Strona głównaPoradySiekiera - jaką wybrać? Opinie o producentach

Siekiera – jaką wybrać? Opinie o producentach

Jeśli masz swój ogród to z całą pewnością posiadasz również i siekierę. Budowa siekiery jest równie prosta co budowa cepa. Siekiera składa się z obucha oraz styliska. Aktualnie na rynku znajdziemy kilku producentów, którzy wiodą prym jeśli chodzi o produkcję siekier. Do takich producentów zaliczamy: niteo, fiskars, jobi, hecht, greenmill oraz verve i hultafors. 

Producentów jest o wiele więcej, lecz w internecie możemy głównie natknąć się na tych producentów. 

Siekiera Niteo – opinie

Siekiera rozłupująca Niteo to siekiera, która była w sprzedaży nawet w takich sklepach jak biedronka. Siekiera z biedronki na pierwszy rzut oka może wydawać nam się “tandetna”. Nie mniej jednak siekiery Niteo mają naprawdę dobre opinie – tyczy się to w głównej mierze siekier rozłupujących. 

Siekiera Fiskars – opinie 

Jeden z najpopularniejszych producentów siekier w Polsce, cieszy się naprawdę dobrą opinią. Modeli siekier mamy naprawdę sporo, osoba początkująca może naprawdę pogubić się w gąszczu wszystkich modeli. Siekiera fiskars x25, x21, x17, x27, x10, x7, x11 czy x5, x15 to tylko część modeli, które są oferowane przez producenta Fiskars. 

Modele możemy znaleźć w takich sklepach jak Lorey Merlin, Castorama czy po prostu kupić ten produkt na polskim Allegro. Tak jak wcześniej zostało wspomniane Fiskars opinie ma dobre. Chcąc kupić siekiera nie obejdzie się bez prównania. Co wybrać? Fiskars czy może inną firmę, która jest tańsza, ma lepszą jakość swoich produktów? Poniżej porównanie Fiskarsa do trzech innych marek: Celfast, Husqvarna oraz Gardena. 

Siekiera Cellfast czy Fiskars

Cellfast to siekiery, które są w przedziale cenowym podobnym do Fiskarsa. Siekiera uniwersalna U1600 od Cellfast waży nieco ponad 1.5 kilograma i kosztuje 130 złotych. Siekiera Cellfast czy Fiskars zatem? Możemy z szczerym sercem polecić obie firmy, które mają opinie naprawdę dobre. Najrozsądniejszym rozwiązaniem może okazać się tutaj cena. Znajdź najtańszą siekierę od Cellfast lub Fiskars i dokonaj zakupu. 

Siekiera Husqvarna czy Fiskars

Marka Husqvarna to marka znana na całym świecie. Znana z diabelsko mocnych pił spalinowych i podkaszarek. Również w przypadku siekier mają bardzo dobre produkty. Husqvarna czy Fiskars? To zależy. Zależy od Twojego budżetu. Dla przykładu Husqvarna s2800 może kosztować nawet 360 złotych. Z jednej strony nie jest to jakoś specjalnie dużo, ale z drugiej strony to Fiskars jest nieco tańszy. Husqvarna czy Fiskars? Opinie obu tych firm są bardzo dobre, więc wybór nie jest prosty. Rekomendujemy rozejrzenie się po osiedlowych sklepach budowlanych – być może tam sprzedawca doradzi Ci. 

Siekiera Gardena czy Fiskars

Siekiera gardena to również siekiera, która znajdzie sie w podobnym przedziale cenowym co Fiskars. Znowu trudne i ciężkie pytanie – siekiera Gardena czy Fiskars? Niech zdecyduje cena, gdyż opinie są naprawdę podobne na temat obu tych marek. 

Siekiera Jobi – opinie

Jeśli szukasz siekiery do drobnych porządków w ogrodzie to zdecydowanie Jobi będzie marką dla Ciebie. Siekiery Jobi mają opinie siekiery taniej, która nadaje się do drobnych prac w ogrodzie. Jobi Fiberglass to siekiera, która kosztuje zaledwie 35 złotych. Co ciekawe – siekiera ta waży tylko 1 kilogram. Są to tak zwane siekiery gospodarcze, które pozwalają nam na drobne porządki np. przecięcie gałązek. Jobi to firma zatem dla każdego, kto chce budżetowo podejść do zakupu siekiery. Masz opinie na temat firmy Jobi? Jeśli tak to koniecznie daj nam znać o tym. 

Siekiera hecht opinie 

Hecht to marka, która ma naprawdę szeroki asortyment ogrodowy. Znajdziemy tam odśnieżarki, jaki i odstraszacze kretów. Siekiery hecht to również produkt, który jest idealny dla zwykłego Kowalskiego. Cena tych siekier jest niska, z tego względu widać pozytywne opinie. Pamiętajmy jednak, że tanie siekiery są dobre dla drobnych prac. Jeśli planujesz łupać drzewo w dużych ilościach to zaopatrz się w siekierę rozłupującą wysokiej jakości. 

Siekiera verve opinie

Jeśli szukasz praktycznej siekiery, która mieści się w Twoich 100 złotowym budżecie to właśnie ją znalazłeś. Siekiera Verve – opinie zazwyczaj przychylne. Siekiery znajdziemy w wielu sklepach, choćby w Castoramie. Cena zachęca do zakupu – 60 złotych za siekierę o trzonku 50 centymetrów. Masz opinie na temat firmy Verve lub siekier Verve? Daj znać!  

Siekiera hultafors opinie

Nieco mniej znana firma na polskim rynku. Siekiera dla profesjonalistów – piszę jeden z użytkowników, który piszę swoją opinie na temat siekier Hultafors. Siekiera dla profesjonalistów musi jednak kosztować – jeśli ktoś szuka siekiery za 100 złotych to zdecydowanie nie jest to firma dla niego. Siekiera hultafors potrafi kosztować nawet 700 złotych. Ponad 300 letnia historia firmy daje nam znak, że dbają o najwyższą jakość, dlatego utrzymują się na rynku tak długo. Trzony są wykonywane z wytrzymałego materiału drewnianego – orzesznika amerykańskiego.  Opinia finalna – jeśli planujesz często używać siekiery to warto zainwestować nieco więcej w siekiery Hultafors. 

Siekiera greenmill opinie

Kolejna firma to Greenmill, która również nie jest jeszcze tak popularna w Polsce. Nie mniej jednak warto umieścić ją w naszym zestawieniu z jednego prostego względu – stosunek cena do jakości są naprawdę bardzo dobre. Ciesielka siekiera kosztuje w okolicach 100 zł, więc znowu do czynienia mamy z budżetowym produktem. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy stosunek cena/jakość jest naprawdę dobra, dlatego opinie o tej marce są równie dobre. Siekiera GreenMill to zatem siekiera z dobrymi opiniami, którą warto kupić. 

Jakub Borowiec
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

4 KOMENTARZE

  1. Zero pomocnych informacji. Przy każdej komentarz typu „porównaj ceny i sam wybierz” albo „niech sprzedawca Ci doradzi” to żadna pomoc. Straciłem 5 minut życia na czytanie tych bredni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze