Strona głównaMeblePółka drzewo – jak zrobić, gdzie kupić?

Półka drzewo – jak zrobić, gdzie kupić?

Regały, które posiadają półki w kształcie gałęzi drzewa, to niezwykle innowacyjna dekoracja ścienna, która jest skierowana głównie do osób, które są miłośnikami natury. Przede wszystkim półki na książki z drzewa są niezwykle wytrzymałe, w zależności od wielkości i szerokości, mogą one pomieścić dużą ilość książek i nie tylko, można również na nich umieścić donice z roślinami, pamiątki oraz inne elementy. Pomimo wielu zalet, półka drzewo na książki posiada pewną wadę, chodzi tutaj o jego cenę. W związku z tym, często w sieci pojawiają się pytania o to, jak samemu zrobić taką półkę w kształcie gałęzi drzewa, gdzie kupić i jaka jest dokładnie cena takich półek. Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedź w dalszej części wpisu.

Jak samemu zrobić regał na książki w kształcie drzewa?

W takim razie, jak samemu zrobić regał na książki w kształcie drzewa? Przede wszystkim półka w kształcie gałęzi drzewa posiadają wiele zalet i są coraz to popularną formą ozdabiania wnętrz. Najczęściej takie półki i regały różnią się między sobą rozmiarami, kształtem, a nawet gatunkiem drewna, które zostało wykorzystane w trakcie produkcji. W tym przypadku wymienia się kilka najpopularniejszych materiałów, które można wykorzystać do tego, aby samemu wykonać te ozdobne elementy:

Pierwszym materiałem, które jest wykorzystywane do produkcji półki z drzewa, to drewno bukowe, lub sosnowe. Te dwa gatunki charakteryzują się tym, że nie muszą być malowane, ponieważ wyróżniają się swoją naturalną kolorystyką. Dodatkowo wykorzystując te gatunki drzewa do zrobienia regału, bądź półki na książki w kształcie gałęzi drzewa, zaliczane są one do najwytrzymalszych materiałów, które są niezwykle odporne na powstające zarysowania i pewne uszkodzenia mechaniczne.

Kolejnym dość popularnym materiałem, który jest wykorzystywany do produkcji drewnianej półki na książki, są płyty meblowe. Ten materiał dostępny jest w wielu wariantach, najczęściej wykorzystuje się płyty laminowane i lakierowane. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby naszą półkę drzewo wykończyć na mat, lub wysoki połysk, w ten sposób możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty wizualne.

Półki drewniane metalowe to materiał, który również jest chętnie wykorzystywany w trakcie samodzielnego wykonywania półek w kształcie gałęzi drzewa. W tym przypadku często spotyka się półki, które są w całości wykonane z metalu. Ten rodzaj materiału najczęściej jest wykorzystywane w trakcie ozdabiania wnętrz, w których panuje styl industrialny, czy loftowy, tego rodzaju rozwiązania idealnie komponują się w tło.

W odpowiedzi na pytanie, jak samemu zrobić regał na książki w kształcie drzewa, będziemy potrzebować kilka ważnych narzędzi, bez których nie będzie możliwości wykonania pewnych czynności. W tym przypadku będziemy potrzebować wiertarko wkrętarkę, wyrzynarkę, wiertła do drewna, poziomicę, przybory kreślarskie, materiał, który będzie pełnił funkcję półki. Warto również wcześniej przygotować projekt, na którym umieścimy wszystkie dokładne wymiary. W pierwszej kolejności należy rozrysować pień drzewa po to, aby umieścić w odpowiednich miejscach gałęzie. Kolejna czynność polega na tym, aby przyciąć pod odpowiednim kątem półki, które będą imitowały gałęzie. W momencie, gdy osiągniemy cały regał i półki w kształcie drzewa możemy przystąpić do ich przymocowania. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jaka jest cena gotowych półek drewnianych, i gdzie je można kupić.

Półka na książki w kształcie gałęzi drzewa – jaka cena i gdzie kupić?

W takim razie, jaka jest cena za półkę z drzewa, i gdzie można ją kupić? Przede wszystkim przed przystąpieniem do zakupu takiej półki drewnianej należy wcześniej znać wymiary i jego przeznaczenie. Warto pamiętać o tym, aby cała konstrukcja nie zajmowała zbyt dużo miejsca, ponieważ taki regał w kształcie gałęzi drzewa ma się korzystnie prezentować w naszym wnętrzu. To, gdzie kupić drewnianą półkę, zależy od naszych preferencji, w przypadku, gdy zależy nam na wysokiej jakości konstrukcji i materiałów, warto skontaktować się z firmami, które fachowo zajmują się wykonywaniem takich elementów.

Jeżeli chodzi o cenę, najczęściej jest ona zależna od kształtu półki drzewa, rozmiarów całej konstrukcji, wykorzystanych materiałów, producenta, a także należy brać pod uwagę inne elementy dekoracyjne. W sieci znaleźć można wiele gotowych konstrukcji, i ich cena kształtuje się w okolicach od 500 – do 1000 złotych. W tym przypadku chodzi o modele dziecięce. W przypadku konstrukcji, które będą znajdowały się w salonie, albo w pokoju, a wysokość będzie przekraczać 170 cm, cena waha się w okolicach 1000 złotych.

Sprawdź:

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze