Strona głównaWnętrzaJak zamontować telewizor na ścianie? Rodzaje uchwytów do TV

Jak zamontować telewizor na ścianie? Rodzaje uchwytów do TV

Odpowiednio zamontowany na ścianie telewizor to nie tylko oszczędność miejsca, ale również ciekawe rozwiązanie aranżacyjne. Ekran przymocowany do ściany za pomocą uchwytu może dawać ciekawy efekt lewitacji. Warto zaznaczyć także, że telewizory z biegiem lat i rozwojem technologii znacznie rozszerzyły swoje klasyczne zastosowanie. Na ekranie możemy zobaczyć zdecydowanie więcej niż jedynie programy telewizyjne. Dzięki połączeniu z internetem, czy konsolą do gier zyskujemy niesamowite centrum rozrywki we własnym salonie. Jak zamontować telewizor na ścianie oraz jaki uchwyt wybrać? Podpowiadamy!

Jaki uchwyt do telewizora?

Aby zadowolić każdego klienta oraz sprostać oczekiwaniom nawet tych najbardziej wymagających, producenci oferują różnego rodzaju produkty. Uchwyty do TV można podzielić na podstawowe grupy:

  • uchwyty do TV płaskie – płaski uchwyt do telewizora jest zdecydowaniem najbardziej estetycznym sposobem na montaż ekranu do ściany. Dzięki niewielkiej szerokości całej konstrukcji telewizor wisi w bardzo niewielkiej odległości od powierzchni ściny, dając tym samym bardzo ładny efekt, który z pewnością świetnie dopełni wyglądowi nowoczesnego salonu. Minusem takiego rozwiązania jest zerowa lub bardzo niewielka ruchomość ekranu, a co za tym idzie brak możliwości ustawienia ekranu pod innym kontem. 
  • uchwyty do TV obrotowe – obrotowe uchwyty do TV  pozwalają na dowolne ustawienie ekranu pod praktycznie każdym kontem. Dzięki wykorzystaniu takiego uchwytu można w pełni korzystać z potencjału drzemiącego w naszym małym centrum dowodzenia. Obrotowe uchwyty do TV bardzo często stosowane są przez graczy. 
  • uchwyty do TV sufitowe – uchwyty sufitowe, czego łatwo się domyślić po nazwie montowane są na suficie. Jest to rozwiązanie, które często stosowane jest na dużych hala produkcyjnych, czy lotniskach, gdzie ilość ścian jest ograniczona. Montaż ekranu z wykorzystaniem tego rozwiązania zwiększa także jego widoczność. Uchwyty sufitowe raczej rzadko wykorzystywane są w domach.  
  • uchwyty do TV mobilne – dzięki kółkom zamontowanym na metalowym stelażu, mobilny uchwyt do TV może być przywieziony zawsze tam, gdzie aktualnie jest potrzebny. Takie rozwiązanie bardzo często wykorzystywane jest w ośrodkach publicznych takich jak szkoły, uczelnie i szpitale.

Na jakiej wysokości powiesić telewizor?

Wieszanie telewizora w salonie jest prostym zadaniem, jednak kiedy dochodzi do uzgodnienia, na jakiej wysokości ekran ma się znajdować, może dojść do problemu. Wybierając odległość ekranu od podłogi, należy pamiętać o tym, że z rozrywki będzie korzystać cała rodzina, a co za tym idzie, telewizor powinien być dostępny dla wszystkich oczu. Jeśli chcemy być bardzo dokładni, możemy zmierzyć wysokość linii wzroku każdego domownika, by potem uśrednić i zaokrąglić wynik. Nie trzeba jednak aż tak się starać, ponieważ zwykle idealną wysokością montażu telewizora jest około 100 – 110 cm od podłogi. Wybierając miejsce, w którym ma się znaleźć wiszący ekran, warto także zwrócić uwagę, by utrzymać odpowiednią, zdrową dla oczu odległość od telewizora.  

Artykuł powstał we współpracy z ihaa.pl

Jakub Borowiec
Jakub Borowiec
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze