Strona głównaWnętrzaListwy narożna do płytek – jak wybrać najlepszą?

Listwy narożna do płytek – jak wybrać najlepszą?

Odpowiednie zabezpieczenie płytek to podstawa, dlatego warto sprawdzić, jakie listwy wykończeniowe będą w danym przypadku odpowiednie. Czym są listwy narożne i z jakiego materiału powinny być wykonane? Czy profil aluminiowy narożny to dobre rozwiązanie? Oto kilka ważnych informacji, o których warto pamiętać podczas wykańczania wnętrza.

Listwy we wnętrzach – dlaczego je stosujemy?

Niezależnie od tego, jakie wnętrze wykańczamy – użycie listew powinno być podstawą, o której nie należy zapominać. Listwy do płytek posiadają nie tylko walory wizualne, ale spełniają również swoje zadanie w kwestii ochrony glazury przed wszelkiego rodzaju uszkodzeniami mechanicznymi, które wynikają z codziennego użytkowania. Chronią także przed gromadzeniem kurzu i pyłu w szczelinach, dzięki czemu sprzątanie staje się prostsze i mniej czasochłonne. 

Polecane listwy powinny być wykonane z trwałego materiału, aby mogły służyć przez wiele lat. Ich montaż w większości przypadków nie jest trudny i nie potrzebujemy korzystać z usług fachowca. Wizualny aspekt także jest bardzo istotny, dlatego jest to element, który należy dopasować do wystroju pomieszczenia. 

Jakie zastosowanie ma listwa narożnikowa do płytek?

Listwa narożna stosowana we wnętrzach została odpowiednio wyprofilowana, dzięki czemu doskonale przylega do wybranej powierzchni. Stosując profil narożny, mamy pewność, że ściany są doskonale chronione przed gromadzeniem się w szczelinach trudnego do usunięcia brudu. To także doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią, która mogłaby doprowadzić do powstania ognisk grzyba. Jakie jeszcze zastosowanie ma listwa narożna do płytek? Pozwala ukryć wszelkie niedociągnięcia i skazy, które mogą się pojawić podczas prac wykończeniowych. 

Zobacz więcej na stronie https://listwy.online/.

Listwa narożnikowa – jakiej nie wybierać?

Wybrana listwa wykończeniowa do płytek nie powinna być wykonana z tworzywa sztucznego. Oczywiście na rynku dostępne są warianty plastikowe, ale nie są one polecane ze względu na niską jakość materiału. Wybór ten raczej nie sprawdzi się na lata, ponieważ taka listwa nie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Może się także okazać, że z czasem straci swój pierwotny kolor, a jest to możliwe, jeżeli wystawimy ją na działanie promieniowania UV. Tworzywo sztuczne najczęściej wybierane jest ze względu na szeroką gamę barw, tymczasem listwa narożna aluminiowa także może występować w ciekawych wariantach, ale jest znacznie solidniejsza.

Profil aluminiowy narożny – wersja anodowana

Jeżeli już zadecydujemy, że profil narożny do płytek będzie metalowy, warto wybrać anodowane aluminium. Taka listwa narożna do glazury będzie odporna na korozję, ponieważ została poddana procesowi anodowania. Czym się wyróżnia? Podczas obróbki na powierzchni aluminium wytwarza się warstwa tlenku glinu. Dodatkowe substancje chemiczne wpływają na ostateczny wygląd materiału – może być on w kolorze oliwkowym, srebrnym czy też złotym. Profile narożne zewnętrzne i wewnętrzne powinny być odporne na działanie wody, jeżeli znajdują się w miejscach, w których występuje duża wilgoć. 

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

1 KOMENTARZ

Najpopularniejsze