Strona głównaOpinie o firmachCzy warto współpracować z firmą Tondach?

Czy warto współpracować z firmą Tondach?

Dach to niezwykle ważny element każdego budynku. Przede wszystkim jest on odpowiedzialny za takie czynniki jak właściwa ochrona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, opadami deszczu i śniegu czy zawilgoceniem. Ostatnimi czasy coraz więcej inwestorów decyduje się na montaż blachodachówki, chociaż znacznie odbiega ona od standardowej dachówki. Na rynku budowlanym znajduje się wielu producentów, którzy oferują pokrycia dachowe, jednak pojawia się pytanie, którego wybrać? W dalszej części wpisu weźmiemy pod lupę przedsiębiorstwo Tondach, sprawdzimy, jakie można znaleźć opinie w sieci nt. tej firmy.

Osobiście wiemy, jak ważne podczas wyboru odpowiedniej dachówki są opinie użytkowników, którzy mogą w pewien sposób potwierdzić i poinformować przyszłych interesantów o tym jak sprawują się produkty danej firmy. W związku z tym przeprowadziliśmy research i postanowiliśmy umieścić w jednym miejscu krążące po sieci opinie.

Tondach – jakie są opinie?

W takim razie, jakie można znaleźć opinie nt. firmy Tondach? Przede wszystkim Tondach, to producent, który prowadzi swoją działalność w Polsce od wielu lat, z kolei swoje początki miało miejsce ponad 130 lat temu. Dokładnie w 1881 roku w Austrii, w miejscowości o nazwie Gleinstätten powstała jedna z pierwszych cegielni, która przeobraziła się po wielu latach w spółkę o nazwie Tondach. Obecnie przedsiębiorstwo to, jest obecne w większej części państw Europejskich i specjalizuje się w produkcji dachówek ceramicznych oraz cegły. Na stronie producenta, znaleźć można informacje o tym, że przedsiębiorstwo Tondach, przykłada staranną uwagę na jakość i wykonanie podczas produkcji pokryć dachowych, to w rezultacie skutkuje długowiecznością oraz niezwykle dużą wartością estetyczną, w ten sposób często znaleźć można pozytywne opinie w sieci o Tondach.

Na oficjalnej stronie producenta znajduje się szeroka gama pokryć dachowych, które charakteryzują się tym, że są wykonane w różnych wersjach kolorystycznych i kształtach. Wyróżnia się przede wszystkim te najbardziej popularne, czyli dachówki angobowane oraz glazurowane, które są wykonane z takich materiałów, na którym mech i glony wolniej rosną, w rezultacie te wersje dachówek Tondach są często chwalone przez inwestorów, a w sieci pojawiają się pozytywne opinie. Dodatkowo porównując cenę do jakości, to ta oferta stanowi dobry wybór, dla tych osób, którzy mają niewielki budżet i nie mogą pozwolić sobie na dachówkę cementową.

W ofercie Tondach znaleźć można wiele wersji dachówek, dla tych zamożniejszych klientów i tych mniej. W sieci na wielu forach budowlanych znaleźć można informacje o cenniku dachówek ceramicznych firmy Tondach. Cennik ten został stworzony przez jeden z dość popularnych serwisów poświęconym pokryciem dachowym. Średnie ceny za metr kwadratowy sięgają około 45 złotych. Warto więc podczas wyboru pokryć dachowych porównać ceny Tondachu z pozostałymi producentami i sprawdzić, jakie pojawiają się opinie. Producent posiada w swojej ofercie cztery główne kategorie, wymienia się m.in. dachówki suwakowe, które charakteryzują się tym, że mają innowacyjny kształt, który znacznie bardziej odbiega od pozostałych dachówek, dachówki inne, ceramiczne i tzw. „Tondach Tuning” czyli wersję premium dachówek. Oczywiście poza głównymi kategoriami Tondach posiada w swojej ofercie również dachówki „Karpiówki”, „Marsylka” czy „Romańska”. Pierwsza z nich to klasyczna wersja dachówek, które przede wszystkim zaliczane są do jednych z najstarszych. Wyglądem przypominają łuskę, a warstwa wierzchnia dachówki jest gładka, dodatkowo podczas montażu można je układać w gęste lub rzadkie łaty. Dachówki typu „Marsylka” to dachówki, które zostały wynalezione pod koniec XIX wieku, dzięki kształtom jest ona niezwykle szczelna, dlatego też najczęściej są one umieszczane na budynkach, które są narażone na trudne warunki atmosferyczne. Wersja „Romańska” charakteryzują się swoim wyglądem, które przypominają antyczne style budowlane, często są one wykorzystywane do renowacji historycznych dachów.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze