Strona głównaZakupJaki klucz pneumatyczny

Jaki klucz pneumatyczny

Klucz pneumatyczny jest bardzo potrzebnym sprzętem w naszym warsztacie w momencie, kiedy chcemy zająć się profesjonalnie wulkanizacją lub kiedy nie chcemy właśnie wydawać na wulkanizatora i mamy możliwość wymiany opon we własnym garażu. Wiele osób zastanawia się jaki klucz pneumatyczny wybrać, jednak nie każdy pyta jaki kompresor do klucz pneumatycznego będzie nam konieczny. Niewielu z nas bowiem wie, że ważniejsza od samego klucza pneumatycznego, jest właśnie sprężarka.

Jaki kompresor do klucza pneumatycznego wybrać?

Bardzo ważny w naszym warsztacie jest klucz pneumatyczny – jaki wybrać oraz jakiej powinien być firmy. Nie mniej ważna jest również podłączona do niego sprężarka. Jeśli wybierzemy kompresory, które będą miały zbyt mały zbiornik na powietrze, wtedy nie otrzymamy maksymalnego momentu na kluczu, przez co praca wcale nie okaże się dla nas łatwiejsza. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc sprężarka dwu lub nawet trzytłokowa, ze zbiornikiem około 100 litrów. Przy bardziej profesjonalnych warsztatach pojemność zbiornika, jaka jest zalecana, to nawet 300 litrów. Widać, że kwestia jaki kompresor do klucza pneumatycznego wybrać jest dość ważna dla prawidłowego działania sprzętu.

Jaki klucz pneumatyczny do garażu wybrać?

Wiele osób zastanawiając się jaki klucz pneumatyczny do garażu wybrać, wybiera te ze średniej półki cenowej. Nie zawsze jednak jest to dobry pomysł. Lepiej jest wybrać lepszy klucz pneumatyczny, który wytrzyma większe obciążenia. Zawsze lepszy będzie zapas mocy, niż jej brak w ważnym momencie podczas pracy. Warto wybrać taki klucz pneumatyczny, który będzie znanej i sprawdzonej marki. W pytaniu o klucz pneumatyczny – jaki wybrać, forumowicze często wskazywali na takie marki, jak Makita, Bosh, Neo, czy Dewalt.

Jeśli chodzi o klucz pneumatyczny jaki warto wybrać, trzeba sprawdzać przed zakupem dwa parametry – cenę, ponieważ za 200 zł na pewno nie dostaniemy klucza pneumatycznego i odpowiedniej mocy oraz moment obrotowy. Jest to siła, z jaką możemy dokręcić śrubę, używając danego klucza pneumatycznego. Moment obrotowy jaki uda nam się osiągnąć zależy również od kompresora, jaki kupimy do klucza pneumatycznego. Warto wybrać klucz pneumatyczny, który ma kilkunastostopniową regulację momentu obrotowego, co pozwoli nam na dostosowanie go do naszego kompresora. Ważne, by najpierw kupić kompresor, a dopiero do niego klucz pneumatyczny – jaki wybierzemy będzie zależał bardziej od kupionego wcześniej kompresora. Regulacja momentu obrotowego jest bardzo istotna, ponieważ przy braku takiej regulacji łatwo zerwać gwint, czy dokręcić śruby zbyt mocno.

Przy kupnie takiego sprzętu jak klucz pneumatyczny jaki wybierzemy, nie jest z kolei ważne jaką ma prędkość obrotową, a także jakie ma zużycie powietrza. Można zwrócić uwagę na głośność pracy, jeśli zamierzamy używać go przez dłuższy czas. Jeśli będziemy używać klucza pneumatycznego amatorsko, to ta informacja nie będzie nam konieczna przy decyzji jaki klucz pneumatyczny do garażu kupimy. Warto przy późniejszej pracy z kluczem pneumatycznym sprawdzić, czy klucz będzie dobrze układał się w dłoni oraz czy dołączone są do niego odpowiednie końcówki do śrub. Czasem niektóre z nich trzeba dokupić, ponieważ nie ma ich w zestawie. Również lekkość klucza pneumatycznego przy długotrwałej pracy może okazać się dla nas istotna i przydatna. Warto sprawdzić jaki klucz pneumatyczny do garażu kupić przeglądając opinie kupujących.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze