Strona głównaOpinie o firmachIseki - opinie. Traktorki, kosiarki i inny sprzęt

Iseki – opinie. Traktorki, kosiarki i inny sprzęt

Czy są wśród naszych czytelników entuzjaści ogrodnictwa? Jeśli tak, to dobrze się składa, ponieważ w tym artykule skupimy się na urządzeniach, które wielu osobom, mogą znacznie ułatwić i uprzyjemnić hobby. Być może część z Was zastanawia się nad wyborem odpowiedniego sprzętu już od jakiegoś czasu. Zdajemy sobie sprawę, że nie są to łatwe decyzje, zwłaszcza, kiedy chce się jak najlepiej zainwestować swoje pieniądze. Dlatego i tym razem przychodzimy Wam z pomocą, żeby chociaż trochę ułatwić sprawę. Na szczęście na rynku nie brakuje firm, oferujących szeroką gamę produktów, tylko jak dobrać ten idealny? Weźmiemy pod lupę firmę Iseki, produkowany przez nią sprzęt oraz opinie na jej temat. Niektórzy pewnie mieli już okazję się z nią zetknąć, jednak ten artykuł skierowany jest przede wszystkim do ludzi, niemających większych doświadczeń ze wspomnianą marką. Zanim przejdziemy do szczegółów, wyjaśnimy najpierw, co to jest za firma. 

Iseki – co to za firma?

Iseki jest japońską firmą, produkującą sprzęt rolniczy od prawie stu lat. Swoją siedzibę ma w Tokio i została założona w sierpniu 1926 roku, natomiast w Europie swoją dystrybucję rozpoczęła dopiero w drugiej połowie lat sześćdziesiątych, szybko zdobywając uznanie tutejszej klienteli. Od tego czasu Iseki ściśle współpracuje z niemieckim przedsiębiorstwem Porsche-Diesel Motorenbau GmbH. W Polsce zaś obecni są od siedmiu lat, a ich produkty można nabyć u piętnastu kompetentnych dealerów. Jakość, precyzja oraz pomysłowość są priorytetami firmy. Warto dodać, że każdy oferowany sprzęt, spełnia obowiązujące wymogi bezpieczeństwa i jest dopuszczony do użytku na drogach publicznych. W tym tekście skupimy się głównie na opiniach o Iseki, dotyczących traktorków, kosiarek i glebogryzarek.  

Iseki – opinia

Traktorek Iseki – opinie

Na dobry początek weźmiemy pod uwagę opinie o traktorkach Iseki. Producent wspomina na swojej stronie internetowej, że jego produkty zbudowane są z materiałów najwyższej jakości. Jest to zobowiązująca obietnica, którą bardzo łatwo i szybko można zweryfikować. Nie bez powodu sprzęt ten jest jednym z najchętniej wybieranych na rynku. Czy przekłada się to na dobre opinie o traktorkach Iseki? Odpowiedź brzmi – tak! Użytkownicy wskazują na niezawodność, zwłaszcza w niełatwych warunkach terenowych, z którymi bez problemu radzi sobie napęd na dwie osie. Dodatkowym atutem bez wątpienia jest moc silnika, osiągająca nawet 20 kilometrów. Co jeszcze internauci wymieniają w swoich opiniach o traktorkach Iseki? Sprawnie działającą skrzynię biegów oraz przydatny hamulec tył-przód. Potwierdzeniem tych licznych schlebiających opinii o traktorkach Iseki mogą być liczne filmiki na platformie YouTube, gdzie właściciele sprzętu z chęcią pokazują ich działanie w praktyce. Zachęcamy do obejrzenia, żeby ocenić, jak sobie radzą. 

Kosiarka Iseki – opinie

Czy kosiarki Iseki będą cieszyły się podobnymi opiniami? Sprawdziliśmy to i raczej nie powinno tu być większego zaskoczenia. Otóż, kosiarki Iseki opinie mają również bardzo dobre. Analogicznie jak w przypadku wspomnianych traktorków tego producenta, użytkownicy skupiają się głównie na wysokiej jakości wykonania urządzeń, bezawaryjności, a nawet niskim spalaniem paliwa, co w czasach ogólnej drożyzny jest zdecydowanym plusem. Co więcej, opinie, dotyczące kosiarek Iseki podkreślają sprawny serwis i wymianę części w sprzęcie, a to jest akurat sporym ułatwieniem.  

Iseki TX 1300 – opinie, dane techniczne 

Jakimi opiniami może pochwalić się Iseki TX 1300? Dla wyjaśnienia, jest to jeden z dostępnych modeli traktorków opisywanej marki. Nim przejdziemy do opinii o Iseki TX 1300, najpierw warto spojrzeć na jego najważniejsze dane techniczne, wyglądające następująco:

 • lata produkcji: 1978 – 1981
 • producent: Iseki (Japonia)
 • rodzaj: kompaktowy ciągnik użytkowy
 • moc silnika: 15 km
 • silnik: Mitsubishi 0,7l, 2-cylindrowy diesel 
 • zbiornik paliwa: 12,1 l
 • nacisk: 1707 psi
 • całkowity przepływ: 10,2 l/min
 • skrzynia biegów: manualna
 • waga: 483 kg 
 • długość: 192 cm 
 • szerokość: 98 cm 
 • rozstaw osi: 121 cm 
 • prześwit: 26 cm 

Wracając do opinii o Iseki TX 1300, to wypowiedzi okazują się tak samo zachęcające do zakupu jak w przypadku reszty produktów. Zresztą nie ma się co dziwić. Japońskie marki znane są na całym świecie ze swojej dbałości i innowacji, a Iseki do tego współpracuje z Niemcami. Doskonały duet można by powiedzieć. 

Glebogryzarka Iseki – opinie 

Glebogryzarka Iseki to już ostatni sprzęt, którego sprawdzimy opinie. Czy są one tak samo przychylne jak w poprzednich akapitach? Prawda jest taka, że na próżno szukać negatywnych komentarzy i w tym wypadku. Nie będzie żadnego zaskoczenia, jeśli ponownie dodam, że internauci wyróżniają na pierwszym miejscu niezawodność, która przekłada się bezpośrednio na dobrą jakość wykonania produktu. Opinie o glebogryzarkach Iseki jasno wskazują także, ich małą wagę, co z kolei wpływa na wzrost komfortu pracy, a jak wiadomo, ta na ogrodzie do lekkich nie należy i fajnie jest mieć przy sobie sprzęt, który nas nie zawiedzie. 

Iseki jest firmą spełniającą swoje obietnice, co wśród sporej konkurencji na rynku nie jest takie oczywiste. Z przyjemnością polecamy sprzęt tej japońskiej marki. Zdajemy sobie sprawę, że nie należy on do najtańszych, jednak zdecydowanie warto w niego zainwestować, ponieważ możemy być pewni, że będziemy mogli z niego korzystać przez lata. Opinie o traktorkach, kosiarkach i glebogryzarkach Iseki mówią same za siebie, a solidny sprzęt w ogrodzie to podstawa, jeśli chcemy, żeby praca szła sprawnie, przyjemnie i bez obaw, że za chwilę coś nam się zepsuje. Chcielibyśmy, żeby takich rzetelnych producentów było więcej. A czy Wy mieliście już styczność ze wspomnianymi urządzeniami? Co myślicie o nich i samym producencie? Podzielcie się swoimi opiniami i koniecznie dajcie znać w komentarzach.

Sprawdź:

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze