Strona głównaOpinie o firmachOkna marki Gealan - sprawdzamy opinie

Okna marki Gealan – sprawdzamy opinie

Gealan to producent profili okiennych i drzwiowych. Główny materiał, jaki jest używany do ich wytwarzania to tworzywo sztuczne. Grupa Gealan jest znana w całej Europie. Jest podstawą do nadawania oknom i drzwiom wyglądu na wysokim poziomie estetyki, stabilności i bezpieczeństwa. Warto wspomnieć, że profile mają bardzo duży wpływ na zachowanie wysokiej izolacji cieplnej. Gealan oferuje także doradztwo architektoniczne i budowlane. Posiadają własne narzędzia procesowe do planowania i przeprowadzania procedur przetargowych. Firma posiada aż ponad 1400 pracowników. Przychody w 2020 roku wyniosły ponad 245 milionów euro. W tym artykule poznasz opinie na temat okien z profilami Gealan, a także systemów profili Gealan S 8000 i S 9000

Okna z profilami Gealan – jakie posiadają opinie?

Opinie na temat okien z profilami Gealan są zaskakująco dobre. Wyróżniają się wysoką wytrzymałością. Opiniodawcy twierdzą, że są łatwe w utrzymaniu czystości. Dużą zaletą okien Gealan jest to, że nie wymagają konserwacji. Wg opinii, nie są podatne na czynniki atmosferyczne, dzięki czemu mogą służyć przez wiele lat. Okna Gealan posiadają wysoki współczynnik izolacji cieplnej. Są dźwiękoszczelne, dzięki czemu wszelkie hałasy nie docierają do wnętrza domu. Użytkownicy forów piszą w swoich opiniach, że okna Gealan są dostępne w różnych kształtach. Możliwych jest wiele kombinacji otwierania i podziału okna. Można posiadać okna o wyjątkowych, niecodziennych kształtach. Okna można dopasować do stylu całego domu i mieszkania, tak aby stworzyć spójną aranżację. Dostępne są okna białe, w różnorodnych okleinach lub z profili acrylcolor.

Opinie na temat profili Gealan S 8000

Profile Gealan S 8000 posiadają optymalną głębokość wynoszącą 74 mm. Zapewnia ona świetną izolację cieplną, jak i akustyczną. Geometria profili jest na tyle zoptymalizowana, że przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. Opiniodawcy twierdzą, że profile Gealan S 8000 posiadają dużą komorę główną, dzięki czemu możliwie jest zamontowania wzmocnień stalowych, które znacznie wpływają na stabilność i odpornośc okien. To samo wzmocnienie pasuje zarówno do ramy, skrzydła, jak i słupka. W opiniach czytamy, że niezwykle dobrym patentem zastosowanym w profilach Gealan S 8000 jest system wentylacji GECCO, dzięki którym zachowana jest ciągła cyrkulacja powietrza. Profile Gealan S 8000 są dostępne w różnych kolorach – palecie acrylcolor oraz oklein kolorowych i drewnopodobnych. Każdy znajdzie coś pasującego do swojego wnętrza. 

Czytamy w opiniach, że profile Gealan S 8000 są bardzo odporne na zginanie, dzięki czemu możliwa jest produkcja okien o dużych wymiarach. Ten model profili posiada dwa rodzaje: IQ 5 – cio komorowy oraz 6 – cio komorowy. Pierwszy wyróżnia się świetną statyką, uzyskaną dzięki stalowej ościeżnicy i skrzydle. Ma gładką powierzchnię wrębów, dzięki czemu utrzymanie czystości jest bardzo łatwe. Można wybrać wersję ze skrzydłem prostym, niezlicowanym bądź ze skrzydłem półzlicowanym. Drugi rodzaj posiada większe właściwości izolacyjne, dzięki zastosowaniu dodatkowej komory w ramie i skrzydle. Wręby także posiadają gładką powierzchnię, co sprawia, że zachowanie higieny nie jest trudne. Dostępna jest wersja niezlicowana z prostym skrzydłem i wersja półzlicowana z zaokrąglonym skrzydłem i listwą przyszybową.

Opinie na temat profili Gealan S 9000

Opiniodawcy twierdzą, że profile Gealan S 9000 są świetnie uszczelnione dzięki świetnemu i spójnemu systemowi rozmieszczenia uszczelek w trzech płaszczyznach. W tym profilach można zamontować 3 szyby, ze względu na posiadanie głębokich profili szybowych. Wg opinii, profile Gealan S 9000 posiadają świetną izolację termiczną i akustyczną. Wynika to z sześciokomorowej budowy. Dodatkowo profile te mają zwiększoną głębokość ościeżnicy i skrzydła. Profile Gealan S 9000 zostały tak zoptymalizowane, że możliwe jest klejenie szyby na sucho, czyli zastosowanie technologii STV. Dzięki zastosowaniu do wyrobu tych profili standardowej stali można uzyskać okna pasywne nawet w kolorze, bez dodatkowego obciążania elementami, jak stal z przekładką termiczną. Technologia STV pozwala na budowanie bardzo wysokich okien, sięgających nawet do 2,4m.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze