Strona głównaWnętrzaJaki stół do małego salonu?

Jaki stół do małego salonu?

Salony mniejszych rozmiarów są coraz częściej spotykane w otoczeniu. W dzisiejszych czasach gospodarze wcale nie potrzebują aż tak dużych salonów. Większą część czasu przeznaczoną na odpoczynek lubią spędzać choćby w zaciszu swojej sypialni. Wtedy niewielki salon jest dla nich perfekcyjny.

Jednak aby mały salon był funkcjonalny trzeba zastanowić się nad jego umeblowaniem. Centralnym i najważniejszym elementem każdego salonu jest stół. Więc jaki stół do małego salonu wybrać?

Jaki stół do małego salonu – propozycje 

Jeśli chodzi o kształt stołu do małego salonu to najczęściej ma się dwie opcje – stół prostokątny bądź stół okrągły. I jego wybór zależy od indywidualnych preferencji.

Jeżeli chce się jeść częste posiłki w salonie w gronie najbliższych to potrzeba jest wygoda i stabilizacja. W takim wypadku prostokątny stół powinien najlepiej zdać egzamin. Dania będa bezpiecznie spoczywać na masywnym, kwadratowym stole zmniejszając prawdopodobieństwo wywrócenia talerza i zabrudzenia dywanu.

Okrągły stół może być idealnym wyborem w przypadku, kiedy salon ma służyć do luźnych pogawędek przy kawie czy ciastku. Zapewni on nietuzinkowy wygląd i design dla salonu, który będzie się znakomicie prezentował. 

Stół do małego salonu – praktyczne zagospodarowanie przestrzeni

W przypadku, kiedy salon jest miejscem odpoczynku, a kuchnia wyposażona jest w odpowiedniej wielkości stół można zastanowić się nad sensem zakupu kolejnego stołu do salonu. Odpowiednie zaaranżowanie kuchni zapewnia jej praktyczne wykorzystanie nie tylko do gotowania posiłków, ale również ich spożywania. W takim wypadku salon może być wyposażony jedynie w niewielkie stoliki kawowe umożliwiające skromne posiadówki przed telewizorem.

Dodatkowo decydując się na tą opcję oszczędza się nie tylko miejsce, ale również pieniądze(na wydane krzesła). Stolik kawowy z powodzeniem może być umieszczony centralnie wokół sofy.

Rozkładany stół do małego salonu – kolejna, ciekawa propozycja

Kolejną propozycją może być wybór specjalnego, rozkładanego stołu do małego salonu. Jest to niezwykle funkcjonalna opcja, która sprawdza się w każdych warunkach.

Gdy nie potrzeba dużej ilości przestrzeni stół znajduje się w formie złożonej. Dzięki temu oszczędza miejsce i jednocześnie w bardzo praktyczny sposób spełnia swoją funkcję. 

W momencie wizyty znajomych bądź rodziny rozkładany stół do małego salonu może odsłonić swój cały wdzięk. Wtedy wystarczy rozsunąć go na dwa boki i wyjąć specjalną deskę wewnętrzną. Wystarczy położyć ją równolegle(na szynach) i złączyć dwa przeciwległe boki. Deska z reguły posiada gwinty/zaczepy, którymi mocuje się z sąsiadującymi deskami tworząc integralną całość. 

Stół do małego salonu – materiał ma znaczenie!

Nie tylko wielkość stołu, ale również jego materiał wykonania ma znaczenie.Jeden materiał będzie bardziej przystosowany do danego wystroju, a drugi do innego wystroju. Ogólnie najczęściej ma się do wyboru dwie opcje w przypadku zakupu stołu do salonu – drewno i szkło.

Drewniany stół jest niezwykle popularny ze względu na swoje łatwe dopasowanie. Pasuje praktycznie wszędzie i może być umieszczony zarówno w nowoczesnych salonach, jak i tych wykonanych w stylu retro. Dodatkowo stół drewniany jest o wiele bezpieczniejszy niż szklany. Ogranicza ryzyko załamania jego całej konstrukcji do minimum. Nie raz można natknąć się na filmy w internecie, w których zwierzęta bądź dzieci grają główną rolę podczas rozbicia szklanego stołu.

Stół szklany również może być ciekawym rozwiązaniem. Łatwo się go czyści i niestraszne są mu żadne plamy. Jednak wybierając szklany stół do swojego małego salonu należy pamiętać, że lepiej współgra z nowoczesnym otoczeniem. W przypadku małego salonu stolik szklany może okazać się bardziej trafiony. Drewno niekiedy swoją masywnością i rozmiarami potrafi nawet optycznie zająć więcej przestrzeni. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze