HomeWnętrzaJaki żyrandol do salonu?

Jaki żyrandol do salonu?

Salon jest najbardziej reprezentacyjnym pomieszczeniem w całym domu. To właśnie do jego aranżacji przykładamy zawsze największą wagę. Olśniewać gości i domowników powinna nie tylko sama stylistyka, ale również wybrane dodatkowe elementy dekoracyjne. Stąd pojawia się pytanie, jakie oświetlenie wybrać i jaki żyrandol do salonu będzie najlepszy?

Dopasowanie żyrandolu do salonu, jego wielkości czy konkretnego stylu nie jest prostym zadaniem. Łatwo wybrać model, który nam się podoba, ale w żaden sposób nie koresponduje z resztą pomieszczenia. Modne żyrandole do salonu muszą być wybierane z głową – tak, aby były nie tylko ozdobą, ale również rozsądną decyzją pod kątem ekonomicznym.

Żyrandol do pokoju dziennego – o czym trzeba pamiętać przed zakupem?

Zastanawiając się, jaki żyrandol do salonu wybrać, trzeba wyłączyć emocje – te nie zawsze będą nam mądrze podpowiadać. Pod uwagę należy wciąż nie tylko styl, w jakim urządzony jest pokój dzienny, ale również jego wielkość. Ogromne, przytłaczające kandelabry rodem z francuskiego pałacu niekoniecznie będą się dobrze prezentować w niewielkim, nowocześnie urządzonym salonie. Jeśli chcesz znaleźć modne żyrandole do salonu, skup się najpierw na szerszej perspektywie.

Styl skandynawski – jaki żyrandol do takiego salonu?

Jednym z dominujących dzisiaj stylów w wyposażeniu wnętrz jest styl skandynawski. Nawiązuje do natury, bliskości i kontaktu z nią. Jest prosty, oparty na tym, czego człowiekowi najbardziej potrzeba do osiągnięcia poczucia harmonii. Proste meble i jasne kolory doskonale będą się komponować z drewnianym żyrandolem do salonu. Trzon lampy może być wykonany nawet z surowego drewna – im prostszy, tym lepiej będzie się komponować z pozostałą częścią pomieszczenia.

Nowoczesne wydanie żyrandoli do pokoju dziennego

Zaraz po stylu skandynawskim w naszych domach króluje kochający minimalizm styl nowoczesny. Jeśli zastanawiasz się, jaki żyrandol do salonu urządzonego w takim stylu będzie pasował najlepiej, wariantów jest naprawdę sporo. Wbrew pozorom modne żyrandole do salonu, w których jest niezbyt wiele mebli, a ich stylistyka jest prosta, daje wiele możliwości. Najlepiej jednak sprawdzają się modele niezbyt kolorowe, w stonowanych, jednolitych barwach i mocno zgeometryzowane. Dzięki temu charakter pomieszczenia jest dodatkowo podkreślony, a samo wnętrze nabiera dodatkowej elegancji.

Subtelne żyrandole do niewielkiego pokoju dziennego

Najtrudniej jest wybrać dobre oświetlenie do salonów o stosunkowo niewielkich rozmiarach. Niezależnie od stylu, w jakim taki pokój jest urządzony, sprawdzą się w nim niezbyt rzucające się w oczy proste lampy. Najlepiej, aby żyrandol do pokoju dziennego miał szklane, przezroczyste klosze. Dobrze wyglądają też proste lampy złożone jedynie z cienkich konturów – te także są dość delikatne w wyrazie.

Duże przestrzenie kochają wyraziste, modne żyrandole do salonu

Salony o dużej powierzchni chętnie urządzane są w stylu industrialnym, nieco surowym, ale stwarzającym niesamowite możliwości aranżacyjne. Tutaj doskonale sprawdzą się rozłożyste, nowoczesne żyrandole do salonu, na przykład wielopunktowe. Nie będzie to zbyt kosztowny dodatek pod kątem eksploatacji, jeśli dodamy energooszczędne żarówki.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze