Strona głównaDomJak wybrać łóżko i materac dla dziecka?

Jak wybrać łóżko i materac dla dziecka?

Łóżko to jeden z najważniejszych mebli do pokoju dziecięcego. Powinno być wygodne, solidnie wykonane i praktyczne – najlepiej wyposażone w szufladę i w odpowiednim rozmiarze. Również duże znaczenie ma materac. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni komplet.

Jakie powinno być idealne łóżko dla dziecka?

Komfortowy sen dziecka jest kluczowy dla dojrzewania mózgu, efektywnego odpoczynku oraz utrwalania wspomnień. Poza tym decyduje też o jego zdrowiu fizycznym, dlatego zadbaj o odpowiednie łóżko dla swojej pociechy. 

Małe dziecko – mające 2-4 lata – może spać w łóżku dziecięcym albo w łóżku tradycyjnej wielkości. Sprawdzi się m.in. model w rozmiarze 140 x 70 cm albo 160 x 80 cm. Dla dzieci w wieku szkolnym sprawdzi się łóżko 180 × 90 cm. Ważnym elementem łóżka jest też barierka zabezpieczająca malucha przed wypadnięciem. Najlepiej, jeśli można je zdjąć, gdy dziecko już podrośnie. 

Łóżko przede wszystkim musi być solidnie wykonane i mieć bezpieczną konstrukcję. Sprawdź też, jakie jest maksymalne obciążenie oglądanego modelu – im większe, tym lepiej. Wiele maluchów nie zaśnie bez rodzica obok, poza tym dzieci lubią bawić się i skakać po łóżkach, dlatego maksymalne obciążenie ma duże znaczenie. Znajdź odpowiedni model łóżeczka oraz materac, by zadbać o jak najlepszy rozwój malucha.

Jaki materac do dziecięcego łóżka wybrać? 

Odpowiednie łóżko dziecięce oraz dobrej jakości materac to gwarancja odpoczynku i zdrowego snu. W ofercie polskiej firmy Meblik znajdziesz duży wybór zarówno mebli, jak też materaców: https://www.meblik.pl/pl/materace-90×200/. Pamiętaj, że nie powinien być ani zbyt twardy, ani zbyt miękki ze względu na układ kostny dziecka, który dopiero się kształtuje. 

Możesz dopasować odpowiedni do potrzeb Twojego dziecka – zwróć uwagę m.in. na rozmiar materaca oraz materiał, z jakiego został wykonany. Zapobieganie wadom postawy pozwoli w przyszłości uniknąć przykrych konsekwencji i bólu kręgosłupa.

Materac do dziecięcego łóżeczka powinien mieć odpowiednią twardość i musi być wykonany z dobrej jakości materiałów – bezpiecznych i posiadających odpowiednie certyfikaty. Ważne, by był też elastyczny i nie uczulał. Musi gwarantować dobre podparcie ciała, przede wszystkim kręgosłupa. 

Popularnym wyborem z oferty Meblika jest m.in. materac 90×200 cm. Na przykład materac Premium to wersja zbudowana ze sprężyn w osobnych kieszonkach, które gwarantują dopasowanie do kształtu kręgosłupa oraz elastyczność punktową. To średniotwardy materac do dwustronnego użytku, ma też filcową wkładkę nośną, która zwiększa jego trwałość.

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze