Strona głównaOgrzewaniePellet Olczyk - cena, opinie, forum, kaloryczność, hurt, cena hurtowa, gdzie kupić

Pellet Olczyk – cena, opinie, forum, kaloryczność, hurt, cena hurtowa, gdzie kupić

Sezon grzewczy za pasem, nadszedł więc czas na wybór paliwa grzewczego. Jeśli cenicie ekologiczne rozwiązania, świetnym wyborem będzie biomasa. Pellet to nie tylko opcja przyjazna środowisku, posiada również inne atuty. Chociażby wygodne użytkowanie czy niska cena. Poniżej przedstawiamy jeden z topowych pelletów od Tartaku Olczyk. Odpowiemy na pytania o kaloryczność, hurt i to, gdzie kupić produkt. 

Sprawdź też: Pellet Olimp – opinie, cena, parametry, kaloryczność (lepszy naszym zdaniem)

Pellet Olczyk – opinie, co mówią na forum?

Przed zakupami warto sprawdzić opinie na forum, aby zweryfikować, czy obietnice producenta pokrywają się z rzeczywistością. W przypadku pelletu najbardziej miarodajne będą testy produktu. Zebraliśmy kilka z nich.

Autor najpopularniejszego testu określa pellet Olczyk jako jeden z lepszych produktów na rynku. Już na początku zwraca uwagę na trwały worek, w którym jest przechowywany. Po rozpakowaniu czuje przyjemny zapach naturalnego drewna. Swoją opinię bazuje również na dobrej gęstości nasypowej. 

Tym, co wyróżnia produkt firmy Olczyk, jest niewielka ilość popiołu, jaka zostaje po wypaleniu. Użytkownik forum zwraca uwagę na lepsze topnienie popiołu, niż u konkurencyjnych firm. Dodatkowo podkreśla wartość klasy A1 i innych certyfikatów tego pelletu. Swoją opinię wzbogaca o aspekt ceny. Jest ona w normie, niewiele różni się od cen innych producentów.

Z kolei test przeprowadzony przez innego użytkownika forum, potwierdził niski procent wilgotności oferowany przez producenta. Kolejny autor testu bazował na zestawieniu pelletu Olczyk i pelletu bez certyfikatu, z innego źródła. Piętnaście kilogramów pelletu Olczyk spalało się 32 godziny przy energii 285 MJ, drugi pellet o 5 godzin krócej i 45 MJ mniej. Olczyk zostawił tylko 0,4% popiołu, aż o 2% mniej od pelletu z innego źródła. Opinie pod testem w większości potwierdzają wyniki i polecają produkt. Użytkownicy forum w pozytywnych komentarzach zwracają uwagę na znikomą lub bardzo małą ilość popiołu, jaka powstaje w procesie spalania pelletu Olczyk. Jednak jak to bywa w przypadku produktów obiecujących wysoką jakość, nie brakuje niedowierzających głosów sceptyków. 

Ostatni z testów, który znaleźliśmy na forum, również wystawia pelletowi Olczyk dobrą opinię. Autor potwierdza trwałość worków i przyjemny zapach. Test szklanki wypadł pozytywnie – po zalaniu wodą pellet ,,pije’’ ją, po kwadransie pochłania ją w całości. Ocenia czystość kotła na dobrym poziomie, wyróżnia brak spieków i małą ilość popiołu. Ten zresztą jest ekologiczny i autor poleca, by używać go jako nawóz.

Sprawdź: Cena ekogroszku i węgla w Niemczech – tyle kosztuje tona – niezły przekręt?

Pellet Olczyk – kaloryczność, parametry, cena hurtowa

A jak o pellecie Olczyk wypowiada się sam producent? Jego parametry wyglądają następująco:

  • Kaloryczność: 16,5 MJ na kilogram
  • Wilgotność: do 10% 
  • Gęstość nasypowa: 600-750 kilogramów na metr sześcienny
  • Zawartość popiołu: do 0,7% 

Jakie jeszcze opinie zawiera na swojej stronie? Znajdziemy tam informację o przechowywaniu produktu. Producent pakuje pellet Olczyk w szczelne woreczki, a następnie naciąga na paletę kaptur, który zabezpiecza go przed wilgocią. W opisie jest również rekomendacja, aby użyć powstały ze spalania popiół jako nawóz do ogrodu. 

Pellet Olczyk składa się w 100% z drewna iglastego (sosna, modrzew, jodła, świerk). Dzięki procesowi obróbki produkt nie zawiera kory, która gromadzi w sobie liczne zanieszczyszczenia. Te z kolei mają wpływ na dużą zawartość popiołu w pellecie oraz potencjalne awarie kotła.

Dodatkowym atutem są dwa prestiżowe certyfikaty świadczące o jakości: Din-Plus oraz EN-Plus A1. Pierwszy jest gwarancją wysokiej i pewnej kaloryczności oraz czystości trociny. Drugi natomiast potwierdza zgodność z procesem produkcji i łańcuchem dostaw. Klasa A1 zawiera pellety, które są przeznaczone do pieców, kotłów, palników oraz kominków. Może być wykorzystany zarówno w domach jednorodzinnych, jak i obiektach przemysłowych. 

W przypadku ceny hurtowej należy skontaktować się z producentem. Karta produktu nie podaje bezpośrednio ceny dla hurtu. Tartak Olczyk w celu profilowania oferty zaleca kontakt telefoniczny. Więcej informacji można znaleźć na stronie tartakolczyk.pl 

Pellet Olczyk – gdzie kupić? 

Zamiast zastanawiać się nad tym, gdzie kupić powyższy produkt, zalecamy po prostu wejść na stronę Tartaku Olczyk. Wybór oficjalnej witryny producenta jest najbezpieczniejszą opcją zakupu pelletu. 

Istnieją cztery opcje nabycia pelletu Olczyk:

  • worek big bag (1000/1100 kg)
  • paleta (1050 kg, 70 worków po 15 kg)
  • całe auto, hurtowo (24 tony)
  • luzem, według życzenia klienta

Drugą opcją jest strona sobianek.pl, tam można zakupić 1050 kg pelletu Olczyk za 1999 zł. 

Innym miejscem, gdzie można kupić pellet Olczyk, są różne aukcje na Allegro lub OLX. Worek 15 kg na jednej z nich kosztuje 64 złote. Paleta zawierająca 990 kg – 3960 złotych. Jednak co do jakości i wiarygodności tych ofert nie jesteśmy w pełni przekonani.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze