Strona głównaOpinie o firmachFalowniki Fronius — opinie, wady i zalety

Falowniki Fronius — opinie, wady i zalety

Fronius to firma rodem z Austrii, obecnie jeden z największych na świecie producentów falowników. Duży rozwój w obszarze fotowoltaiki pozwolił marce naprawdę rozwinąć skrzydła. Nic dziwnego zatem, że obecnie jest bardzo znana, a hasło “fronius falownik opinie” jest często wyszukiwane w internecie. Czy jednak warto wybrać właśnie ją?

Czym są falowniki Fronius?

Falowniki są niezbędnym elementem wchodzącym w skład instalacji fotowoltaicznej. Zadaniem tego urządzenia jest zamiana prądu stałego pozyskiwanego ze światła słonecznego, w prąd zmienny, który wykorzystują urządzenia elektryczne. Trudno więc wyobrazić sobie całą instalację bez tego elementu. Jest oczywiście wielu producentów tego sprzętu. Wyróżniają się jednak produkty właśnie marki Fronius. Falowniki: opinie użytkowników i samych instalatorów sprawiają, że coraz chętniej się po nie sięga. Falowniki fotowoltaiczne działają w końcu w sposób zbliżony do serca w żywym organizmie, czyli rozdysponowują prąd w całej instalacji. Falowniki Fronius są popularne ze względu na możliwość dopasowania ich do innych części instalacji stworzonych przez konkurencyjne marki. Daje to dużą elastyczność. To nie koniec zalet Fronius falowników. Opinie użytkowników potwierdzają, że to produkty, które można dopasować do użytku w swoim gospodarstwie domowym, jak i w nawet dużej firmie. Doceniają to klienci.

Fronius Symo 8.2-3-M opinie 

Jednym z najbardziej popularnych falowników jest Fronius Symo 8.2-3-m. Opinie na jego temat są dość liczne. Użytkownicy cenią ten produkt ze względu na jego walory użytkowe. Dużą zaletą jest dodatkowe złącze. Dzięki niemu można zarządzać zasilaniem i wizualizować sobie zużycia. 

Fronius Symo 7.0-3-M opinie 

Ten model to inwerter trójfazowy, beztransformatorowy. Zastosowanie przede wszystkim w domowych instalacjach fotowoltaicznych to zasługa niedużych gabarytów Fronius Symo 7.0-3-M. Opinie użytkowników zwracają uwagę na takie korzyści, jak sterowanie falownikiem za pośrednictwem Wi-Fi. Dzięki temu można go ustawiać korzystając z takich urządzeń jak laptop albo smartfon, co jest bardzo wygodne. Dodatkowo ten falownik może być umieszczony na niemal każdym dachu, bez względu na jego krzywiznę. To także cenny element, ponieważ wpływa na uniwersalność tego rozwiązania. Klasa ochrony IP65 sprawia, że nie zaszkodzi mu deszcz, a nawet intensywna burza. Działa w zakresie temperatur od minus 25 stopni Celsjusza, aż do plus 60 stopni Celsjusza.

Fronius Symo 4.5-3-M opinie 

Ten falownik powstał zgodnie z konstrukcją SuperFlex Design. Oznacza to, że charakteryzuje się dużą elastycznością w zakresie projektowania instalacji. To nie jedyne zalety Fronius Symo 4.5-3-M. Opinie na temat tej marki wskazują, że produkt ten jest solidny, odporny na wpływ negatywnych czynników zewnętrznych, a przy tym dobrze wygląda. Jego zastosowanie to oczywiście również duża oszczędność pod kątem opłat za energię elektryczną. Liczne dofinansowania pozwalają na tańsze zamontowanie takiego źródła zielonej energii także dla siebie. 

Falownik Fronius Symo 6.0-3-M opinie 

Kolejną możliwością jest Falownik Fronius Symo 6.0-3-M. Opinie również na temat tego produktu wskazują również jego dużą wartość użytkową. Ten falownik pozwala na ustawienie tak zwanego zerowego zasilania. To bardzo duża wygoda. W pierwszej kolejności zasilane są sprzęty elektryczne w domu, a następnie falownik obniża moc do maksymalnej dopuszczalnej przez zakład energetyczny. Ustawienie na zerowe zasilanie sprawia, że cała energia jest przekazywana tylko do zaopatrzenia nią domu, bez zasilania sieci prądem.

Fronius Symo 10.0-3-M opinie

Fronius Symo 10.0-3-M jest kolejnym falownikiem marki godnym uwagi. Charakteryzuje się wysokim stopniem ochrony IP66. Tylko wrzucenie go bezpośrednio do wody jest w stanie mu zagrozić. Wysoka moc i jednocześnie elastyczność sprawiają, że nadaje się do użycia w każdej instalacji. Jakie są główne zalety z wyboru Fronius Symo 10.0-3-M? Opinie osób, które już go kupiły i zamontowały wskazują, że dzięki wysokiemu napięciu systemu oraz szerokiemu zakresowi napięcia wejściowego i dwóch trackerów MPP, falownik ten daje bardzo dużą swobodę w projektowaniu systemu fotowoltaiki.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze