HomePoradyFunkcjonalność ładowarek teleskopowych Cię zaskoczy! Przewodnik dla kupującego

Funkcjonalność ładowarek teleskopowych Cię zaskoczy! Przewodnik dla kupującego

Za wyborem ładowarki teleskopowej przemawia przede wszystkim to, że jest maszyną wielofunkcyjną. Mocny silnik, solidne podzespoły, zaawansowane możliwości i praktyczne rozwiązania sprawiają, że maszyny są cenione niemal na każdym placu budowy. Gdy dodać do tego nowoczesną konstrukcję kabiny wraz z ergonomicznym wyposażeniem, to okazuje się, że ładowarka teleskopowa nie ma sobie równych.

Ładowarki teleskopowe – rodzina maszyn JCB

Choć na rynku znajdziesz wielu producentów maszyn budowlanych, to sprzęty marki JCB zdecydowanie wyróżniają się na tle propozycji konkurencji. To cała flota niesamowitych pojazdów, które mają niezwykłą wytrzymałość, duży udźwig oraz mocny silnik pracujący w wydajny i ekologiczny sposób. Brytyjskie przedsiębiorstwo udowadnia, że pod ogólnie znanym i używanym pojęciem ładowarki teleskopowej (zob. https://www.interhandler.pl/budownictwo/produkty/maszyny-nowe/ladowarki-teleskopowe/) wcale nie kryje się jedna maszyna, lecz więcej pojazdów różnorodnych i przeznaczonych do realizacji wielu zadań. Począwszy od kompaktowych modeli takich jak 516-40, które są wszechstronne i bardzo zwinne, aż po Rotating Telehandler – imponującą obrotową maszynę o maksymalnym udźwigu 5,5 tony. W katalogu produktów JCB nie brakuje podstawowych sprzętów potrzebnych na każdej budowie, jak również pojazdów do zadań specjalnych.

Jak pracują ładowarki teleskopowe? Do czego służą?

Już w swojej najprostszej, podstawowej wersji ładowarki teleskopowe realizują sporo zadań. Oprócz prac drogowych czy budowlanych są powszechnie wykorzystywane w gospodarstwach rolnych, sektorze kopalnianym, lotniczym, morskim, przemyśle drzewnym oraz wielu innych. Taką wszechstronność zapewnia możliwość doposażenia maszyn w dodatkowy osprzęt, tj. chwytaki, łyżki, wyciągarki, liny, kosiarki czy pługi. Dlatego też w swobodny sposób można podnosić i transportować ładunki o dużej masie i nieregularnych kształtach.

Ładowarkę wykorzystasz także przy załadunku i rozładunku, stawianiu elementów konstrukcji budynków czy ogrodzeń, a nawet do holowania czy podnoszenia pracowników na pewne wysokości. Ważne jest to, że prace można przeprowadzać na nierównym czy grząskim terenie, gdzie inne pojazdy miałyby trudności z przyczepnością do podłoża. 

Nawet duże maszyny o znacznej masie można łatwo i płynnie obsługiwać. Jest to zasługą zaawansowanej elektroniki, joysticków oraz intuicyjnych paneli sterowania. W ten sposób nie tylko poprawia się komfort pracy operatora, ale też zmniejszają się koszty związane z eksploatacją pojazdu i jego późniejszym serwisowaniem czy konserwacją.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze