Strona głównaZakupQuikset — cena, opinie z forum, gdzie kupić?

Quikset — cena, opinie z forum, gdzie kupić?

Quikset to dwuskładnikowa masa na bazie żywic poliuretanowych. Wykorzystuje się ją przede wszystkim do łatwego montażu w gruncie słupków z różnych materiałów. Jej zastosowanie wymaga zmieszania jej z wodą i wlania do otworu. W nim się rozszerza, tworząc szczelną barierę zapobiegającą przedostawaniu się do środka wilgoci. To sprawia, że może mieć wiele zastosowań. 

Zastosowanie masy quikset

Wykonując otwór pod umieszczenie w nim słupka, na przykład do pergoli, huśtawki albo ogrodzenia, weź pod uwagę spoistość podłoża. Im jest ono bardziej sypkie, tym otwór powinien być głębszy. Głębokość jest taka sama, jak w przypadku zastosowania betonu, jednak średnica otworu jest mniejsza, co przyśpiesza postęp prac i zmniejsza ilość ziemi do usunięcia. Słupki drewniane nie wymagają użycia dodatkowych kotew, jeżeli wybierzesz quikset. Cena montażu jest więc o wiele niższa. Dzieje się tak, ponieważ zastygnięta masa jest całkowicie wodoszczelna, a więc drewno nie będzie gnić. Po wlaniu masy odczekaj kilka minut. Po tym czasie nabierze ona swoich właściwości.

Masa quikset opinie

Wpisując w wyszukiwarkę hasło “quikset forum” znajdziesz bardzo wiele odnośników. Nic dziwnego, w końcu masa jest obecnie prawdziwym hitem. Ze względu na to, że służy do montażu słupków stalowych, drewnianych, czy wykonanych z tworzyw sztucznych, ma wiele możliwości zastosowania. Wystarczy sprawdzić informacje na temat quikset: opinie, fora albo porozmawiać z kimś, kto na co dzień zajmuje się montażem tego rodzaju konstrukcji. Wszystkie one są jednoznacznie pozytywne. Użytkownicy doceniają oszczędność czasu podczas wykonywania otworów pod słupek (dziura jest o wiele mniejsza niż  w przypadku betonu) oraz brak konieczności kupowania dodatkowych elementów. W przypadku słupków drewnianych, rozmiar metalowych kotew trzeba dobrze dobrać, a dodatkowo najlepiej zabezpieczyć drewno na przykład bituminem. Inaczej jest w przypadku masy quikset. Cena jest ostateczna i nie musisz nic więcej kupować.

To nie koniec zalet quikset. Fora budowlane i ich użytkownicy zwracają również uwagę na fakt lekkości tego produktu. Woreczek o ciężarze 700 gram jest w stanie zastąpić nawet 3 worki zaprawy betonowej. Z tego powodu transport tego materiału jest o wiele prostszy i na dobrą sprawę nie wymaga nawet posiadania samochodu. Proces mieszania masy jest dużo łatwiejszy niż betonu. Nie musisz pilnować proporcji, brudzić ubrań. W przypadku polskich warunków atmosferycznych bardzo istotne jest, żeby słupki były odporne na silne uderzenia wiatru, a właśnie taka jest masa quikset. Cena tego produktu odpowiada za odporność na nawet kilkadziesiąt lat.

Quikset Castorama cena

Od razu więc widać, jak świetnym produktem jest masa quikset. Cena jej nie jest bardzo wysoka, biorąc pod uwagę ile czasu i pracy jest w stanie zaoszczędzić. Oscyluje wokół kwoty około 20 złotych za opakowanie.

Jest wiele zastosowań masy quikset. Gdzie kupić ten produkt? Jest dostępny we wszystkich większych sklepach budowlanych. Weź pod uwagę jednak także jej rodzaj, bo pod tym względem także masz możliwość wyboru. Najlepiej udać się w miejsce, gdzie liczyć można także na fachową poradę dotyczącą quikset. Castorama — cena i wybór idą tutaj ze sobą w parze. Weź pod uwagę, że inny produkt stosuje się latem, a inny zimą. Pojemność opakowania dobiera się również do wielkości niezbędnego otworu. Dlatego lepiej od razu pójść do sklepu, w którym znajdziesz wszystko, co jest ci niezbędne. Dostępna jest wersja Q300 i Q1000 w zależności od wielkości otworu, w której chcesz zastosować ten produkt. 

Kupuj tylko oryginalny produkt quikset. Zamiennik może nie mieć wszelkich właściwości oryginału, na przykład może nie uzyskiwać odpowiedniego poziomu twardości albo nie być w pełni wodoszczelny. Przekłada się to na trwałość, a więc i ostateczny koszt wykonania ogrodzenia albo przesłony. W przypadku, kiedy wybierzesz quikset — zamiennik, jego jakość może być o wiele gorsza, a więc nie skorzystasz ze wszystkich zalet oryginału. Możesz być pewny, jak dobrym wyborem będzie postawienie na masę quikset. Gdzie kupić możesz ten produkt? Dostępny jest w każdym dobrze wyposażonym sklepie budowlanym. Zwracaj uwagę na promocje, które pomogą ci obniżyć cenę.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze