Strona głównaWnętrzaKabina prysznicowa do małej łazienki

Kabina prysznicowa do małej łazienki

Większości z nas mała łazienka kojarzy się z trudem i stresem w trakcie projektowania i aranżacji przestrzeni. Na rynku istnieje jednak mnóstwo rozwiązań, które raz na zawsze pozwolą rozstać się z tym przekonaniem. Udowodnimy, że wystarczy odpowiednia wiedza, projekt i kompaktowe, wielofunkcyjne sprzęty – w tym kabiny prysznicowe, aby z małej łazienki stworzyć prawdziwy salon łazienkowy! 

Inspiracje kabin prysznicowych do małej łazienki

Jako klienci możemy wybierać spośród najróżniejszych inspiracji łazienkowych, które pozwalają zrealizować marzenia o finezyjnej i funkcjonalnej łazience. Gdzie ich szukać? Czym się inspirować? Przede wszystkim zacznij od katalogów dostępnych na sklepowych półkach – mogą to być zarówno czasopisma branżowe, jak i katalogi dostępne w punktach architektów w największych koncernach budowlanych. Przejrzyj je, przeczytaj kilka artykułów i wybierz to, co spełni Twoje oczekiwania i będzie odpowiadało warunkom technicznym pomieszczenia. 

Na tym etapie warto ustalić, co Ci się podoba, w jakim stylu chciałbyś urządzić łazienkę, a także jaki chcesz przeznaczyć na nią budżet. Dopiero wtedy można przejść do podjęcia kolejnych kroków. 

Kabina prysznicowa do małej łazienki – wybór rozmiaru

Najczęściej w polskich łazienkach można spotkać kabiny prysznicowe w rozmiarze 80×80 cm lub 90×90 cm. Ten rozmiar kabiny zmieści się w pomieszczeniu o przeciętnych rozmiarach, gwarantując właścicielom łazienki wygodę i możliwość podłączenia innych urządzeń – pralki, suszarki czy bidetu itp. W odpowiedzi na potrzeby właścicieli mniejszych łazienek powstają również mniejsze kabiny prysznicowe, które bez obaw dopasujesz do swojego mieszkania. Zazwyczaj optymalny dla małych łazienek rozmiar kabin waha się od 70×70 cm do 80×80 cm – bez problemu w tej wielkości kabiny prysznic weźmie osoba dorosła. 

Warto zastanowić się nad tym, czy w naszej łazience znajduje się przestrzeń, którą można zaadaptować pod kabinę typu wal-in – czyli bezbrodzikowe rozwiązanie sprawdzające się świetnie w małych metrażach. 

Kabiny prysznicowe – jaki mamy wybór?

Zgodnie z informacjami zawartymi w poprzednim paragrafie – możesz zdecydować się na kabinę typu walk-in lub klasyczny brodzik. W przypadku ekstremalnie małych łazienek lub wnęk, skosów itp. najlepiej zdecydować się na pierwszy rodzaj kabiny, który pozwala na większą swobodę aranżacyjną i stworzenie iluzji przestronności. Przykłady zarówno pierwszego, jak i drugiego rozwiązania znajdziesz w sklepie plytkilazienki.pl, w którym znajdują się kabiny prysznicowe pochodzące od godnych zaufania i renomowanych producentów.  

Sprawą w pełni indywidualną jest wybór stylu kabiny prysznicowej do małej łazienki, jej estetyki wykończenia, materiału (szkła mrożonego lub hartowanego), a także modelu – narożnej, walk-in, otwieranej lub przesuwnej. Ważne, aby wybrać produkt posiadający kilkuletnią gwarancję, która zapewni Ci bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. 
Porady dotyczące tego, jak urządzić wygodną łazienkę
Wygoda w łazience dla każdego z nas oznacza coś innego – dla jednych będzie to ogrom przestrzeni, a dla innych kilka najważniejszych, funkcjonalnych urządzeń, które zaoszczędzą czas i energię. Ważne, by decyzja dotycząca wyboru kabiny prysznicowej do małej łazienki była przemyślana, a najlepiej skonsultowana z profesjonalistami – architektami wnętrz. Pamiętaj, że łazienka jaką zaprojektujesz posłuży Ci przez lata, dlatego warto o nią zadbać. 

Jakub Borowiec
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze