HomeInneNieszczęśliwy wypadek i  droga do odszkodowania. Kiedy najlepiej skorzystać z pomocy ekspertów?

Nieszczęśliwy wypadek i  droga do odszkodowania. Kiedy najlepiej skorzystać z pomocy ekspertów?

Rodzinna tragedia, wypadek, poważne obrażenia. Nikt nie chce tego doświadczyć, tym bardziej, że często dochodzenie odszkodowania to także droga przez mękę. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy.

Niestety nieszczęścia się zdarzają i często nigdy nie są zapowiadane. W przypadku, gdy ktoś blisko poważnie choruje, a lekarze uczulają, że może się to skończyć w najgorszy sposób, to można na odejście bliskiej osoby się przygotować.

Wypadki zdarzają się codziennie i nie sposób wiedzieć, kiedy dojdzie do nieszczęścia. Człowiek do takich sytuacji nie może się przygotować, a do nieszczęścia może przecież dojść w niemal każdej sytuacji. Nawet zachowując wszelkie zasady ostrożności, nie można mieć pewności, czy nie będziemy mieli wypadku spowodowanego przez kogoś innego.

Wystarczy przytoczyć najnowsze dane policji, z których wynika, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2022 roku na polskich drogach doszło do ponad 10,1 tys. wypadków. Zginęło w nich 885 osób. Ponad 11,7 tys. osób zostało poszkodowanych.

Odszkodowanie

Często są to poważne obrażenia, np. o złamany kręgosłup. To tragedia, która dotyka nie tylko osobę poszkodowaną, ale wszystkich jej bliskich. W takich przypadkach rodzina rannego poddana jest surowej próbie. Jest ona wielowymiarowa, bo dotyka nie tylko sfery zdrowia, psychiki, ale też bardziej przyziemnej, jednak szalenie ważnej kwestii jak pieniądze.

Nie ma co ukrywać, że w każdej takiej sytuacji są potrzebne pieniądze. Nie każdy jednak dysponuje oszczędnościami zapewniającymi rannej w wypadku osobie odpowiednią opiekę medyczną. Trzeba pamiętać, że pieniądze nie leczą, ale pozwalają zapewnić bliskiemu np. szybką i profesjonalną rehabilitację.

W takich przypadkach środki na ten cel powinny pochodzić z odszkodowania. Nikomu jednak nie trzeba tłumaczyć, że pozyskanie pieniędzy z tego źródła jest często droga przez mękę. Procedury dojścia do należnych pieniędzy są długie i męczące. Nie jest także tajemnicą, że zdarzają się firmy ubezpieczeniowe, których celem jest wypłata jak najniższej kwoty. Rodzina rannego, która w tym momencie musi się opiekować poszkodowanym, nie ma czasu na prowadzenie tego rodzaju spraw.

Dlatego właśnie dobrze jest je zlecić profesjonalistom jak Helper Centrum Pomocy Prawnej. To zespół, którego celem jest kompleksowa obsług klienta w przypadku dochodzenia odszkodowania.

Szybkie działanie Helper

Plusem takiego rozwiązania jest oszczędność czasu. Klient nie musi nawet wychodzić z domu, żeby rozpocząć całą procedurę. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy lub skontaktować się z firmą mailowo lub telefonicznie. Przedstawiciele Helper umówią się na spotkanie i zaprezentują dostępne rozwiązania.

Co ważne, wszystkie zasady i uzgodnienia zostaną jasno przedstawione, a po podpisaniu umowy zespół ekspertów zaczyna procedowanie sprawy. Pierwszym krokiem jest zgłoszenie roszczenia do towarzystwa ubezpieczeniowego. Jeżeli w trakcie prowadzenie spraw zajdzie potrzeba skierowania jej na drogę sądową, to tym także zajmą się eksperci. Pokrzywdzony lub jego bliscy nie muszą praktycznie podejmować żadnych działań, bo procedowanie sprawy znajduje się po stronie specjalistów.

Co ważne taka usługa dotyczy także kwestii najtragiczniejszych jak odszkodowanie za śmierć w wypadku samochodowym. A niestety, jak pokazują przytoczone już dane policji, nie jest w Polsce rzadkość. W takich, najtrudniejszych sprawach także można – i warto – skorzystać z pomocy specjalistów.

Odszkodowanie rozliczenie

Ktoś może zapytać, co z rozliczeniem w przypadku skorzystania z pomocy firmy? Czy jednak nie trzeba dysponować gotówką, żeby zaangażować w sprawę profesjonalistów.

I to właśnie kolejna zaleta tego rodzaju usług. Wszelkie kwestie finansowe są ustalane na początku współpracy i przed podpisaniem umowy. Samo rozliczenie następuje już po zakończeniu całej procedury, która zwieńczona jest przyznaniem klientowi odszkodowania.

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze