Pompa ciepła to obecnie najczęściej wybierane źródło ogrzewania w domach jednorodzinnych. Zgodnie z obecną polityką proekologiczną, w wielu powiatach zabroniony jest montaż kotłów na paliwo stałe, którym jest węgiel. Z ogrzewaniem gazowym również może być polityczny problem. Dlatego właśnie popularność pomp ciepła ciągle rośnie. Poza tym wielu inwestorów korzysta z rządowych programów dopłat do źródeł ogrzewania i wymienia swoje dotychczasowe piece na pompy ciepła. Wtedy cena instalacji nie jest aż tak wysoka, choć to na pewno spory wydatek.
Dziś przyjrzymy się rozwiązaniom, które proponuje marka Galmet i sprawdzimy:
- pompa ciepła Galmet Prima opinie,
- pompa ciepła Galmet Airmax2 opinie.
Zobacz: Pompy ciepła Panasonic — opinie, wady i zalety
Pompa ciepła Galmet Prima opinie
Pompa ciepła Galmet Prima to inwerterowa pompa do ogrzewania wody oraz budynków (c.w.u, c.o.). Posiada klasę energetyczną A+++, więc jest dość tania w eksploatacji.
Jest dostępna w kilku wariantach: 6T, 8T, 10T, 12T i 16T, które należy dopasować przede wszystkim do wielkości budynku.
Pompa ciepła Galmet Prima opinie zbiera dość dobre. Inwestorzy, którzy korzystają z tego modelu zwracają uwagę na dobry stosunek jakości do ceny. Nie bez znaczenia pozostaje również to, że Galmet to polska firma, która całkiem dobrze radzi sobie na rynku.
Fachowcy chwalą, że z uwagi na monolityczną konstrukcję, pompa jest łatwa w montażu. Za tym idzie również to, że będzie działać ciszej i wydajniej. Poza tym, wśród użytkowników pojawiają się głosy, że cała jej konstrukcja (nawet sterownik) jest dość prosta, co wróży bezawaryjność na lata.
Zobacz: Piec indukcyjny czy pompa ciepła?
W przypadku źródła ciepła, którym jest pompa ciepła Galmet Prima opinie użytkowników skupiają się na intuicyjnej obsłudze. Zarówno panel sterowania, jak i aplikacja mobilna są przejrzyste i łatwe w obsłudze.
Pompa Galmet Prima sprawdzi się w naszych warunkach klimatycznych. Odpowiednio dopasowana do budynku będzie wydajna przy temperaturach do -25 stopni. Jak podają wszelkie dane, pompa najlepiej sprawdzi się przy ogrzewaniu podłogowym (niskotemperaturowym), ale można także dopasować pompę do domu, w którym znajdują się kaloryfery.

Pompa ciepła Galmet Airmax2 opinie
Podobnie jak Galmet Prima nadaje się do ogrzewania wody i powietrza, choć jej klasa energetyczna będzie niższa (A++). Występuje w wariantach mocy od 6 do 30 kW. Wielu klientów wybiera ją ze względu na nieinwazyjny montaż na zewnątrz budynku. Będzie pracować wydajnie w temperaturze do -20 stopni.
Jeśli chodzi o to, jakie ma pompa ciepła Galmet Airmax2 opinie, trzeba wskazać przede wszystkim na to, że to rozwiązanie bardzo elastyczne. Można nią ogrzewać tylko wodę, tylko powietrze, albo wybrać oba warianty jednocześnie. Sterowanie temperaturą pomieszczeń w przypadku pompy Airmax2 jest bardzo łatwe i może być w pełni zautomatyzowane. Potwierdzają to wystawianie dla pompa ciepła Galmet Airmax2 opinie: wygoda i komfort dla użytkownika zdecydowanie przemawiają za tym, by inwestować w pompę ciepła, mimo że jej cena jest dość wysoka.
Jak można przeczytać na forach budowlanych, pompa ciepła daje niezależność od zewnętrznych czynników (cena gazu, węgla). Przy okazji to rozwiązanie wspierające ochronę środowiska i wygodne, bo bezobsługowe.
Pompy ciepła Galmet – ceny
Cena pompy ciepła Galmet waha się od 25 – 30 tysięcy złotych w zależności od wybranego modelu. Do tego należy doliczyć koszt instalacji, co finalnie daje około 40 tysięcy złotych dla gospodarstwa domowego. Warto sprawdzać ceny u kilku dystrybutorów. Niektórzy użytkownicy pisali na forach budowlanych, że różnice mogą być dość duże. Częściowo koszt instalacji w budynkach już zamieszkałych zwraca się z uwagi na dotacje rządowe (obecnie program Prąd 4.0). Możliwy jest także zwrot w rocznym PIT w ramach ulgi termomodernizacyjnej.
Wszyscy użytkownicy pomp ciepła zwracają uwagę na to, że cena takiego źródła ogrzewania jest wyższa niż w przypadku tradycyjnego pieca c.o., ale to inwestycja, która się zwróci.
Biorąc pod uwagę obecną sytuację na rynku paliw, użytkownicy pomp ciepła, mogą być spokojni. Węgiel, czy gaz, których może zabraknąć w wielu gospodarstwach domowych, im nie jest do niczego potrzebny. Pompa ciepła to zatem rozwiązanie przyszłościowe i zapewniające względne bezpieczeństwo energetyczne dla indywidualnych odbiorców. W połączeniu z innymi odnawialnymi źródłami energii – fotowoltaiką – może zagwarantować względną niezależność od sytuacji na rynku energii.