Strona głównaMebleFotel do masażu - opinie lekarzy, przeciwwskazania, czy są zdrowe?

Fotel do masażu – opinie lekarzy, przeciwwskazania, czy są zdrowe?

Fotel do masażu to urządzenie, które pozwoli zredukować codzienne napięcie i rozluźnić mięśnie. Jest też nieodzownym elementem profilaktyki chorób układu ruchu. Zaleca się także korzystanie z niego dla higieny psychicznej. Ogólny stan relaksu, w który udaje się wprowadzić organizm podczas korzystania z fotela sprzyja regeneracji i pomaga odpocząć. 

Czy fotele masujące są zdrowe? Poznaj opinie lekarzy i przeczytaj o przeciwwskazaniach do masażu na fotelu. 

Z artykułu dowiesz się wszystkiego w temacie:

  • fotele masujące opinie,
  • fotele masujące opinie lekarzy,
  • fotel do masażu przeciwwskazania.

Czy fotele masujące są zdrowe?

Fotele masujące poprawiają funkcjonowanie układu mięśniowo-szkieletowego. Mogą łagodzić bóle spowodowane długotrwałym przebywaniem w jednej pozycji. Sprawdzają się u osób, które wykonują pracę siedzącą i spędzają przy biurku 8 godzin w pracy. Ich zalety doceniają także zawodowi kierowcy. 

Masaż przy użyciu fotela redukuje także ból w okolicach krzyżowej części kręgosłupa, który pojawia się u osób pracujących na stojąco oraz wykonujących prace fizyczne. Półgodzinny masaż po kilku godzinach na nogach pozwala odzyskać siły na resztę dnia. 

Używanie fotelu do masażu może mieć także pozytywny wpływ na układ krążenia. Masaż działa jak drenaż limfatyczny, poprawia krążenie i dzięki temu odżywia tkanki. Dzięki masażowi naczynia krwionośne są elastyczne, co pozwala wykluczyć szereg chorób związanych z sercem i przepływem krwi. 

Generalnie jeśli chodzi o fotele masujące opinie wskazują też na to, że regularne masaże poprawiają stan skóry. Przyczyniają się do jej ujędrnienia, poprawiają elastyczność. 

Fotel do masażu sam w sobie nie spowoduje spalania tkanki tłuszczowej, czy redukcji cellulitu, ale może być istotnym wsparciem w procesie odchudzania. Dzieje się tak dlatego, że masaż wspomaga wydzielanie toksyn z organizmu i przyspiesza metabolizm.

Fotel do masażu casada
Fotele mogą kosztować naprawdę sporo!

Fotele masujące opinie

Osoby korzystające z foteli do masażu wskazują, że to urządzenia, dzięki którym udało im się odzyskać sprawność i zacząć na nowo żyć bez bólu. 

Własny fotel masujący do oszczędność czasu. Można z niego korzystać w dowolnym momencie bez konieczności wychodzenia z domu do fizjoterapeuty. 

Ci, którzy mają fotele masujące opinie wyrażają w sposób otwarty: to spora inwestycja, ale na własnym zdrowiu i komforcie nie powinno się oszczędzać. 

Internauci wskazują także, że przy wyborze fotelu masującego należy sprawdzić, czy rekomendują go specjaliści. Ponadto funkcjonalny fotel będzie mieć regulowaną wysokość oparcia i podłokietników. 

Fotel o dużej mocy będzie bardziej wydajny i na taki warto się zdecydować. Lepiej też wybrać model wyposażony w kółka, by nie trzeba było go przenosić z miejsca w miejsce podczas porządkowania pokoju. Obsługa fotela, za pomocą pilota, powinna być intuicyjna. Należy to sprawdzić przed zakupem.

Trzeba też pamiętać o tym, że fotel masujący zajmuje sporo miejsca. Każdy powinien wziąć to pod uwagę, kupując taki sprzęt do domu. Sporo modeli rozkłada się do pozycji leżącej, tym samym zajmują dużo przestrzeni. 

Fotele masujące opinie lekarzy 

Jeśli ktoś zastanawia się, czy fotele masujące są zdrowe, może spać spokojnie. Korzystanie z nich polecają lekarze i fizjoterapeuci, nie widząc wielu przeciwwskazań. 

Opinie lekarzy wskazują, że fotele masujące mają prozdrowotny wpływ na życie osób, które z nich korzystają. Kluczowe jest jednak to, by fotela masującego używać regularnie. Najlepiej korzystać z niego przez 30 minut 3-4 razy w tygodniu. 

Czytając opinie lekarzy na temat foteli do masażu, uwagę zwraca także to, że zalecają korzystanie z nich profilaktycznie, zanim pojawią się problemy z kręgosłupem. Profilaktyka zamiast leczenia jest zalecana powszechnie przez lekarzy wszystkich specjalizacji. 

Fotel do masażu będzie mieć także wpływ na uzyskanie komfortu psychicznego. Dzięki masażowi można zredukować napięcie, ukoić nerwy oraz zniwelować uczucie zmęczenia. Masaże zalecane są osobom, które doznają przewlekłego stresu. Regularne sesje na fotelu masującym poprawiają kondycję psychiczną i pomagają odzyskać emocjonalną równowagę. 

Czy wobec tego ma fotel do masażu przeciwwskazania? Przeczytaj poniżej!

Fotel do masażu przeciwwskazania

Generalnie nie ma przeciwwskazań do tego, by korzystać z masaży na fotelu. Lekarze zalecają ostrożność osobom, które są krótko po zabiegach operacyjnych i mają rany w miejscach, w których skóra styka się z powierzchnią fotela. 

Każdy, kto ma wątpliwości co do tego, czy może korzystać z masażu, powinien skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Ten, oceniając ogólny stan zdrowia, może wydać odpowiednie rekomendacje. 

Do masaży w sposób ostrożny powinny podchodzić kobiety w ciąży. Masaż może spowodować przedwczesne skurcze i doprowadzić do porodu. 

Do foteli masujących, jak i do wszystkiego, należy podchodzić z rozsądkiem. Trzeba ich używać zgodnie z przeznaczeniem i przestrzegać zaleceń producenta. 

Jeśli fotel masujący będzie wyprodukowany przez firmę, której produkty rekomendują lekarze i farmaceuci, nie trzeba obawiać się, że z masażem będą wiązać się jakieś dolegliwości. 

Sprawdź też:

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze