Strona głównaMebleJaki kolor ścian pasuje do brązowych mebli?

Jaki kolor ścian pasuje do brązowych mebli?

Brąz to kolor, który kojarzy się każdemu z tym co naturalne, przyjemne. Zastosowanie koloru brązu w pomieszczeniu sprawia, że odczuwamy ciepło i spokój. W związku z tym bardzo często natknąć się można z meblami, które są w kolorze brązu, najczęściej w formie drewnianych stolików, czy szafek.  Mimo wszystko największą trudnością są meble o większych rozmiarach, w tym przypadku chodzi o sofy, czy fotele.  Połączenie mebli z odpowiednimi kolorami ścian mogą przyczynić się do tego, że Twoje pomieszczenie zacznie sprawiać duże wrażenie. Tak więc nasuwa się pytanie, jaki kolor ścian do brązowych, ciemno brązowych i jasnobrązowych mebli wybrać i na co zwracać uwagę?

Brązowe meble – jaki kolor ściany?

W takim razie, jaki kolor pasuje do brązowych mebli? W pierwszej kolejności warto zacząć od jednego z najważniejszych elementów każdego salonu – sofy. Jeżeli zdecydujemy się na kanapę w brązowym kolorze, pojawia się możliwość, aby stworzyć żywy punkt centralny, jednak należy pamiętać o tym, aby dobrać do niej ciekawą oprawę. Odpowiadając na to, jaki kolor ściany wybrać do brązowych mebli, ciekawym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na kolory szarości. Oczywiście często pojawiają się różne opinie, które dotyczą tego, że szara barwa najczęściej jest kojarzona ze smutkiem, to ma ona również pozytywne właściwości uspokajające, dodatkowo odpowiednio dobrana do ścian umożliwi nam stworzenie w pomieszczeniu przytulnej atmosfery.  Posiadając brązowe meble, warto zdecydować na kolor szary, ponieważ mamy pewną gwarancję na to, że uzyskamy subtelną elegancją, która przede wszystkim jest skierowana do osób, które preferują nowoczesny styl.

Jasnobrązowe meble – jak dobrać kolor ściany?

Co w przypadku, gdy posiadamy jasnobrązowe meble, w jaki sposób wtedy dobrać kolor ściany? W tym przypadku, warto postawić na biel. Jest to odcień, który z powodzeniem można dobrać jako kolor ściany do swoich pomieszczeń. Przede wszystkim biel to odcień, który będzie idealnie współgrał z każdym odcieniem brązu, zaczynając od jasnobrązowego koloru buku, czy sosny, kończąc po ciemny brąz drewna egzotycznego. Przede wszystkim ściany koloru białego połączone z jasnobrązowymi meblami zagwarantują nam uzyskanie idealnie stonowanej przestrzeni, dobierając do tego ciemno brązowe meble podkreślą one estetykę mebli. Można do tego połączenia wprowadzić inne popularne kolory, które pojawiają się w formie różnych dodatków, czy tekstylia. Dobrym przykładem jest wybranie kolorowej  poduszki do kanapy, albo ciekawej firanki. Biel oraz brąz to idealne połączenie, które sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu, w kuchni, salonie, jadalni, a nawet w łazience. Ten duet sprawia, że jest on ciekawą podstawą, która jest wykorzystywana do aranżacji rustykalnych, skandynawskich czy nowoczesnych. Wybierając biały kolor na ścianę do jasnobrązowych mebli, sprawimy, że nasze pomieszczenie stanie się wizualnie większe!

Jeżeli nie chcesz, aby białe ściany stały się pewną monotonią, warto spróbować dostroić nasze wnętrze poprzez wykorzystanie i dodanie różnych faktur. Chodzi tutaj o to, aby jedną ścianę ozdobić żyłkowanym marmurem, w ten sposób uzyskamy minimalistyczny efekt, z nutką luksusu. W przypadku, gdy preferujesz styl industrialny, warto zastanowić się nad tym, aby pomalować odsłonięte cegły na biało.

Ciemno brązowe meble – jaki kolor ściany?

Kolejnym kolorem, który można wybrać na ściany, do ciemno brązowych mebli jest odcień zieleni. Tak, jak już wcześniej wspomnieliśmy brąz to kolor natury, tak samo zieleń kojarzony jest najczęściej z dziką naturą. W tym przypadku warto wybrać intensywniejsze odcienie zieleni do ciemno brązowych mebli, stworzymy w ten sposób pomieszczenie o naturalnych barwach. 

Jeżeli kolor zielony nie przypadnie nam do gustu, warto postawić na niebieskie ściany do ciemno brązowych mebli. Taka kompozycja błękitu i brązu sprawia, że pomieszczenie nabierze bardzo eleganckiego stylu. Idealnym rozwiązaniem w tym przypadku będzie użycie turkusowego koloru.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze