Strona głównaWnętrzaTelewizor do nowoczesnego salonu – jak wybrać najlepszy?

Telewizor do nowoczesnego salonu – jak wybrać najlepszy?

Salon to wizytówka każdego mieszkania i jednocześnie miejsce, w którym się relaksujemy. Poniżej podpowiadamy jakie telewizory będą uzupełnieniem takiego wnętrza i podkreślą nowoczesny wystrój lub same w sobie podniosą walory estetyczne pomieszczenia.

Ściana telewizyjna

Planowanie umiejscowienia telewizora w naszym salonie w głównej mierze uzależnione jest od tego z jaką powierzchnią mamy do czynienia. W przypadku dużych i nowoczesnych przestrzeni idealnie prezentują się tam ogromne telewizory. W ofercie producentów jest nawet 85 calowy sprzęt, który wraz z zestawem profesjonalnych głośników może bez przeszkód zamienić nasz nowoczesny salon w domową salę kinową.

Telewizory wkomponowane w całą ścianę pomieszczenia, to widok znany z wielu portali wnętrzarskich. Bardzo popularne w ostatnim czasie stało się takie dobranie koloru ścian lub tapety, aby telewizor na pierwszy rzut oka w ogóle nie był widoczny. Sprawdzi się tutaj telewizor ultracienki nawet do 15 mm i bezramkowy, który niejako wtopi się w ścianę i będzie w zgodzie z całą estetyką nowoczesnego salonu.

Telewizory jak obrazy

Innym ciekawym zabiegiem jest wyświetlanie na ekranie telewizora obrazu, który może pełnić funkcję wielkiej ramki na zdjęcia lub ramy dla cyfrowej wersji znanego dzieła sztuki. Doskonale sprawdzą się tutaj telewizory z rozdzielczością OLED, które zapewniają nieskazitelny obraz i sprawiają wrażenie naturalnych barw dzięki samoświecącym pikselom. Niektóre z modeli posiadają funkcje portretową i można je zamontować w pionie, co wygląda niezwykle ciekawie. Ponadto można do telewizora przymocować specjalne magnetyczne ramki wykonane w różnych stylistykach, które bardzo łatwo dają sie wymieniać. To rozwiązanie pozwoli dostroić telewizor do stylu i klimatu wnętrza.

Efektowne telewizory

W małych pomieszczeniach wybór miejsc, gdzie możemy ulokować telewizory jest ograniczony. Zatem istotne, aby wyróżniały się na tle innych sprzętów i mebli. Kluczowe wydaje się tutaj dobór odpowiedniego telewizora, który poza rozbudowanymi funkcjami będzie atrakcyjnie się prezentował. Doskonale sprawdzą się tutaj telewizory z zakrzywionym ekranem, które niejako pozwalają nam zanurzyć się w obraz i gwarantują realistyczne doznania. Ponadto ten specyficzny telewizor wygląda efektownie i doda nowoczesnego charakteru naszemu salonowi. W połączeniu z tak popularnymi funkcjami smart TV jest gwarantem, że nowoczesny salon spełni również funkcję domowego centrum rozrywki.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze