Drewno jest jednym z ulubionych materiałów stosowanych w aranżacji wnętrz. Ponadczasowe tworzywo odznacza się wyjątkową elegancją i funkcjonalnością. Tworzy niepowtarzalne wnętrza pełne rodzinnego ciepła. Sprawdza się zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych projektach, stanowiąc ciekawą alternatywę dla modnych tworzyw sztucznych. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jak zaprojektować kuchnie drewniane.
Jak zaaranżować kuchnię w drewnie?
W pierwszej kolejności powinieneś określić ogólną stylistykę wnętrza, dopasowaną do aranżacji całego domu. Drewno to uniwersalny materiał, który pozwoli na dowolne projektowanie w każdym stylu. W zależności od swoich upodobań możesz łączyć je z dowolnymi dodatkami i materiałami, tworząc nowoczesne i tradycyjne kompozycje. Zanim przystąpisz do zakupów i prac wykończeniowych, pamiętaj o przygotowaniu dokładnego projektu. Jeśli masz problem z samodzielnym opracowaniem planu, możesz skorzystać z pomocy architekta wnętrz.
Ciekawym nurtem we współczesnych trendach jest łączenie naturalnych desek i surowej przyrody z nowoczesną prostotą i technologiami. To interesujące zestawienie oparte na kontrastach pozwala zbudować minimalistyczne wnętrze, które jest jednocześnie ciepłe i przytulne. Dopełnienie całości roślinnością, ziołami oraz akcesoriami z naturalnego kamienia pozwala stworzyć niepowtarzalne wnętrze. Jest doskonała alternatywa dla osób szukających unikatowych aranżacji.
Nowoczesna kuchnia drewniana
Kuchnia czarny mat z drewnem to jedno z ulubionych rozwiązań miłośników minimalizmu i nowoczesnej prostoty. Idealnie sprawdzi się w mieszkaniach utrzymanych w stylu industrialnym. Naturalne deski doskonale ocieplą pozornie chłodną przestrzeń. Połączenie czarnych blatów i sprzętów kuchennych z drewnem w odcieniach słomkowych doskonale zbalansuje kontrasty barwne. We wnętrzu zadbaj przy tym o oświetlenie, które dobrze doświetli przestrzenie robocze.
W nowoczesnych domach świetnie spisze się także szara kuchnia z drewnem. Jeśli jesteś miłośnikiem frontów z tworzyw sztucznych, zdecyduj się na drewnianą podłogę, boazerię oraz blaty kuchenne. Jasnoszara kuchnia z drewnianym blatem to jeden z ulubionych trendów wnętrzarskich współczesnych projektantów wnętrz. Ciekawym pomysłem jest zestawienie drewna z naturalną cegłą. Jak wykorzystać inspiracje? Kuchnie świetnie wpiszą się w gust stylu industrialnego, którzy szukają sposobów na wyeksponowanie surowych elementów architektonicznych.
Jak stworzyć tradycyjny projekt kuchni?
Drewno to efektowne tworzywo, służące do tworzenia klasycznych projektów mieszkań. W przypadku tradycyjnych wystrojów najlepiej sprawdzają się fronty z wyraźnie widocznymi słojami. W zależności od swoich preferencji możesz wybrać dowolny odcień tworzywa. Kuchnia biała z drewnem to doskonały sposób na stworzenie zarówno klasycznych, jak i romantycznych kompozycji. Możesz zdecydować się na drewniane fronty i białe dodatki. Ciekawą alternatywą jest biała kuchnia z drewnianymi blatami. Jeśli cenisz styl angielski, sprawdzi się kuchnia biała drewniana.
W przypadku drewnianych mebli w klasycznych aranżacjach najlepiej sięgać po eleganckie kafle oraz marmurowe dodatki. Jeśli zależy Ci na stylowym wykończeniu postaw na ponadczasową wiśnię lub mahoń, które dodadzą całości powagi i stonowanego klimatu.
Jakie drewno wybrać do kuchni?
Wybierając drewno do kuchni, zwróć się w stronę praktycznych rozwiązań. W przypadku drewnianej podłogi najlepiej spisze się dąb dostępny w różnych wariantach kolorystycznych. W tradycyjnych wystrojach doskonale sprawdzą się postarzane deski o wyraźnie widocznych słojach. Decydując się na dłuższe deski, ograniczysz liczbę połączeń. Jest to jedna z tendencji, która od wielu sezonów utrzymuje się w modzie wnętrzarskiej.
W przypadku mebli do najchętniej wybieranych tworzyw należy dąb oraz buk. Do produkcji frontów często stosuje się także drewno jesionowe, które nie spełnia jednak istotnych funkcji praktycznych. Pełni głównie rolę dekoracyjną, wpływając na estetykę aranżacji.