Strona głównaOgrzewaniePellet Gold - opinie, cena, parametry, kaloryczność

Pellet Gold – opinie, cena, parametry, kaloryczność

Biomasa jest rozwiązaniem przyjaznym nie tylko dla środowiska, ale i naszego portfela. Pellet drzewny uwalnia do atmosfery o wiele mniej szkodliwych substancji w wyniku spalania, niż inne paliwa energetyczne. Charakteryzuje się nie tylko czystością spalania. Jest również odnawialnym źródłem energii. Nadaje się dla budynków mieszkalnych oraz zakładów pracy.

Firma Pellet Gold współpracuje z Pellet Energy, która jest jednym z największych producentów biomasy w Polsce. Oferują wysoką jakość za niską cenę. Z ich usług mogą skorzystać użytkownicy potrzebujący ogrzać mieszkanie, dom czy biuro, jak i punkty sprzedaży pelletu. Przyjrzyjmy się komentarzom na forum Pellet Gold oraz Gold Premium. Opinie są jednogłośne. 

Sprawdź też: Pellet Olczyk – cena, opinie, forum, kaloryczność, hurt, cena hurtowa, gdzie kupić

Pellet Gold – opinie 

Pellet Gold to produkt zbierający pozytywne opinie. Jeden z użytkowników forum zwrócił uwagę na przyjemny zapach drewna. Do tego rozpuszcza się w wodzie i szybko pulchnieje. Często powtarza się określenie Pelletu Gold towarem ,,z najwyższej półki”, o wysokiej jakości i wartości opałowej. 

Najistotniejsze parametry dla użytkowników pelletu to zawartość popiołu i wartość opałowa. Dzięki wysokiej wartości opałowej moc cieplna pieca jest wyższa. To z kolei oznacza więcej energii i ciepła z tej samej ilości pelletu. Wysoka kaloryczność sprzyja zatem optymalnemu wykorzystaniu mocy kotła. Niska wartość popiołu zwalnia użytkowników pelletu Gold z obowiązku częstego usuwania popiołu i organizowania płatnego serwisu w ramach czyszczenia pieca. Obie jakości, jak wskazują opinie, są cechą Pelletu Gold. 

W opiniach znajdziemy również informację o braku spieków w procesie spalania. Jest czysty w użytkowaniu. Rekomenduje się użycie pelletu jako odpowiedniej ściółki dla zwierząt. Popiół ze spalania można z kolei wykorzystać jako nawóz do ogrodu lub na trawnik, także na pola uprawne. Pellet Gold cechuje się wysoką absorpcją płynów, mówiąc kolokwialnie, pellet w krótkim czasie ,,wypija” wodę, o czym świadczą wykonane przez kupujących tzw. testy wody.

Zobacz: Pellet Olimp – opinie, cena, parametry, kaloryczność

Pellet Gold Premium – opinie

Nie ma co się dziwić, że użytkownicy pelletu poszukują jak najlepszej jakości produktu. Wobec tego w wynikach wyszukiwania można znaleźć hasła: Gold Premium opinie. I pewnie każda taka próba zakończyła się niepowodzeniem. Gold Premium opinii nie posiada. Dlaczego? Nie ma wersji premium tego produktu. Być może użytkownicy mylą to z produktem Captain Pellet Premium. 

Za to innym wariantem Pelletu Energy, w bardzo podobnym opakowaniu, jest Pellet Eko. Ten produkt nie ma certyfikatu i jego barwa jest ciemniejsza od wariantu Gold z powodu większej ilości kory, jest bardziej ,,przypieczony’’. Tak samo jak Pellet Gold rozpuszcza się w wodzie i przyjemnie pachnie drewnem. Cechuje go niższa cena. To, co może przemawiać za jego zakupem, to możliwość gwarancji. Taka informacja widnieje na etykiecie przy worku. Producent zachęca, by zachować etykietę i w razie problemów z partią produkcyjną, którą się kupiło, skontaktować się ponownie z Pellet Energy.

Pellet Gold – cena, kaloryczność, parametry 

Producenci pelletu Gold zwracają szczególną uwagę na jego wysoką kaloryczność oraz minimalne spopielenie. Produkt powstaje z trocin drzew iglasto-liściastych. Drzewo sosnowe stanowi 97% trocin, pozostałe 3% pochodzi z drzew liściastych. Parametry Pellet Gold przedstawiają się następująco:

  • Kaloryczność: 18,17 MJ/kilogram
  • Gęstość nasypowa: 600-750 kilogramów na metr sześcienny
  • Zawartość popiołu: do 0,4% 
  • Wilgotność: do 10%, w praktyce zazwyczaj 6%
  • Średnica: 6 mm

Warto wspomnieć o certyfikatach jakości, którymi może pochwalić się pellet Gold. Oznaczenie EN-Plus A1 oznacza, że certyfikat potwierdza zgodność z łańcuchem dostaw i procesem produkcji pelletu. W klasie A1 znajdują się pelety przeznaczone do kotłów, pieców, kominków oraz palników. Z kolei spełnienie normy DIN-Plus gwarantuje pewną i wysoką kaloryczność oraz czystą trocinę. 

Pellet Gold można kupić w big bagach i pół paletach na stronie: pellet-klodzko.pl. Pojedynczy worek waży 15 kilogramów, a paleta mieści 975 kilogramów. W celu uzyskania informacji odnośnie ceny, należy skontaktować się telefonicznie. Ma na to wpływ wydłużony termin realizacji zamówień, a także stale zmieniająca się cena pelletów. 

Gdzie jeszcze można kupić ten produkt? Od osób prywatnych na stronie sprzedajemy.pl. Ceny jednak trochę się różnią. O ile za worek 15 kg wszyscy sprzedawcy chcą 47.90 złotych, tak w przypadku palet jest inaczej. Najczęściej pojawia się cena 2900 złotych, najwyższa to 3090 złotych za 975 kilogramów. Z kolei na stronie koraoddzimasa.pl za worek zapłacimy 46 złotych, a paletę 975 kilogramów – 2990 złotych. 

Zobacz:

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze