HomePoradyJak dobrać umywalkę do małej łazienki?

Jak dobrać umywalkę do małej łazienki?

Urządzenie małego pomieszczenia może przysporzyć wielu kłopotów. Zwłaszcza jeśli chodzi o łazienkę, która musi być praktyczna i elegancka. Czy wiesz jaka umywalka do małej łazienki sprawdzi się najlepiej? Poznaj praktyczne porady, które pozwolą Ci dobrze zaaranżować przestrzeń w sposób funkcjonalny.

Umywalki do małych łazienek – rodzaje

Mała umywalka łazienkowa jest znakomitym rozwiązaniem do niewielkiego metrażu. Spośród oferty producentów wyróżniamy:

– umywalki blatowe – zamontowane wewnątrz blatu szafki,

– umywalki nablatowe – stawiane bezpośrednio na łazienkowych szafkach, 

– umywalki meblowe – są dostępne z gotowym zestawem łącznie z szafką,

– umywalki wiszące – nazywane także ściennymi są przytwierdzone do ściany,

– umywalki podblatowe – modele montowane pod blatem nie posiadają rantów,

– umywalki wolnostojące – wysokie konstrukcje oparte na posadzce.

Spośród wymienionych rozwiązań każde ma swoje wady i zalety. Z pewnością domyślasz się, że nie każda umywalka do małej łazienki zda egzamin. Zatem, jaka umywalka do małej łazienki sprawdzi się najlepiej? Poznaj nasze propozycje.

Typy umywalki do małej łazienki

Mała umywalka łazienkowa powinna charakteryzować się nie tylko rozmiarem, ale i kształtem dopasowanym do pomieszczenia. Polecamy wybór umywalki nablatowej kwadratowej. Dzięki jej niewielkim rozmiarom można ją zamontować na każdym metrażu. Jest ona świetnym przykładem umywalki do małych łazienek. Najmniejsze umywalki do toalety są wykonane w rozmiarze 35 × 35 cm i można je zainstalować w każdym wnętrzu. Także wersje nablatowe okrągłe stanowią świetne umywalki do małych łazienek. Pasują one zwłaszcza do nowoczesnych stylizacji. 

Jeśli planujesz zakup armatury sanitarnej, warto przemyśleć także dobór małej umywalki łazienkowej półokrągłej wiszącej. Przewagą modeli ściennych jest przede wszystkim oszczędność miejsca. Dopasowane do ściany umywalki do małych łazienek posiadają otwór na baterie i otwór przelewowy. Z racji na dużą dostępność modeli, umywalki ścienne można nabyć w wersji z zabudowanym odpływem. W sklepach można dobrać również możliwie najmniejsze umywalki do toalety tego rodzaju. Według aktualnych norm wysokość umywalki powinna mieścić się w zakresie 85-95 cm przy czym oznacza to wysokość na jakiej powinna znajdować się górna krawędź umywalki.

Jeśli cenisz sobie praktyczne rozwiązania modele meblowe są przykładem dobrze dobranej umywalki do małej łazienki. Zlew z baterią w połączeniu z szafką zapewnia łatwy dostęp do najpotrzebniejszych rzeczy w zasięgu ręki – np. kosmetyków, czy artykułów chemicznych. Umywalkę meblową łatwo dopasujesz do wystroju wnętrza, a dzięki połączeniu funkcjonalności szafki i umywalki zaoszczędzisz w nim wiele przestrzeni. Mała umywalka łazienkowa to komfort i wygoda.

Jaka umywalka do małej łazienki będzie najlepsza?

Wiele osób urządzających lub remontujących dom planuje zakup małej umywalki łazienkowej. Wybór odpowiedniego modelu nie jest łatwy ze względu na szeroką ofertę producentów armatury sanitarnej. Jeśli chodzi jednak o głębokość małej umywalki do małej łazienki powinna mieścić się w przedziale od 40 do 45 cm. Aby maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń, warto zainstalować umywalkę narożną, która należy do najmniejszych umywalek do toalety. Gwarantuje on dużą swobodę ruchów w pomieszczeniu.


Czy wiesz jak najlepiej zagospodarować swoją przestrzeń? Pamiętaj, że umywalka to także ważny element wystroju łazienki, który musi komponować się z meblami. Polecamy zatem zachować konsekwencję w stylistyce i podczas zakupów wziąć pod uwagę wszystkie elementy aranżacji.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze