HomePoradyMieszkania na sprzedaż w Warszawie: jak i gdzie szukać okazji? Zobaczmy!

Mieszkania na sprzedaż w Warszawie: jak i gdzie szukać okazji? Zobaczmy!

Nie brakuje osób, które nie wiedzą, jak szukać mieszkania na sprzedaż. Nie trzeba przeglądać dziesiątek stron w sieci. Potrzebny jest dokładny plan działania oraz narzędzie, które pozwoli nam odpowiednio spersonalizować wyniki i zawęzić zakres poszukiwań.

Ile czasu potrzeba na sprzedaż mieszkania w Warszawie?

Jeśli marzy nam się nieruchomość w mieście stołecznym to lepiej nie zwlekać z decyzją o zakupie zbyt długo. Warszawa to jedno z miast, gdzie średni czas aktywności ofert jest najniższy w skali całego kraju. Szacuje się, że po około 84 dniach, wystawiony na sprzedaż lokal znajduje nowego właściciela.

To piąty najlepszy wynik w Polsce. Lepiej wypadają tylko Katowice (81 dni), Gdańsk (79), Poznań (77) i Łódź (76). Z drugiej strony, jeśli spojrzymy na uśrednione ceny za metr kwadratowy, to własne „M” w mieście stołecznym będzie kosztować nas o wiele więcej, niż lokal w innych dużych miastach w kraju.

Warto pamiętać też o tym, że Warszawa cechuje się jedną z niższych dynamik wzrostu cen wśród dużych ośrodków miejskich. W ciągu roku oferty mieszkań na sprzedaż podrożały tu o około 12%. To o wiele mniej, niż np. Gdyni (19%), Szczecinie (21%) czy Sopocie (23%).

Gdzie szukać idealnej oferty sprzedaży mieszkań?

Na pewno warto wybierać usługi, które dają nam dostęp do szerokiej bazy lokalowej, a także pozwalają na dynamiczną wycenę posesji jak np. SonarHome.pl gdzie znajdziemy mieszkania na sprzedaż w Warszawie. To innowacyjna usługa, dzięki której można zarówno kupić, jak i wystawić na sprzedaż lokal w stolicy.

Jeśli chcemy spieniężyć nieruchomość, jaką dysponujemy, możemy zrobić to na dwa sposoby. Serwis może pośredniczyć w transakcji. SonarHome dostarczy nam raport cenowy, opracuje strategię sprzedaży, a następnie pomoże dotrzeć do szerokiego grona potencjalnych zainteresowanych. Usługa Digital Broker to także profesjonalne sesje foto naszego metrażu, a nawet możliwość zorganizowania dni otwartych.

Jeśli zależy nam na czasie, bo na przykład mamy już na oku inną nieruchomość, to świetnym pomysłem może być sprzedanie posesji bezpośrednio do firmy. Cały proces jest bardzo prosty i zamyka się w kilku punktach.

Przede wszystkim, musimy wysłać formularz zgłoszeniowy online. Następnie, w wybranym przez obie strony terminie, w mieszkaniu pojawi się rzeczoznawca, który zapozna się ze stanem technicznym i przedstawi indywidualną propozycję kupna.

Jeśli będzie ona dla nas satysfakcjonująca i szybko dostarczymy wszystkie niezbędne dokumenty, jakie są wymagane do zawarcia transakcji, to pieniądze powinny trafić na nasze konto w zaledwie kilka dni. Taka usługa, jak iBuying, pokazuje, że oferty sprzedaży mieszkań nie muszą wiązać się z długimi, trudnymi negocjacjami czy dodatkowymi wydatkami.

Jak i gdzie kupić tanie mieszkanie w Warszawie?

Często można spotkać się z opinią, jakoby w mieście stołecznym ceny za metr wynosiły 11-12 tysięcy złotych. To stwierdzenie, które w pewnym sensie jest zgodne ze stanem faktycznym, jednak nie oznacza to, że nie można kupić atrakcyjnie położonego lokalu nieco taniej.

Trzeba pamiętać o tym, że miasto stołeczne składa się z 18 dzielnic, pośród których można odnaleźć zarówno ekskluzywne, drogie Śródmieście, gdzie ceny nierzadko przekraczają 15 tysięcy za metr, jak i nieco tańsze części miasta, jak Ursus czy Wawer, gdzie wciąż można znaleźć oferty, których cena nie przekracza 10 tysięcy za mkw.

Poszukując swojego wymarzonego lokalu, warto skorzystać z profesjonalnego narzędzia, które szybko pomoże nam oszacować ceny w wybranych dzielnicach miasta, a także da nam dostęp do wielu filtrów, dzięki którym zawęzimy wyniki wyszukiwania. Przykładem takiej usługi jest serwis SonarHome.pl.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze