Strona głównaUncategorizedPopularne modele koparek Liebherr na rynku wtórnym

Popularne modele koparek Liebherr na rynku wtórnym

Liebherr to niemiecka firma z ponad 70-letnim stażem, która jest uznawana za jednego z największych producentów maszyn budowlanych na świecie. Wśród szerokiej oferty sprzętu ciężkiego, nie zabrakło również koparek. Które modele używanych koparek Liebherr cieszą się największą popularnością?

Koparki Liebherr na sprzedaż – kołowe i gąsienicowe

Przeglądając ogłoszenia z używanymi koparkami Liebherr: https://www.mascus.pl/budownictwo/koparki/liebherr, można natrafić na różne rodzaje koparek. Najpopularniejsze to koparki kołowe i gąsienicowe. Czym się różnią?

Koparki kołowe (również te produkowane przez Liebherr), z uwagi na ten rodzaj podwozia, są niezwykle mobilne. Tym samym, łatwo je przetransportować do miejsca pracy. Ich zaletą jest również waga, która najczęściej nie przekracza 20 ton (koparki gąsienicowe mogą ważyć nawet kilkaset ton).

Koparki gąsienicowe Liebherr to pojazdy o zróżnicowanej wielkości. Gąsienice sprawiają, że tego typu pojazdy mogą pracować niemal na każdym terenie, również grząskim, podmokłym i na nierównościach. Co więcej, podwozie gąsienicowe sprawia, że tego typu koparki są o wiele bardziej stabilne od koparek kołowych.

Używane koparki Liebherr – popularne modele

Które modele koparek Liebherr na sprzedaż cieszą się największą popularnością?

  • Liebherr A 314

To koparka kołowa Liebherr o wadze blisko 15 ton (14,8 tony). Długość transportowa tego modelu wynosi 8,35 m, a wysokość transportowa – 3,12 m. Koparka Liebherr A 314 ma silnik o mocy 90 kW i pojemności skokowej 4,8 litra. Maksymalna głębokość kopania, jaką jest w stanie osiągnąć urządzenie to 5,2 metra.

  • Liebherr R 924

To koparka gąsienicowa Liebherr, której waga to 23,55 tony. Długość i wysokość transportowa urządzenia, wynosi odpowiednio: 9,65 m i 3,06 m. Urządzenie jest wyposażone w czterocylindrowy silnik o mocy 120 kW i pojemności skokowej 7 litrów. Maksymalna głębokość kopania urządzenia to 6,25 metra.

  • Liebherr A 904

To koparka kołowa Liebherr. Waga urządzenia to prawie 18 ton (17,8 tony). Model ma długość transportową na poziomie 8,935 m, a wysokość transportową – 3,14 m. Urządzenie zostało wyposażone w silnik o mocy 99 kW. Głębokość kopania urządzenia to 5,1 metra.
Używane koparki Liebherr to wysokiej klasy maszyny o szerokim zastosowaniu podczas robót ziemnych. Przed postawieniem na konkretny model, warto zapoznać się z parametrami maszyny, by wybrać koparkę, której możliwości będą jak najlepiej odpowiadać na potrzeby firmy.

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze