HomeZakupPrezent dla budowlańca - co kupić?

Prezent dla budowlańca – co kupić?

Zastanawiasz się nad tym, jaki praktyczny prezent, czy gadżet kupić osobie, która jest budowlańcem, dla którego taka praca jest pasją? Być może szukasz prezentu dla architekta, czy też inżyniera budowlanego, który zajmuje się hobbystycznie majsterkowaniem? W dalszej części wpisu przygotowaliśmy listę, w której znajdziesz ciekawe pomysły na prezenty i gadżety dla budowlańca.

Jaki wybrać prezent dla budowlańca?

W pierwszej kolejności warto pamiętać o tym, że najlepszy rodzaj prezentów to te, które trafiają bezpośrednio w upodobania oraz hobby obdarowywanej osoby. Jeżeli chodzi o wykonywanie prac budowlanych, warto w pierwszej kolejności stawiać na bezpieczeństwo.

Ciekawym pomysłem na prezent dla budowlańca może okazać się suszarka do butów. Przede wszystkim wykonywanie prac budowlanych wiąże się z tym, że należy dostosować się do niekiedy ciężkich warunków, które panują na budowie. Kałuże, deszcz, błoto czy minusowe temperatury, te czynniki najczęściej utrudniają pracę budowlańcom. Warto w tym przypadku zadbać o to, aby taka obdarowywana osoba miała zawsze suche stopy. Przede wszystkim suszarka do butów w błyskawicznym tempie wysuszy mokre obuwie, które będzie można wykorzystać już następnego dnia. Pamiętaj o tym, że przed wyborem takiego prezentu, należy zwracać uwagę na to,  aby wybierać takie suszarki do butów, które nie przyczynią się do pękania skóry na butach.

Kolejnym pomysłem na prezent dla budowlańca mogą być specjalistyczne okulary ochronne, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo w trakcie wykonywania prac na budowie. Przede wszystkim takie okulary chronią użytkownika przed odpryskami mechanicznymi i chemicznymi. Dodatkowo na rynku dostępnych jest wiele modeli okularów, które są wykonane ze specjalnego nieparującego, odpornego szkła na zarysowania.

Poza ochroną wzroku, warto również zadbać o dłonie. W związku z tym kolejny pomysł na prezent znajdujący się na naszej liście, to specjalistyczne rękawice ochronne. Przede wszystkim taka forma zabezpieczenia uchroni dłonie budowlańca przed skaleczeniami i kontaktem z substancjami chemicznymi. Na każdej budowie występuje wiele ostrych narzędzi, elementów, czy też innych substancji chemicznych, dlatego też takie rękawice okażą się być dobrym rozwiązaniem. W trakcie wyboru takich rękawic, warto wybierać te, które są wykonane z wysokiej jakości materiałów (najlepiej wykonane ze skóry koźlęcej), są odporne na wysokie temperatury i nie przepuszczają wody. Ze względu na zastosowanie, najczęściej takie rękawice mogą być również wykorzystywane poza budową np.: na siłowni, albo do nordic-walkingu.

Gadżet dla budowlańca – lista

Jakie gadżety warto kupić budowlańcowi, jako prezent urodzinowy? Na naszej liście umieściliśmy kilka gadżetów, które cieszą się sporą popularnością na budowach. Jednym z nich jest gadżet w postaci detektora metalu i przewodów wysokiego napięcia. Przede wszystkim urządzenie to umożliwia wykrycie we wnętrzu ściany elementów metalowych oraz przewodów miedzianych, w których przepływa prąd elektryczny. Taki gadżet z pewnością stanie się niezbędnym wyposażeniem każdego budowlańca, dodatkowo ułatwi ono wykonywanie prac. Na rynku dostępnych jest wiele modeli detektorów, warto wybierać te, które mają zasięg wykrywania elementów metalowych do 4 centymetrów.

W trakcie wykonywania i planowania prac budowlanych, liczy się przede wszystkim precyzja. W związku z tym praktycznym gadżetem dla budowlańca może okazać się podręczny laser krzyżowy, dzięki któremu można wyznaczyć proste linie, które osiągają długość nawet do piętnastu metrów. Charakterystyczną cechą laserów krzyżowych jest to, że mogą one być ustawiane w wielu pozycjach m.in. można je przymocować do drabiny.

Pas roboczy to gadżet, który z pewnością ułatwi budowlańcom organizację narzędzi na budowie. Posiadając pas roboczy, wykonywanie prac budowlanych staje się o wiele łatwiejsze ze względu na to, że posiada się pod ręką wszystkie niezbędne narzędzia. Jest to spowodowane tym, że takie pasy robocze posiadają wiele pojemnych kieszeni, w których można umieścić wiele narzędzi.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze