HomeZakupJaki klucz udarowy?

Jaki klucz udarowy?

Klucz udarowy jest często używany w przypadku odkręcania bardzo mocno dokręconych śrub, ale również nakrętek. Jest też możliwy do pomocy przy ich nakręcaniu. Klucz udarowy działa na nakrętki oraz śruby ze znaczną siłą, która jest rozłożona na uderzenia, w równych odstępach czasowych. W ten sposób działa udar, który również pomaga przy szybszym odkręcaniu śrub, nawet tych, które pokryte są rdzą, przez co może być problem z ich ręcznym odkręceniem.

Klucz udarowy elektryczny – czy się sprawdza?

Klucz udarowy można podzielić na dwa typy – pneumatyczne oraz elektryczne. Pierwszy działa na sprzężone powietrze, drugi z kolei zasilany jest z gniazdka 230 V. Można spotkać go również w wersji akumulatorowej. Klucz udarowy elektryczny nie potrzebuje do działania sprężarki z powietrzem, dzięki czemu zajmuje znacznie mniej miejsca. Jest odpowiedni zarówno do odkręcania większych, jak i mniejszych śrub. Dzięki nowoczesnym funkcjom mogą blokować urządzenie w momencie, kiedy chcemy nadmiernie wkręcić śrubę bez udaru. Również są znacznie lepsze od pneumatycznych pod tym względem, że pozwalają na znacznie większą mobilność i zajmują mało miejsca. Będą idealne do domowego warsztatu oraz domu, kiedy chcemy np. rozkręcić i przewieźć meble, czy inne sprzęty. Wielu mechaników zastanawia się nad wyborem sprzętów i wybierają klucz udarowy – czy się sprawdza również w domu? Może być on używany również w przydomowym warsztacie i na pewno będzie nam często pomocny przy drobnych pracach.

Jaki klucz udarowy elektryczny wybrać?

Wiele osób zastanawia się, jaki klucz udarowy elektryczny powinno się wybrać. Przed wyborem odpowiedniego klucza udarowego elektrycznego trzeba sprawdzić, czy będziemy go częściej używać na miejscu w warsztacie, czy powinien pozwalać nam na mobilność i zabieranie go w różne miejsca Jeśli chcemy móc zabierać klucz udarowy w różne miejsca, które niekoniecznie mają własne gniazdko 230 V, wtedy konieczne będzie nam wybranie sprzętu z mocnym akumulatorem. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że użyjemy naszego klucza gdziekolwiek go weźmiemy. Warto z kolei wybrać taki klucz udarowy, który będzie posiadał bardzo pojemny akumulator. Przy codziennym i częstym użytkowaniu, ale w jednym miejscu, ciągłe ładowanie takiego klucza jest dość kłopotliwe, dlatego warto wybrać taki model, który będzie posiadał możliwość podpięcia go do gniazdka 230 V.

Klucz udarowy elektryczny ranking

Wybierając klucz udarowy elektryczny – ranking kluczy jest bardzo ważną wskazówką, która pomoże nam dokonać prawidłowego wyboru. Według rankingu klucz udarowy RYOBI 18 V jest jednym z najlepszych kluczy udarowych elektrycznych z udarem. Pozwala on na wymianę opon, czy niektóre prace montażowe. Posiada on przejściówkę ¼, dzięki czemu będzie on odpowiedni nie tylko do wymiany kół, ale również innych zadań, bez potrzeby kupowania części. Moment obrotowy to 400 Nm. Klucz ma aż trzy biegi, co pozwala na poradzenie sobie z bardzo mocno dokręconymi śrubami. Samodzielnie dostosowuje się do odpowiedniego momentu obrotowego. Polecany jest również klucz udarowy elektryczny Compass, który ma moc 800 W oraz 325 Nm. Jest skompletowany z czterema nakładkami do 22 mm średnicy. W zestawie są również klucze nasadowe. Bardzo polecanym kluczem udarowym jest Dewalt XR DCF880M2, wyposażony w nowe akumulatory litowo-jonowe XR o pojemności 4,0 Ah. Ma moment obrotowy 203 Nm oraz napięcie 18 V. Dzięki aluminiowej obudowie idealnie odprowadza ciepło. Białe diody LED wbudowane w obudowę, zapewniają dokładną i pewną pracę w każdych warunkach.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze