Strona głównaNaprawyFestool OF 1400 - testy, opinie, ceny, recenzja

Festool OF 1400 – testy, opinie, ceny, recenzja

Marka Festool to ponad dziewięćdziesiąt lat doświadczenia w tworzeniu znakomitych narzędzi pneumatycznych oraz elektrycznych. Firma od lat jest niekwestionowanym liderem na rynku międzynarodowym, którego ceni się za doskonałe rozwiązania technologiczne i legendarną już, niemiecką jakość wykonania.

Na niemałej liście produktów oferowanych przez Festool znajdują się frezarki, cieszące się ogromną popularnością. Model Festool OF 1400 opinie ma jednego z najlepszych urządzeń w swojej klasie. To właśnie takie urządzenia wybierane są do profesjonalnych warsztatów. Z tego względu warto przyjrzeć im się z bliska.

Festool frezarka 1400 – co trzeba o niej wiedzieć?

Jeśli chodzi o parametry techniczne, frezarka Festool 1400 znakomicie wypada na tle konkurencji. To elektryczne urządzenie ma moc 1400 W i regulowane obrotu. Bez obciążenia frezarka Festool OF 1400 EBQ jest w stanie pracować z maksymalnymi obrotami wynoszącymi 22 500 rpm. To nie koniec pozytywów Festool OF 1400 – opinie użytkowników bardzo często wskazują na idealne ustawienie głębokości, z jaką urządzenie będzie frezowało. Dokładność w tym wypadku wynosi aż 1/10 mm. Pierścień do kopiowania można wymieniać bez użycia narzędzi, co znacznie skraca czas przygotowania do pracy oraz zwiększa jej komfort. W niezależnych eksperckim opiniach Festool 1400 EBQ testy zdaje celująco również w zakresie odsysania wiórów oraz odpadków. Dzięki zastosowania łapacza wiórów skuteczność pozbywania się resztek materiału wynosi aż 99%.

Festool frezarka górnowrzecionowa OF 1400 EBQ Plus – mocne strony

Nawet używana Festool frezarka górnowrzecionowa OF 1400 EBQ Plus świetnie sobie radzi z obrabianiem materiału. Na liście zalet urządzenia znalazła się też solidna podstawa, zapewniająca niebywałą stabilność podczas wykonywanych prac. Gwarantują ją słupki prowadzące, blokowane z dwóch stron. Grzechotka została wyposażona w przycisk kołyskowy, dlatego wymiana frezu z Festool frezarce 1400 nie nastręcza trudności. Za bezpieczeństwo podczas pracy odpowiada także szybki hamulec oraz zaawansowana elektronika w systemie MMC.

Festool 1400 EBQ – testy mówią wszystko

Wykonywane na frezarce Festool 1400 EBQ testy przez rzemieślników jasno pokazują, że opinie o frezarce Festool 1400 nie są przesadzone. Doceniana jest przede wszystkim moc urządzenia, jego ergonomia oraz autorskie, innowacyjne rozwiązania systemowe, znacznie ułatwiające prace warsztatowe. Festool OF 1400 EBQ ma opinie urządzenia prostego w obsłudze, intuicyjnego i łatwego do ustawienia, zarówno pod kątem zadanej głębokości, jak i długości frezu. Użytkownicy pracując na frezarce Festool 1400 EBQ testują również jej zastosowanie. Według większości z nich doskonale sprawdza się przy wykonywaniu profili oraz krawędziach. Słowem – frezarka Festool 1400 sprawdzi się wszędzie tam, gdzie niezbędna jest precyzja i dokładność pracy. Wiele osób docenia markę Festool, frezarka 1400 dowodzi wysokiej klasy tej marki.

Festool OF 1400

Festool OF 1400 – opinie o cenach

Mówi się, że za sprzęt tak dobrej klasy, jak frezarka Festool 1400, trzeba zapłacić krocie, ale że jest to jak najlepsza inwestycja w rozwój swojego warsztatu. W promocji Festool frezarka górnowrzecionowa OF 1400 EBQ Plus kosztuje niecałe 3 000 złotych. To niewygórowana cena, jeśli idzie o produkt tak wysokiej klasy i jakości, oferujący innowacyjne systemy i technologie. Posiadanie warsztatu nieodłącznie wiąże się z koniecznością inwestowania w sprzęt – ale w sprzęt z najwyższej półki. Do takich z pewnością należy Festool – frezarka 1400. Co ciekawe, nawet modele używane frezarek Festool 1400 cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów, także amatorów domowego majsterkowania.

Festool OF 1400 EBQ – model, który nie ma sobie równych

Wielu pracowników warsztatowych przyzna, że Festool OF 1400 EBQ jest narzędziem niezbędnym w wyposażeniu profesjonalnego zakładu. Frezarka uchodzi za narzędzie bezawaryjne i niezawodne, dlatego poszukiwacze tańszych ofert kierują się nawet do lombardów – Festool OF 1400 EBQ w takich punktach można znaleźć w znacznie niższych cenach. Kupowanie frezarki w ten sposób nie jest kupowaniem kota w worku – urządzenia są sprawdzone i solidne, a opinie o nich jedynie utwierdzają w przekonaniu, że lepszy używana frezarka Festool 1400 niż nowa, ale słabej jakości i kiepskiej marki.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze