Strona głównaPoradyGdzie znaleźć najlepsze oferty na kredyt mieszkaniowy?

Gdzie znaleźć najlepsze oferty na kredyt mieszkaniowy?

Wszelkie decyzje dotyczące kredytu hipotecznego należy podejmować z zachowaniem najwyższej ostrożności. Z ich konsekwencjami trzeba się bowiem liczyć przez kolejne kilkadziesiąt lat, Gdzie znaleźć atrakcyjne oferty na kredyt mieszkaniowy i jak rozpoznać te najlepsze? Sprawdź!

Kredyty mieszkaniowe – co warto wiedzieć o dostępnych ofertach?

Kredyty mieszkaniowe (hipoteczne) są proponowane tylko przez banki. Każdy bank może jednak zaproponować swoim klientom dowolne warunki w ramach obowiązującego prawa. Dlatego dostępne oferty są zróżnicowane.  Z punktu widzenia kredytobiorcy najważniejsze powinno być oprocentowanie (RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) – to właśnie ten wskaźnik decyduje o kosztach zobowiązania. Trzeba bowiem pamiętać, że żaden bank nie udziela kredytu „za darmo” – jego celem jest zarobek. Im wyższe koszty, tym więcej zapłacisz przez wszystkie lata uiszczania rat i tym więcej dasz zarobić bankowi. Różnice bywają liczone nawet w setkach tysięcy złotych, dlatego warto dobrze przyjrzeć się ofertom.

Jak porównywać oferty banków?

Na co patrzeć, porównując oferty banków? Najwięcej mówi wspomniana już stawka RRSO, która uwzględnia wszystkie czynniki wpływające na koszty. Parametr podany jako oprocentowanie kredytu może być mylący, ponieważ poza nim bank pobiera jeszcze marżę prowizję (prowizja czasami wynosi 0). Wielu kredytobiorców w pierwszej kolejności patrzy na wysokość proponowanej raty, szukając tej najtańszej. Jest to jednak złudne, ponieważ niższa rata wcale nie oznacza tańszego w dłuższej perspektywie kredytu. 

Najtańsze zobowiązanie to takie, którego całkowita kwota do spłaty jest najniższa. Na ratę należy patrzeć w drugiej kolejności, jedynie po to, aby upewnić się, że nie będziesz mieć problemu z jej comiesięcznym płaceniem. Jeśli rata jest za wysoka, można wydłużyć okres kredytowania. Trzeba jednak wiedzieć, że niekiedy wpływa to na oprocentowanie. Podobnie jest ze strukturą spłaty. Parametry mogą się różnić w zależności od tego, czy wybierzesz raty stałe, czy malejące.

Gdzie znaleźć najlepszy kredyt hipoteczny?

Jak szukać atrakcyjnych ofert kredytów? Wbrew pozorom to bardzo proste. Nie trzeba chodzić po bankach ani odwiedzać licznych stron internetowych. Wystarczy skorzystać z tzw. porównywarki, która pobiera dane od banków i przedstawia je w formie przejrzystego zestawienia. 

Swój kredyt hipoteczny sprawdzisz na stronie finanse.rankomat.pl, korzystając z prostego kalkulatora. Wystarczy podać kilka podstawowych informacji, jak np. kwota kredytu, czas kredytowania, wysokość dochodów i zobowiązań. System w kilka chwil przeanalizuje oferty i zaprezentuje Ci je w bardzo przystępnej formie. Dzięki wyróżnieniu najważniejszych parametrów z łatwością odnajdziesz najlepszą ofertę!

Z porównywarki można przejść bezpośrednio do kontaktu z bankiem. Kredytu hipotecznego nie można wziąć przez Internet, ale możliwe jest zamówienie konsultacji, która przybliży Ci daną ofertę.

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze