Ogrzewanie domu gazem to rozwiązanie, które jest nie tylko wygodne, ale również opłacalne ekonomicznie. Warto zatem wiedzieć, że instalacja gazowa nie musi być zasilana gazem z sieci, ponieważ można również zainstalować zbiornik na gaz na własnej działce. Co przemawia za tym rozwiązaniem? Na co zwrócić uwagę przy wyborze zbiornika? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w poniższym artykule.
Dlaczego warto zdecydować się na ogrzewanie gazowe?
Ogrzewanie domu gazem to jeden z najpopularniejszych sposobów ogrzewania budynków jednorodzinnych, ale nie tylko. Zdecydować się na niego warto zarówno ze względów ekologicznych, ponieważ ogrzewanie gazem emituje znacznie mniej spalin niż użytkowanie tzw. kopciuchów, ale również ekonomicznych, ponieważ jest to jedno z tańszych rozwiązań obecnie na rynku. Na tym jednak nie kończą się zalety ogrzewania gazowego, ponieważ przemawia za nim również wspomniana we wstępie wygoda. Instalacja działa bowiem praktycznie bezobsługowo, a właściciel domu nie musi martwić się także gromadzeniem opału na zimę, czy jego magazynowaniem. Istotne jest także to, że ogrzewanie gazowe może funkcjonować zarówno tam, gdzie istnieje publiczna sieć gazociągowa, jak i tam, gdzie nie ma istniejącej infrastruktury technicznej. W tym drugim przypadku instalację zasilać może bowiem zbiornik na gaz, który można zamówić pod linkiem: https://gazdlaciebie.pl.
Dlaczego warto ogrzewać dom gazem z butli?
Zbiornik na gaz do ogrzewania domu to rozwiązanie, które pozwala ogrzewać budynek gazem tam, gdzie nie istnieje sieć gazociągowa. Warto jednak mieć świadomość, że zbiornik na gaz można wykorzystać również wtedy, gdy przyłączenie do publicznej sieci jest możliwe. Co przemawia za takim rozwiązaniem? Przede wszystkim niezależność, ponieważ można w ten sposób samodzielnie decydować o tym, kiedy zakupimy gaz płynny i w jakiej cenie. Przekłada się to oczywiście na koszty ogrzewania, ponieważ dostawca gazu może oferować różne ceny w poszczególnych okresach, co wynika między innymi z bieżącej sytuacji na rynku. Poza tym niewątpliwą zaletą jest także to, że przydomowe zbiorniki na gaz są dostępne zarówno w wersji naziemnej, jak i podziemnej. Zbiornik na gaz podziemny może być całkowicie niewidoczny, co sprawia, że sprawdza się nawet na stosunkowo niewielkiej działce.
Na co zwrócić uwagę wybierając zbiornik na gaz?
Jak już wspomniano zbiorniki gazowe dostępne są zarówno w wersji podziemnej, jak i naziemnej, co pozwala wybrać rozwiązanie odpowiadające indywidualnym potrzebom oraz specyfice danej działki. Przy wyborze rozwiązania należy jednak zdecydować nie tylko o tym, czy wykorzystywany będzie naziemny, czy podziemny zbiornik na gaz, ale również o wielu innych kwestiach. Pod uwagę należy bowiem wziąć przede wszystkim:
- jakość, ponieważ zbiorniki na gaz płynny powinny być wykonane z wytrzymałej stali posiadającej odpowiednie właściwości fizyczne oraz mechaniczne;
- certyfikaty, które potwierdzają legalność danego zbiornika oraz jego zgodność z obowiązującymi normami;
- pojemność, która jest określana w litrach i wpływa na to, jak często dostawca gazu do domu będzie musiał realizować jego transport;
- zabezpieczenia i systemy bezpieczeństwa, które muszą posiadać zarówno zbiorniki naziemne, jak i podziemne;
- wyposażenie, które stanowi obowiązkowy element zbiornika, np. łapy wsporcze, przyłącza do uziemienia, itp.
Wybierając zbiornik na gaz LPG warto zwrócić również uwagę na cenę. O tym, jak jest to istotne świadczy chociażby popularność wyszukiwania w Internecie hasła: zbiornik na gaz do ogrzewania domu cena. Należy jednak mieć świadomość, że to, ile kosztują zbiorniki na gaz uzależnione jest od kwestii, które zostały wymienione powyżej.
Podsumowując należy stwierdzić, że ogrzewanie domu gazem to rozwiązanie, które przynosi wiele korzyści. Decydując się na montaż takiej instalacji warto zapoznać się z poradnikiem dostępnym pod linkiem: https://gazdlaciebie.pl/warto-wiedziec/instalacja-gazowa-w-domu/ oraz zadbać o to, by wybrać odpowiedniego dostawcę gazu do domu.
Artykuł sponsorowany.