Strona głównaOdzież roboczaJakie buty robocze polecacie? Ranking butów roboczych - TOP 5

Jakie buty robocze polecacie? Ranking butów roboczych – TOP 5

Zasady BHP na budowach, w zakładach produkcyjnych czy magazynach to podstawa. Odpowiednia, dopasowana do warunków pracy odzież ochronna oraz dobre buty robocze mogą okazać się niekiedy skutecznym zabezpieczeniem przed urazem. Właśnie obuwie ma szczególne znaczenie – za luźne może okazać się niebezpieczne. Zbyt ciasne sprawi, że praca będzie torturą. Nic zatem dziwnego, że w Internecie często pojawiają się pytania typu “jakie buty robocze polecacie” czy czym wyróżniają się najlepsze buty robocze.

Buty robocze – ranking a najważniejsze cechy

Na początek warto zaznaczyć, że najwygodniejsze buty robocze dla każdego mogą oznaczać coś innego. W sklepach znajdziemy mnóstwo rozmaitych modeli, które są dostosowane do konkretnych warunków pracy. Dobre buty robocze to takie dopasowane do okoliczności, w których będą używane.

Dlatego podczas zakupów należy zwrócić uwagę nie tylko na fason czy rozmiar, ale też na zakres ochrony oraz przeznaczenie. W ten sposób dowiemy się przed jakimi zagrożeniami mogą chronić pracownika wybrane buty. Jakimi cechami zatem wyróżniają się wytrzymałe buty robocze? Istnieje kilka podstawowych elementów, które sprawiają, że dane obuwie można nazwać ochronnym. Przede wszystkim jest to wzmocniona konstrukcja w okolicach palców – mogą to być wkładki antyprzebiciowe, a także specjalne podnoski.

Najlepsze buty robocze będą też miały antypoślizgową podeszwę. Poza tym powinny być odporne na wilgoć i cechować się antystatycznością. Każdy ranking butów roboczych obfituje właśnie w takie modele. Różnice pomiędzy nimi niekiedy są minimalne – wówczas dobrze jest skupić się na wygodzie. Poza walorami ochronnymi takie buty powinny być też niezbyt ciężkie i dobrze dopasowane do anatomii stopy, by obuwie podczas wielu godzin pracy nie stanowiło dodatkowego utrudnienia.

Buty robocze – ranking TOP 5

Wiemy już, że dobrym wyborem okażą się buty robocze S3. Ranking z pewnością pomoże uporządkować wiedzę na temat dostępnych w sklepach modeli. 

  1. NEO 82-060 Trzewiki robocze S3 SRC, bez metalu zapewniają skuteczną ochronę przed urazami w wyniku uderzeń i ściskania. Są antypoślizgowe, niwelują wstrząsy, a także są odporne na działanie olejów, benzyny i rozpuszczalników. Poza tym, że są to jedne z najwygodniejszych butów roboczych, to dodatkowo mają atrakcyjną cenę.
neo tools trzewiki
Buty potrafią kosztować zaledwie 50 zł! Co przy obecnych cenach jest śmieszną cenę.
  1. Buty robocze Puma Sierra Nevada Low S3 HRO to propozycja od znanego producenta. Jest to wydatek oscylujący w granicach 450 zł, ale są to dobre buty robocze o całorocznym zastosowaniu, wykonane ze skóry naturalnej, o hydrofobowym wykończeniu.
buty robocze PUMA
Buty PUMA – cena to około 500 zł, ale z pewnością są to buty na parę lat.
  1. GRINDER S3 buty robocze trzewiki wodoodporne to lekkie obuwie o kompozytowym podnosku i wkładce antybrzebiciowej. Są elastyczne i mimo swojego solidnego charakteru nie obciążają nóg. Zdecydowanie są cenione jako wytrzymałe buty robocze.
Grinder s3 buty
Jest to średnia półka cenowa – buty kosztują około 220 zł.
  1. Buty BHP Dla Spawacza Kevlar Podeszwa 300°C S3 HRO to model antypoślizgowy, olejoodporny, antyelektrostatyczny i wodoodporny. W rankingu butów roboczych dla spawaczy stanowi popularny produkt.
buty robocze dla bhpowca
Buty do zadań specjalne. Design może nie powala, ale są bardzo wytrzymałe.
  1. Buty robocze BHP VM CALIFORNIA S3 ESD SRC są wyjątkowo lekkie, a jednocześnie odporne. Warto wspomnieć, że poza walorami ochronnymi są to również oddychające buty robocze S3. Rankingi często zawierają właśnie ten model także z uwagi na ciekawy design.

Buty Urgent – sprawdź opinie o tych butach, które nie znalazły się w rankingu, ale są bardzo tanie i jakościowo wypadają całkiem dobrze!

Jakie buty robocze polecacie?

Gdy wybór jest tak duży, czasem trudno podjąć decyzję. Dlatego też wiele osób woli polegać na opiniach użytkowników. Nic zatem dziwnego, że pytamy innych “jakie buty robocze polecacie?”. Trzeba jednak przyjąć, że nie każdy pracuje w warunkach wymagających takiego obuwia i niekiedy trudno jest zdobyć jakieś wartościowe wskazówki. Wtedy chcąc kupić buty robocze, ranking może okazać się jedynym słusznym rozwiązaniem. W ten sposób dowiemy się jakie są najlepsze buty robocze i zyskamy choć ogólne rozeznanie w temacie.

Buty robocze S3 – ranking

Jednym z elementów, które mówią nam o tym, że mamy do czynienia z wytrzymałymi butami roboczymi jest norma S3. Tu obowiązkowym elementem jest ochronny podnosek, antystatyka, nieprzemakalność, odporność na oleje oraz antypoślizgowa podeszwa. Można też uznać, że są to najwygodniejsze buty robocze, ponieważ występują w różnych postaciach, np. jako klapki czy chodaki, półbuty, sandały i trzewiki. 

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze