Strona głównaZakupOdpływ liniowy - czym się charakteryzuje?

Odpływ liniowy – czym się charakteryzuje?

Odpływ liniowy to nowoczesne wyposażenie do prysznica typu walk-in. Swoim wyglądem przypomina podłużną rynienkę do której odprowadzana jest woda. Ze względu na swój elegancki minimalizm, idealnie pasuje do praktycznie każdej łazienki. Czym charakteryzuje się to rozwiązanie? Wyjaśniamy.

Czym charakteryzuje się odpływ liniowy?

Odpływ liniowy to rozwiązanie stosowane w coraz większej ilości systemów prysznicowych. Charakteryzuje się podłużnym kształtem, więc świetnie maskuje się z większością elementów nowoczesnej armatury. Wyróżnia go także niewielki rozmiar i dyskrecja, co pozwala w łatwiejszy sposób zaaranżować dostępną przestrzeń kabiny prysznicowej. Odpływ ukryty jest w podłodze i swoim kształtem przypomina niewielką rynienkę. Minimalistycznym stylem idealnie pasuje do praktycznie każdego stylu nowoczesnej łazienki.

Dlaczego warto zainwestować w odpływ liniowy?

Prysznic z odpływem liniowym to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę i komfort użytkowania. Niebagatelne znaczenie ma także łatwość utrzymania go w czystości. Wystarczy zdjąć maskownicę, a następnie górną pokrywę i ją dokładnie umyć, na przykład za pomocą detergentu. W razie powstania dużych zanieczyszczeń należy także wyjąć sitko oraz syfon i wypłukać w ciepłej wodzie, a następnie założyć z powrotem na to samo miejsce. Cały proces czyszczenia odbywa się z góry, bez konieczności skomplikowanego demontażu i odkręcania ruchomych części. Z tego też powodu jest wygodniejszy i praktycznie nie istnieje ryzyko uszkodzenia żadnych elementów.

Warto zauważyć, że największą wadą tradycyjnych brodzików z dużymi systemami odpływowymi jest przede wszystkim spora ilość zajmowanego miejsca. Problem ten staje się bardziej dotkliwy w przypadku jeśli dysponujemy niewielką łazienką i każdy niezagospodarowany centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Dlatego sensownym rozwiązaniem okazuje się w takim przypadku nowoczesny odpływ liniowy. Można go zamontować w praktycznie każdym systemie prysznicowym. Jednak najlepiej spełnia swoją funkcję w kabinie typu walk-in w której możemy zrezygnować z klasycznych, szklanych drzwi.

Ogromną zaletą odpływu liniowego jest swoboda jego aranżacji. Na przykład w nowoczesnych łazienkach można wyposażyć go w dodatkowe oświetlenie LED, które stworzy przyjemny i dyskretny klimat. Niewielka, podłużna rynienka sama w sobie stanowi element dekoracyjny, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć jej styl z bieżącą aranżacją wnętrza. Dzięki temu nawet minimalistyczna i surowa łazienka stanie się bardziej urokliwa.

Artykuł sponsorowany

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze