HomeOgrzewanieCaptain Pellet - opinie, cena, parametry, kaloryczność

Captain Pellet – opinie, cena, parametry, kaloryczność

Zdanie ,,Idą ciężkie czasy” coraz częściej wybrzmiewa głuchym echem na forach dla użytkowników pelletu. Ludzie są niepocieszeni dochodzącymi zewsząd komunikatami o kryzysie grzewczym, który odbiera im nadzieję na zaoszczędzenie trochę grosza. Jak mgła opada na nich cień apatii i zwątpienia. 

I kiedy wydaje się, że to już koniec, pojawia się ON. Kapitan Pellet wyciąga nas z opałów, oferując przy tym opał najwyższej jakości. Jak każdy superbohater ma swoją misję i dzielnie ją realizuje. Stoi na straży czystości naszej planety, przeprowadza staruszki przez jezdnię, edukuje najmłodszych o negatywnych skutkach śmiecenia w lesie. Jest przy tym profesjonalny, zabawny i kontaktowy. 

Jednak wszystko ma swoją cenę…

Sprawdź: Pellet Lava – cena, opinie, cena hurtowa, parametry, producent, kaloryczność

Opinie na Facebooku są pozytywne

Captain Pellet – opinie

Po barwnym wstępie przejdźmy do przyjrzenia się pełnej ofercie produktów Captain Pellet. Opinie producent zbiera bardzo pozytywne. Kupujący wyróżniają przede wszystkim świetną jakość pelletu. Oceniają go jako towar z najwyższej półki i polecają go swoim znajomym, a nawet sąsiadom! Jak dobrze wiemy, relacje z sąsiadami bywają różne, więc taka rekomendacja w sytuacji, gdy paliwa grzewczego brakuje, a chętnych jest coraz więcej – bardzo wiele znaczy.

Jakie jeszcze Captain Pellet zbiera opinie? Produkt dobrze się spala i nie zostawia spieków, może z wyjątkiem odrobiny popiołu. Captain Pellet ma opinię czystego produktu, bez piachu i zanieczyszczeń. Dzięki wysokiej kaloryczności jest wydajny i starcza na długo, produkując dużo energii. 

Klienci wyróżniają również wysoką jakość usługi, a szczególnie o terminowość, profesjonalizm i kontaktowość w przypadku rozwiązywania ewentualnych problemów. Można liczyć także na doradztwo w wyborze odpowiedniego rodzaju pelletu. Jedna z kupujących okrasiła swoją opinię słowami: ,,Godna pochwały postawa”. 

Jeszcze do niedawna Captain Pellet oferował cztery wersje swojego pelletu: Captain Pellet Bianco, Captain Pellet Extra, Captain Pellet Super oraz Captain Pellet Premium. Różnił je surowiec, z jakiego powstały i minimalnie inne parametry.

Na początku września firma rozszerzyła swoją ofertę o kolejne odsłony Captain Pellet Premium, jakie opinie zbiera nowa seria?

Captain Pellet Premium opinie 

Szóstego września pojawiły się kolejne warianty Captain Pellet Premium. Opinii jeszcze brakuje, ze względu na krótki czas występowania nowych produktów na rynku. I choć w gruncie rzeczy to dobra wiadomość, że producent rozszerza swoją ofertę o zniuansowane pellety, tak jego klientom nie jest do śmiechu. Według ich opinii nowe produkty Captain Pellet cenowo wypadają zdecydowanie mniej korzystnie od poprzedników. Pojawiają się głosy o rezygnacji z dalszego kupowania Captain Pellet, gdyż cena przerasta możliwości kupujących. 

Mieliśmy okazję porównywać inne cenione marki pelletów. Inflacja dotknęła niemalże każdego produktu, więc i cena paliwa grzewczego uległa zmianie? Klienci każdego z producentów pelletów utyskują na większe wydatki, dlatego trudno jednoznacznie określić, czy Captain Pellet wybija się na ich tle jakoś szczególnie.

Ofertę pelletów rozszerzono o:

 • Captain Pellet Energy Premium (w niebieskim opakowaniu) z trociny świerkowej
 • Captain Pellet Power Premium (w pomarańczowym opakowaniu) z drzewa iglastego 80-85% i drzewa liściastego 15-20%
 • Captain Pellet Perfect Premium (w fioletowym opakowaniu) z drzewa iglastego: 95% świerk, 5% sosna
 • Captain Pellet Premium (w zielonym opakowaniu) z sosny

Wszystkie pellety Premium posiadają certyfikat jakości ENplus A1. Poniżej przedstawiamy wam pełniejsze parametry każdego z Captain Pellet Premium wraz z ceną i zestawieniem pod kątem kaloryczności.

Zobacz: Pellet Gold – opinie, cena, parametry, kaloryczność

Captain Pellet – cena, parametry, kaloryczność

Parametry w przypadku każdego z Captain Pellet Premium subtelnie się różnią. Średnica każdego z pelletów jest taka sama i wynosi 6 mm.

Captain Pellet Energy Premium w niebieskim opakowaniu:

 • Czysta trocina świerkowa, bez lepiszczy
 • Wartość opałowa: 17,5 MJ/kilogram
 • Zawartość popiołu: poniżej 0,7%
 • Wilgoć: poniżej 10%
 • Cena: worek – 40.71 zł, tona – 2850 zł

Captain Pellet Power Premium w pomarańczowym opakowaniu:

 • Drzewo iglaste 80-85%, drzewo liściaste 15-20%
 • Wartość opałowa: 17,5 MJ/kilogram
 • Zawartość popiołu: poniżej 0,7%
 • Wilgoć: poniżej 8%
 • Cena: worek – 40.71 zł, tona – 2850 zł

Captain Pellet Premium w zielonym opakowaniu:

 • Pellet sosnowy
 • Wysoka wartość opałowa: 18,26 MJ/kilogram
 • Zawartość popiołu: poniżej 0,6%
 • Wilgoć: poniżej 7%
 • Cena: worek – 42.57 zł , tona – 2980 zł

Captain Pellet Perfect Premium w fioletowym opakowaniu:

 • Pellet iglasty, 95% świerk, 5% sosna
 • Wartość opałowa: 18 MJ/kilogram
 • Zawartość popiołu: poniżej 0,5%
 • Wilgoć: poniżej 6%
 • Cena: worek – 42.57 zł , tona – 2980 zł

Po zestawieniu wszystkich pelletów linii Premium najkorzystniej cenowo wypada wersja Power i Energy Premium. Najniższą wilgotnością i zawartością popiołu wyróżnia się wariant Perfect Premium.

Poza tym Captain Pellet oferuje bezpłatną dostawę i rabat przy odbiorze osobistym. Popiół, jaki powstaje ze spalania, jest bogaty w mikroelementy. To sprawia, że świetnie nada się jako nawóz pod warzywa czy rośliny ozdobne. Wiemy to dzięki kreatywnie sformułowanym infografikom, które Captain Pellet regularnie wrzuca na swoje media społecznościowe. Nie można odmówić producentowi świetnego pomysłu na promowanie swojego produktu przy różnych okazjach. W lany poniedziałek zapewnił, że woda pelletowi nie straszna, a to dzięki workom odpornym na moknięcie, przebicia i otarcia. 

Kapitanie Pellecie, nie każ sfrustrowanym obywatelom czekać zbyt długo na twoją pomoc, bo konkurencyjne siły mogą skrzętnie to wykorzystać!

Sprawdź: Pellet Olczyk – cena, opinie, forum, kaloryczność, hurt, cena hurtowa, gdzie kupić

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Najpopularniejsze