Strona głównaPoradyIdealne miejsce do przechowywania rzeczy – magazyn samoobsługowy Less Mess Storage

Idealne miejsce do przechowywania rzeczy – magazyn samoobsługowy Less Mess Storage

Bywają takie sytuacje, w których koniecznie musimy znaleźć idealne miejsce do przechowania naszych rzeczy. Powodów może być bardzo wiele – przeprowadzka, chwilowy wyjazd lub po prostu brak dodatkowego miejsca. Nasze mieszkania i domy nie zawsze mają idealnie dużą powierzchnię, która jest dla nas wystarczalna. Właśnie w takim momencie warto poszukać najbliższego magazynu samoobsługowego – jednego z takich, jakie oferuje firma Less Mess Storage. 

Dlaczego warto wybrać magazyn samoobsługowy? 

Nie zawsze mamy możliwość pozostawienia dodatkowych rzeczy w piwnicy czy na strychu – takie miejsca mają też często wątpliwe zabezpieczenia. Niewielka kłódka nie jest w stanie uchronić nas przed kradzieżą rzeczy. Tymczasem często potrzebujemy przechowywać nadprogramowe przedmioty, które mają niemałą wartość – tak jak chociażby sprzęt sportowy czy też odziedziczone, zabytkowe meble. Takie elementy wyposażenia może zniszczyć także wilgoć, która nierzadko występuje m.in. w piwnicy. Gdzie szukać więc pomocy?

Magazyny samoobsługowe to miejsce idealne. To my decydujemy, jaka powierzchnia jest nam potrzebna – nie musimy przepłacać, gdyż wynajmujemy takie pomieszczenie, jakiego potrzebujemy. Nasze rzeczy są bezpieczne, ponieważ znajdują się na terenie obiektu posiadającego monitoring. Na dodatek są odpowiednio chronione i postronna osoba nie ma do nich dostępu. Właśnie dlatego jest to usługa, z której decyduje się skorzystać coraz więcej osób. Aktualnie na terenie kraju znajduje się już kilkanaście magazynów samoobsługowych. 

Jak przygotować rzeczy przed ich przewiezieniem do magazynu?

Warto pamiętać, że posiadane przedmioty trzeba odpowiednio zabezpieczyć przed ich przewiezieniem. Będziemy potrzebować zarówno kartonów, miękkiego wypełnienia, ale także taśmy klejącej. Delikatne rzeczy dobrze jest zapakować także w papier lub folię bąbelkową – tak samo warto potraktować te przedmioty, które mają dla nas dużą wartość sentymentalną. Pamiętajmy również, że podpisywanie papierowych pudełek pomoże nam w późniejszym znalezieniu tego, czego w danej chwili potrzebujemy. Jeżeli sami nie mamy możliwości zawiezienia paczek do pomieszczenia w magazynie – możemy nadać je za pośrednictwem kuriera, a na miejscu umieścić je w wynajmowanym schowku.

Magazyn Less Mess Storage w Poznaniu

Dla osób mieszkających w okolicach Poznania dostępne są aż dwa obiekty Less Mess Storage, w których można wynająć idealne pomieszczenia do przechowywania swoich rzeczy. Lokalizacje są przystępne i proste w znalezieniu. Kto może skorzystać z tej usługi? Jest ona odpowiednia zarówno dla osób prywatnych, jak i przedstawicieli firm, którzy mogą potrzebować przedłużenia biura. Dostępne w tym rejonie lokalizacje to:

  • OSTROWSKA – ul. Ostrowska 515 (Autostrada Wolności),
  • DĄBROWSKIEGO – ul. Dąbrowskiego 550 (Poznań Ławica).

Przed osobistym spotkaniem można także odwiedzić stronę internetową: www.lessmess.storage/self-storage-poznan/. Tam również dostępne są informacje dotyczące wielkości pomieszczeń oraz ceny wynajmu. 

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze