HomeWnętrzaTapety w kropki - dla szukających harmonii, ale też dla lubiących nietypowe...

Tapety w kropki – dla szukających harmonii, ale też dla lubiących nietypowe rozwiązania

W ciągu ostatnich kilku lat nieco zapomniane tapety wróciły do łask. Okazuje się bowiem, że dzięki nim można całkowicie odmienić swoje wnętrza, dodać im charakteru bądź wręcz przeciwnie – wprowadzić do nich pożądaną harmonię. Dużą popularnością cieszą się szczególnie tapety w kropki, które doskonale sprawdzą się zarówno w pokojach dziecięcych, jak i w salonie czy w sypialni.

Nie tylko klasyczne groszki

Tapety w kropki kojarzą nam się dosyć jednoznacznie, bowiem zwykle mamy przed oczami jednokolorową tapetę w niewielkich rozmiarów groszki. Nic dziwnego, że obraz ten zazwyczaj przyporządkowujemy głównie pokojom dziecięcym, ewentualnie salonom, które urządzone są w pastelowych, delikatnych kolorach. Tymczasem okazuje się, że tapety w kropki niejedno mają imię. Kropki same w sobie mogą mieć bowiem przeróżne wymiary, a co więcej, nie muszą być idealnie symetryczne. Z malutkich kropeczek można stworzyć ciekawe obrazy, na przykład góry, kwiaty, grafikę imitującą skórę tygrysa czy padający deszcz.

W pokoju dziecięcym i nie tylko

Oczywiście, tapeta w kropki idealnie sprawdzi się w pokoju dziecięcym, do którego zazwyczaj chcemy wprowadzić harmonię i ład. Zależy nam, aby tapeta nie miała zbyt intensywnych barw, bowiem dowiedziono, że najlepiej wypoczywa się w jasnych, dobrze oświetlonych pokojach. W związku z tym tapeta w kropki do pokoju dziecięcego może przedstawiać misia, króliczka czy nawet baletnicę – grafika wykonana jest oczywiście z kropek. Co ciekawe, tego rodzaju tapety, oczywiście z niego innymi nadrukami, idealnie sprawdzają się również w pokojach nastolatków, którzy poszukują nieco bardziej “dorosłych” rozwiązań, lecz lubią również fikuśne ozdoby. Tapetę w kropki możemy położyć na ścianach w salonie lub w sypialni. Wybór grafiki zależy od naszych własnych upodobań, ale również od pomieszczenia, jakie chcemy zaaranżować. W praktyce jasne, niezbyt duże kropki sprawdzają się w mniejszych pokojach. Jeśli jednak mamy do dyspozycji sporej wielkości salon czy sypialnię, możemy zdecydować się na nieco bardziej designerskie rozwiązanie. Dostępne są bowiem tapety w kropki w wyrazistych kolorach, które przedstawiają ciekawe, abstrakcyjne grafiki. Dobrze wyglądają one szczególnie w naprawdę dużych pokojach, gdyż optycznie nieco je zmniejszają. Będą one idealnym wyborem dla osób, które chciałyby w prosty sposób wyrazić swój własny, niepowtarzalny styl.

Czas na zmiany!

Mówi się, że ściany powinniśmy odświeżać przynajmniej raz na pięć lat. Niemniej jednak, jeśli mamy dosyć nudnego koloru czy niewyrazistej tapety na naszych ścianach, to czas na zmiany już teraz! Wysokiej jakości tapety w kropki możemy zakupić i położyć na ścianach w każdym momencie. Duży wybór wzorów sprawia, że każdy z pewnością znajdzie idealny model dla siebie, który pomoże mu ozdobić wnętrza mieszkania. Pamiętajmy, że tapetę w kropki można położyć na wszystkich ścianach, lecz bardzo ciekawie wygląda ona również na jednej, wybranej przez nas ścianie w pokoju. Tego typu rozwiązanie jest praktyczne, a także bardzo modne.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze