Strona głównaZakupPrzenośne ogrzewanie na taras – co wybrać?

Przenośne ogrzewanie na taras – co wybrać?

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu, na przydomowym tarasie to idealny pomysł na relaks dla wielu z nas. Niestety sezon ogrodowy w naszym klimacie jest dość krótki. Przez większą część roku jest chłodno, zwłaszcza wieczorową porą. Na szczęście istnieje coraz więcej sposobów na to, by poprawić warunki termiczne w strefie rekreacji. Co trzeba zrobić? Wystarczy postawić na praktyczne urządzenia grzewcze.
Jakich produktów używać i na co zwracać uwagę podczas poszukiwań? O tym napiszemy poniżej.

Zobacz też: Co należy wiedzieć o żaluzjach tarasowych?

Ogrzewanie na taras – gdzie je umieścić?

Przydomowy taras często przekształca się w strefę do relaksu na świeżym powietrzu dla wszystkich domowników i zaproszonych przez nich gości. Niejednokrotnie w sezonie wiosenno-letnim przejmuje on część funkcji standardowego pokoju dziennego i salonu. Zdarza się, że to właśnie tam spożywa się posiłki, bawi z dziećmi lub relaksuje po długim dniu spędzonym w pracy.

Nie zawsze jednak dopisuje pogoda i niejednokrotnie wieczory są na tyle chłodne, że przebywanie na zewnątrz przestaje być przyjemne. Wówczas warto zastanowić się nad użyciem grzejników, które poprawią komfort cieplny osób przebywających w tej przestrzeni.
Urządzenia grzewcze najczęściej ustawia się właśnie w strefie do relaksu, w pobliżu zestawu mebli ogrodowych, a zwłaszcza sofy, foteli, narożnika. Pozwala to szybko i skutecznie poprawić warunki termiczne w tej części tarasu.

Jakie mobilne grzejniki wybrać?

Urządzeń grzewczych, które można wykorzystać na zewnątrz jest wbrew pozorom dość dużo. Do najpopularniejszych zaliczają się praktyczne promienniki ciepła, gazowe lub elektryczne. Pierwsze to wysokie wieże grzewcze, zasilane gazem z butli. Drugie to niewielkie urządzenia, podłączone do domowej sieci energetycznej. Spory ich wybór oferuje sklep z ogrzewaniem Econovli.pl.
Promienniki mają tę zasadniczą przewagę nad innymi typami grzejników, że nie nagrzewają mas powietrza na tarasie, co byłoby nieefektywne w otwartej przestrzeni. Zamiast tego, fale elektromagnetyczne podnoszą temperaturę ścian, podłóg, wyposażenia, a nawet ludzi, przebywających na tarasie. Pozwala to zwiększyć skuteczność ogrzewania, przy minimalizacji kosztów.

Co wyróżnia dobre urządzenia przenośne do ogrzewania tarasu?

Na tarasach chętnie stawia się na grzewcze urządzenia przenośne, które da się bez trudu ustawić w odpowiednim miejscu, by szybko i bez trudu podnieść temperaturę w miejscu do wypoczynku. Trudno się zatem dziwić, że stosuje się urządzenia lekkie i łatwe do transportu (np. wyposażone w kółka lub uchwyt do przenoszenia). Pod tym względem znacznie lepiej sprawdzają się modele elektryczne, znacznie mniejsze i poręczniejsze niż promienniki gazowe. Elektryczne grzejniki da się też często zawiesić na ścianie, by jeszcze bardziej zaoszczędzić miejsce na tarasie.

Gdy kupuje się grzejnik, warto zwrócić uwagę na to, czy jest prosty w obsłudze i ma możliwość regulacji temperatury, by dało się dopasować warunki do aktualnych potrzeb. Nie bez znaczenia jest także opcja kierowania strumienia ciepła, co jeszcze bardziej zwiększa efektywność grzejnika.

Na koniec, nie zapominajmy o tym, że nie każdy grzejnik nadaje się do użycia na zewnątrz. Ze względu na zmienne warunki pogodowe (ryzyko zachlapania wodą, wilgoć, nieustanne zmiany temperatury), należy wybierać wyłącznie produkty z trwałych materiałów, o wysokim współczynniku szczelności – dla komfortu użytkowania i bezpieczeństwa wszystkich osób przebywających na ogrzewanym tarasie.

Ogrzewanie na tarasach – komfort i bezpieczeństwo użytkowników

Nowoczesne produkty grzewcze nadają się do używania na balkonach, tarasach i w oranżeriach. Dzięki nim sezon ogrodowy jest nieco dłuższy, z czego chętnie korzysta wiele osób. Praktyczne urządzenia, jak promienniki podczerwieni (zwłaszcza modele elektryczne), są wygodne w obsłudze i niezmiernie funkcjonalne, a przy tym nie generują wysokich kosztów. Przy ich pomocy da się zbudować jeszcze przyjemniejsze warunki do relaksowania się na tarasie, zawsze wtedy gdy ma się na to ochotę.

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze