HomeWnętrzaFunkcjonalne i niezbędne lampki biurkowe led

Funkcjonalne i niezbędne lampki biurkowe led

Lampka do nieodłączny element każdego miejsca pracy. Tak przynajmniej być powinno, biorąc pod uwagę zasady bhp. Jednak jak wybrać odpowiednią lampkę do biurka? Dlaczego lampki biurkowe led to najlepsze rozwiązanie? Czy godne polecenia są nowoczesne lampki z funkcjami dodatkowymi? Jakie to funkcje? Odpowiadamy!

Lampka biurkowa led w trosce o Twoje zdrowie

Warto mieć na uwadze, że lampki biurkowe led są niezbędne przede wszystkim ze względów zdrowotnych. Rzecz w tym, iż brak odpowiedniego oświetlenia prowadzi do szybkiego pogorszenia wzroku. Co ważne, ze światła należy korzystać bez względu na to, jaką wykonuje się aktualnie czynność. Dla każdego oczywistością jest włączenie lampki w celu napisania czegoś odręcznie czy też do czytania książki. Niemniej jednak specjaliści wskazują na konieczność korzystania z oświetlenia na biurku również podczas pracy przy komputerze. Oczywiście mowa o sytuacji, gdy do pomieszczenia nie dociera światło z zewnątrz. Dodatkowe światło z lampki na biurku jest niezbędne, aby światło emitowane przez ekran komputera nie było tak mocno kontrastowe. Jeśli naokoło jest całkowicie ciemno, a jedynym światłem jest to z ekranu, wzrok męczy się bardzo szybko.


Warto wziąć pod uwagę fakt, że aby dobrze zadbać o zdrowie, nie wystarczy włączenie jakiegokolwiek światła. Ważne jest również położenie lampki. Chodzi o to, aby światło padało pod odpowiednim kątem, umożliwiając w pełni komfortowe czytanie czy pisanie. Dlatego też poleca się lampki biurkowe led z regulowanym wysięgnikiem. Umożliwia on dostosowanie wysokości lampki oraz kierunku padania światła do indywidualnych preferencji. Niewątpliwie tego rodzaju oświetlenie to doskonały wybór w przypadku, gdy z danego miejsca pracy korzystają również inne osoby. Ponadto, regulowana lampka sprawdzi się również w pokoju dziecięcym. Dziecko będzie mogło korzystać z niej przez lata, dostosowując położenie do swojego zwiększającego się wzrostu.

fioletowa lampka do pokoju

Lampki biurkowe ledowe i ich i funkcje dodatkowe

Dzisiaj największą popularnością cieszą się lampki biurkowe ledowe. Dlaczego? Wynika to z co najmniej kilku czynników, do których należą przede wszystkim:

  • emisja światła przyjaznego dla ludzkiego wzroku,
  • brak nagrzewania,
  • energooszczędność,
  • brak konieczności wymiany żarówki.

Światło emitowane przez lampki led nie męczy wzroku, przez co w ostatnich latach znacznie zyskało na popularności. Nie bez znaczenia jest również to, że lampki te się nie nagrzewają, co podwyższa komfort ich użytkowania. Warto również wspomnieć o energooszczędności. Zużycie prądu przez lampkę ledową jest minimalne. Co więcej, lampki są długowieczne, przez co konieczność wymiany żarówki w zasadzie nie następuje, o ile nie dojdzie do jakiejś awarii.

Warto w tym miejscu wspomnieć o dodatkowych funkcjonalnościach, w które wyposażone są niektóre lampki biurkowe ledowe. Dobrym przykładem jest lampa z wbudowanym głośnikiem. Korzystając z rozwiązania dwa w jednym można oszczędzić sporo miejsca na biurku. Bardzo pomocne może być również wejście USB obecne w niektórych lampkach.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze