Strona głównaOgrzewanieEkogroszek Karolinka - opinie, cena, gdzie kupić, dostępność, parametry

Ekogroszek Karolinka – opinie, cena, gdzie kupić, dostępność, parametry

Drzewa powoli tracą swoje liście. W parkach można dostać w głowę spadającymi kasztanami, a alternatyw, gdzie kupić ekogroszek, jest coraz mniej. Jedyne, o czym teraz marzysz, to odfrunąć niczym motylek byle dalej od kłopotów i zmartwień. Chcesz uciec od przytłaczającej rzeczywistości, która bezlitośnie rzuca w Ciebie kolejne wyzwania, na które zwyczajnie nie masz już sił. Nieważne, czy to kasztan, który nabił Ci guza na czubku głowy, czy dramatyczna cena za tonę ekogroszku. Ani jedno, ani drugie nie należy do przyjemnych doznań. 

Jako że opcja z przepoczwarzeniem się w motylka raczej nie wypali, desperacko szukasz, jaka jest cena za ekogroszek Karolinka 27. Opinie, choć zawsze pomocne, w tym przypadku na nic się zdadzą, jeśli ów cena zwyczajnie Cię przerośnie. Mimo to wspólnie spróbujemy poszukać dla Ciebie tego konkretnego opału. Niech jednak Twoja wiara w paranormalne rzeczy nie zwodzi Cię na manowce. Jest naprawdę niewielka szansa, by kupić ekogorszek Karolinka 27. Opinie wielu mogą to potwierdzić. Zlękniony naród już odkrył, jak ciężko zdobyć opał w tym roku.

Sprawdź: Pellet czy ekogroszek – co lepsze? Pellet vs ekogroszek

Ekogroszek Karolinka – z jakiej kopalni? Gdzie kupić? Jaka cena za tonę?

Jak widnieje w opisie, ekogroszek Karolinka jest węglem o bardzo niskiej spiekalności, zawartości popiołu, a także poziomu siarki. Jego parametry również są zadowalające. Wartość opałowa według producenta ma oscylować w okolicy 26-28 MJ/kg. Zapewne teraz, niczym wygłodniały wilk, który zwęszył zwierzynę, zastanawiasz się gdzie kupić ten ekogroszek i jaka jest cena za tonę. Liczysz na łut szczęścia i modlisz się do wszystkich dostępnych bogów o pomoc przy walce o to paliwo. Twój piec ledwo zipie na resztkach tego, co udało Ci się zdobyć, ale potrzebujesz dostarczyć mu nowy materiał do spalania. Czy tym materiałem może być ekogroszek Karolinka 27? Opinie sprzed lat zapewniłyby Cię o dobrym wyborze, gdyż jest on szczególnie – jak na ekogroszek – bezpieczny dla środowiska. 

Dzisiaj jednak na nic zda Ci się wiedza, jaka jest cena za tonę, ponieważ Karolinka nie jest nigdzie dostępna. Gdzie kupić ten ekogroszek? Mimo że, Karolinka pochodzi z kopalni PGG S.A., na stronie nie ma po niej śladu. W przypadku innych ekogroszków jest informacja o braku dostępności, ale o Karolince słuch zaginął. Czyżby nastąpił koniec produkcji? A może chwilowe wstrzymanie? Tego niestety nie wiemy. Jednak jedno jest pewne w kwestii, gdzie kupić Karolinkę. Obecnie nie jesteśmy w stanie nabyć tego ekogroszku nigdzie, nawet u producenta.

Zobacz: Czy i kiedy stanieje ekogroszek? Nasze prognozy

Ekogroszek Karolinka – opinie

Gdzie kupić ekogroszek Karolinka? Wiemy już, że obecnie nie da się go dostać nigdzie na rynku. Mimo to sprawdźmy, jak mają się opinie o tym paliwie, kiedy jeszcze było dostępne.

Ekogroszek Karolinka dedykowany był do wykorzystania z kotłami z podajnikiem. Jego granulacja wahała się między 8 a 25 mm, co nie jest niczym odkrywczym. Wszystkie ekogroszki muszą spełniać te kryteria. Wartość opałową poznaliśmy już wcześniej, ale ona również znajdowała się w ustalonych normach. 

Kiedy był dostępny w sprzedaży, uważany był za ekogroszek ze średniej półki cenowej. Naturalnie było to jeszcze przed tym, kiedy ceny nagle spuchły i zmutowały do gigantycznych sum. Opinie o Karolince w Internecie były wtedy dobre, a można się wręcz pokusić o stwierdzenie, że bardzo dobre, choć nie było ich za wiele, ale to zupełnie normalne. Pojawił się na rynku dopiero w styczniu tego roku. Znalazły się jednak osoby, które zdecydowały się przetestować go i zgodnie stwierdzają, że podczas spalania nie powstają spieki, a także, że dym z komina jest bardzo słabo widoczny. Jest to specjalnie zaprojektowane rozwiązanie, by wyeliminować emisję rakotwórczych substancji.

Ekogroszek Karolinka 27 – opinie

Czym różni się ekogroszek Karolinka 27 od tego, co przed chwilą analizowaliśmy? W jego procesie produkcyjnym został zastosowany dodatek antysmogowy  „Błękitny Plus”. Jest on wytwarzany z polskiego węgla kamiennego poprzez odgazowanie.  Jest to bardziej ekologiczne rozwiązanie, które pomaga w walce ze smogiem. Co więcej, Karolinka 27 nadaje się do wszystkich kotłów, niezależnie od ich klasy. Oprócz tego charakteryzuje się wysoką kalorycznością i stabilnym procesem spalania. 

Sprawdź: Cena ekogroszku i węgla w Niemczech – tyle kosztuje tona

Czy ludzie docenili ekogroszek Karolinka 27? Opinie wskazują na to, że pomiędzy wypuszczeniem go na rynek a problemem gospodarczym, za dużo się działo i ludzie mieli w tamtym okresie inne priorytety. Nie było jeszcze wtedy problemu z dostępnością, za to pojawił się temat wojny na Ukrainie i potencjalnej groźby ataku i na Polskę. Teraz jest to dla nas chleb powszedni, ale wtedy wszyscy planowali szybką ucieczkę, w razie, gdyby przyszło nam się mierzyć z najgorszym. 

Pojawiło się jednak kilka testów z udziałem ekogroszku Karolinka 27. Opinie na jego temat były w tym materiale raczej pozytywne, choć nieszczególnie entuzjastyczne. Dla jednych był to zwyczajnie ekogroszek, jak wszystkie, dla innych był on gorszą wersją Karlika. Nie można jednak odmówić, że pomijając dużą ilość popiołu po spaleniu, sprawdził się on całkiem dobrze.

Czy to spadający kasztan, czy okrutna cena za tonę ekogroszku, dobrze by było móc wyhodować sobie skrzydła i odlecieć w siną dal. Niestety, na podobne podróże i oderwania od rzeczywistości możemy pozwolić sobie tylko w krainie snów. Miejmy nadzieje, że chociaż tam nie dopadnie nas chłód i będziemy mogli spędzić kilka godzin szczęśliwie, bo ekogroszku Karolinka nie uda nam się kupić nigdzie w najbliższym czasie.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze