcjonalność. Elementy dekoracyjne, które w żaden sposób nie są używane będą zbierać tylko kurz, co absolutnie mija się z celem. Dobrze dobrane dodatki to elementy, które nie dość, że zwiększają estetyką pomieszczenia, to jeszcze sprawiają, że chętnie po nie sięgamy lub z nich korzystamy. Wymagania te spełniają przede wszystkim poduszki dekoracyjne, lustra na eurofirany, które są nowoczesne, modne i pod aranżację. Również świece zapachowe, ozdobne pudełka do przechowywania różnych przedmiotów, eleganckie lampki do czytania i inne.

Jakie dekoracje sprawdzą się w każdym salonie?

Ciekawym urozmaiceniem każdego salonu mogą być lustra. Niekoniecznie muszą to być wyłącznie małe elementy ozdobne w kompaktowych rozmiarach. Większe tafle szkła doskonale rozświetlą wnętrze oraz optycznie powiększą przestrzeń. Ciekawym zabiegiem stylistycznym jest wybór lustra w stylu kontrastującym do wyglądu pomieszczenia. Na przykład salon urządzony w stylu minimalistycznym będzie ciekawie prezentował się ze szkłem umieszczonym w bogato zdobionej ramie.

Oświetlenie może stanowić bardzo istotny element dekoracyjny w salonie. Umiejętny wybór odpowiedniej lampy sprawi, że wieczorną porą uda się stworzyć wyjątkowo klimatyczny nastrój. Aby tego dokonać należy zwrócić uwagę przede wszystkim na barwę oraz intensywność świecenia żarówki. Można zarówno wykorzystać do tego celu pojedyncze źródła światła, jak i łańcuchy świetlne w postaci popularnych girland. Poprzez dekoracje roślinne umieszczone przy poszczególnych kulach świetlnych nawiązują bezpośrednio do natury, co wywołuje bardzo pozytywne wrażenie na widzach.

W nowoczesnym salonie nie może zabraknąć niewielkiego dywanu. Swoją powierzchnią zajmuje jedynie niewielki wycinek pomieszczenia, a umiejscowiony pośrodku stanowi wyraźny element dekoracyjny. Jego kolorowa fraktura ożywia surowość wnętrza i powoduje, że nabiera ono przytulności.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze