HomeZakupPiec do pizzy opalany drewnem – sposób na włoski smak w domu

Piec do pizzy opalany drewnem – sposób na włoski smak w domu

Każdy, kto spróbował pizzy z pieca opalanego drewnem na zawsze zapamięta ten smak. Nic dziwnego – cienkie ciasto, chrupiące brzegi, aromatyczny sos marinara oraz kilka składników to kwintesencja włoskiej kuchni. Aby jej posmakować, można udać się do włoskiej pizzerii albo… urządzić ją sobie w domu, a raczej w ogrodzie lub na tarasie. Wszystko za sprawą mobilnego pieca do pizzy opalanego drewnem. Sprawdzamy, jak działa i dlaczego warto go mieć!

Mówi się, że sekretem włoskiej pizzy są dobrej jakości składniki oraz ciasto. Wyrobione według klasycznej receptury neapolitańskiej, okraszone szczyptą miłości. Jednak nawet to najlepsze po upieczeniu w elektrycznym piekarniku nie będzie przypominało wypieku z Italii – przekonało się o tym wielu amatorów tego przysmaku.

Dlaczego pizza z pieca opalanego drewnem?

Przedstawiając zalety pieca do wypiekania pizzy trzeba zacząć od najważniejszego – smaku i aromatu placka, który jest nieporównywalny z żadnym innym. To efekt tego, że temperatura utrzymująca się w komorze jest znacznie wyższa niż w domowym piekarniku – osiąga wartość nawet 500 stopni Celsjusza. Dzięki temu ciasto szybko podwaja swoją objętość, a ranty zaczynają się przyjemnie rumienić. Długość całego procesu jest zależna od grubości placka oraz liczby składników, jednak zazwyczaj trwa zaledwie kilka minut. Finalnie w bardzo krótkim czasie gorąca pizza pojawia się na stole, a w smaku jest doskonała zgodnie z włoską tradycją.

piec do pizzy ogrodowy

Jakie cechy powinien mieć dobry piec do pizzy ogrodowy?

Jeszcze do niedawna wypieczenie własnej produkcji „placka” rodem z Italii w domowym zaciszu było tylko w sferze marzeń – do tego przecież jest potrzebny piec opalany drewnem w klasycznej, murowanej wersji. Na szczęście na rynku pojawiła się wygodna alternatywa – mobilne modele, które można użytkować przez cały rok, jak piec Pizza Party.

Jeśli szukasz pieców na pizzę opalaną drewnem to sprawdź ofertę firmy PIZZA PARTY. Kontakt do tej firmy znajdziesz na stronie: pizzaparty.pl

Produkt posiada wszystkie cechy pieca murowanego, a do tego śmiało można nazwać go kompaktowym – jego wymiary pozwalają na transport samochodem. Przeniesienie go z pomocą drugiej osoby nie sprawi problemu – pozwala na to waga (50 kg) oraz nieduże – jak na piec – wymiary (70 cm x 70 cm). Urządzenie można ustawić w dowolnym miejscu ogrodu czy podwórka, tworząc przestrzeń do włoskiej biesiady. Produkt do wypiekania pizzy jest przeznaczony do użytku przez cały rok – możemy korzystać z niego podczas wakacyjnych spotkań, jak i jesiennych wieczorów. Będzie dodatkową atrakcją domowych imprez pod gołym niebem.

Po rozpakowaniu piec Pizza Party jest gotowy do użycia – wystarczy umieścić na palenisku wykonanym z ogniotrwałych cegieł szczapy drewna i poczekać (ok. 30-40 minut) aż komora nagrzeje się do odpowiedniej temperatury (350-400 stopni Celsjusza). Po wypaleniu drewna trzeba przesunąć żar na bok – powstałe miejsce posłuży do wypiekania ciasta. W komorze zmieszczą się 1–2 placki klasycznej wielkości. Można również upiec w niej mięso, chleb lub ryby, umieszczając je w odpowiednich naczyniach. Wszystko to sprawia, że piec Pizza Party zbiera tak wiele pozytywnych opinii – użytkownicy chwalą sobie jego funkcjonalność, łatwość obsługi oraz niepowtarzalny klimat, jaki tworzy podczas spotkań.

Wypiekanie – przydatne akcesoria

Piec do pizzy to podstawa, jeśli chcemy rozkoszować się włoskim smakiem na długo. Jednak warto zaopatrzyć się także w akcesoria, które zdecydowanie umilą cały proces i jak mówią opinie – pozwolą poczuć się jak prawdziwy pizzaiolo. Wkładanie i wyciąganie wypieczonego placka ułatwi specjalna łopata, która została tak zaprojektowana, aby odseparować nadmiar mąki od ciasta. Z kolei lekka szufla pozwoli na wygodne obracanie pizzy podczas pieczenia. Warto pamiętać także o narzędziach, które pozwolą na pielęgnację i konserwację Pizza Party – na pewno sprawdzi się szczotka do czyszczenia paleniska, pokrowiec zabezpieczający urządzenie (o wymiarach 70 cm x 70 cm) i nasadka na komin – dla jeszcze lepszej ochrony. Jeśli chcemy zmieniać usytuowanie pieca, możemy wykorzystać aluminiowy stół z dodatkową półką oraz kołami – w ten sposób będzie łatwo nim manewrować.

Świetna pizza w dobrej cenie – koszt

Biesiada we włoskim stylu kosztuje niewiele, jeśli porównamy ceny włoskich specjałów w stylowych restauracjach lub koszt postawienia murowanego pieca. Cena mobilnego urządzenia to około 4 tys. zł netto – jego zakup szybko się zwróci, w końcu to inwestycja na lata. Jeśli chcemy korzystać z akcesoriów, warto doliczyć do budżetu cenę szufli, łopaty czy pokrowców. 

A na koniec wyobraźmy sobie letni, przyjemny wieczór, stół przykryty obrusem w czerwoną kratkę i włoską muzykę sączącą się z głośników. Do tego roześmiani goście, włoskie trunki i rumiana pizza na stole. A w tle sprawca całego zamieszania – piec opalany drewnem. To prawdziwe pizza party!

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze