HomePrzemysłJak dobrać odpowiednie regały magazynowe? 4 praktyczne wskazówki

Jak dobrać odpowiednie regały magazynowe? 4 praktyczne wskazówki

Prowadzisz firmę wysyłkową i właśnie przymierzasz się do inwestycji w kompleksową strefę składowania? Zastanawiasz się, w jaki sposób zmaksymalizować wydajność dostępnego obiektu? Zapoznaj się z naszymi uniwersalnymi poradami i dowiedz się, na jakie kryteria należy zwrócić szczególną uwagę, decydując się na nowe regały magazynowe wysokiej jakości.

  1. Regały magazynowe powinny być dobrane do typu składowanych jednostek

Wybór właściwych konstrukcji do gromadzenia towarów to złożony proces, który zawsze rozpoczyna się od analizy bieżących potrzeb. Z pomocą przychodzi nam przede wszystkim wstępny audyt wewnętrzny. Przy jego pomocy będziemy mogli określić zapotrzebowanie na najważniejsze regały magazynowe, takie jak:

  • regały półkowe – najczęściej spotykany typ konstrukcji magazynów, który doskonale sprawdza się przy niemal każdym typie ładunków, który nie jest transportowany przy pomocy palet (np. skrzynie czy kartony),
  • regały paletowe – drugi z najpopularniejszych rodzajów instalacji, stosowany powszechnie m.in. w branży spożywczej czy budowlanej,
  • podesty i antresole – wyposażenie pomocnicze, za pomocą którego można zwiększyć dostępną powierzchnię składowania nawet kilkukrotnie, umożliwiając gromadzenie towarów na kilku poziomach.
Antresole magazynowe Nedcon Silesia
  1. Metody zarządzania zapasami a regały magazynowe

Rozważając zalety poszczególnych typów regałów do magazynu należy pamiętać, aby spełniały one założenia stosowanych powszechnie metod zarządzania zapasami. Należy do nich m.in.:

  • FEFO (First Expired, First Out) – magazyn w pierwszej kolejności opuszczają towary o najkrótszym terminie przydatności,
  • FIFO (First In, First Out) – najwcześniej wydawane są te jednostki, które umieszczono w magazynie w najwcześniej,
  • LIFO (Last In, First Out) – pierwszeństwo przy kompletacji zamówień mają towary najpóźniej umieszczone w magazynie.
  1. Regały magazynowe są podatne na warunki środowiska pracy

Planując wyposażenie magazynu należy mieć na względzie zróżnicowane czynniki wewnętrzne. Przykładem firm, w których warunki środowiskowe odgrywają szczególne znaczenie, są m.in. zakłady przetwórcze oraz firmy produkujące preparaty medyczne. W sytuacji, gdy regały magazynowe są narażone na negatywny wpływ skrajnie niskich temperatur, wysokiej wilgotności bądź środków konserwacyjnych, należy upewnić się, że są one pokryte ochronną farbą.

  1. Wybierz regały magazynowe od wiodącego producenta

Wszystkie dostępne w sklepach regały magazynowe spełniają wymogi zawarte w branżowych normach. Warto pamiętać jednak, że obowiązujące przepisy mogą okazać się niewystarczające. Jak pokazują badania przeprowadzone przez firmę Nedcon, pozornie niegroźne usterki słupów regałowych mogą doprowadzić do czasowego wykluczenia konstrukcji z użycia.

Szukasz marki, które zapewni Ci regały magazynowe najwyższej jakości? Zapoznaj się z ofertą Nedcon Silesia – przedsiębiorstwa specjalizującego się w projektowaniu i wyposażeniu przestrzeni magazynowych, z którego usług skorzystało już około tysiąca dużych i średnich firm z całej Polski. Dołącz do zadowolonych klientów Nedcon Silesia i zwiększ wydajność swojego magazynu.

Źródło: nedcon.pl

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze