Strona głównaWnętrzaDeszczownica - czy warto? Opinie

Deszczownica – czy warto? Opinie

Łazienka jest to miejsce, w którym zależy nam na komforcie i zapewnieniu sobie relaksu. Jednym z udogodnień, które są jednym z najczęściej wybieranych podczas urządzania łazienki jest zamontowanie deszczownicy. Ten element zyskuje coraz większą popularnością ze względu na wygodę i doznania, jakie dostarcza deszczownica.

Pewnie zastanawiasz się, czy warto kupować deszczownicę, czy lepiej zostać przy tradycyjnych rozwiązaniach. W tym artykule poznasz odpowiedź na to pytanie, dowiesz się, jakie są opinie na temat tego produktu, jaką deszczownicę wybrać, poznasz ich wymiary, czy warto kupować deszczownicę z wylewką, na jakiej wysokości ją zamontować i co najważniejsze – jaka jest jej cena. W celu uzyskania wymienionych wyżej zagadnień dokładnie przeczytaj całą treść.

Deszczownica – czy warto?

Deszczownica, jak sama nazwa wskazuje, oferuje kąpiel, w strugach wody przypominających deszcz. Taka dodatkowa atrakcja podczas kąpieli zapewni miłe doznania. Relaks podczas używania deszczownicy będzie jeszcze przyjemniejszy. Komfort podczas kąpieli jest bardzo ważny, ponieważ dzięki niemu nabieramy energii. Jeśli dalej zastanawiasz się, czy warto kupić deszczownicę to na kolejny argument przywołamy to, że ten element Twojej łazienki sprawi, że nada on eleganckiego i nowoczesnego powiewu w wyglądzie tego pomieszczenia.

Deszczownice są bardzo estetycznie wykonane, dlatego też nigdy nie były uznawane za coś, co zaburzyłoby ogólny wygląd i styl łazienki, w związku z tym zyskuje pozytywne opinie. Oprócz powyższych zalet deszczownicę warto jest nabyć choćby ze względu na oszczędności, jakie zapewnia jej użytkowanie. Zmniejsza się zużycie wody, ze względu na zastosowanie perlatora napowietrzającego strumień wody wypływający z deszczownicy. Dzięki takiemu rozwiązaniu krople wody są spiętrzone, czego efektem jest mniejsze zużycie wody. Osoba korzystająca z prysznica ma wrażenie, że woda wypływa obficie, a w rzeczywistości wcale tak nie jest, dlatego warto jest zainwestować w taki element w swojej łazience.

Deszczownica – opinie

Na forum widnieje wiele opinii na temat deszczownic. W większości przypadków, użytkownicy forów decydują się na zakup deszczownicy po skorzystaniu z niej u znajomych, w hotelach, bądź innych miejscach. Pozytywne opinie zbierają deszczownice podtynkowe, czyi wbudowane w sufit. Takie rozwiązanie nadaje nowoczesnego, designerskiego klimatu. Niestety deszczownica zbiera negatywne opinie za swoją wysoką cenę (temu czynnikowi przyjrzymy się bliżej w dalszej części artykułu). Mimo tego, użytkownicy forów uważają, że ten produkt jest wart swojej ceny. Najlepsze opinie przypadają na kwadratowe deszczownice o wymiarach 50 × 50 cm.

Do pozytywów wynikających z użytkowania deszczownicy, należy fakt, że dostarcza ona wielu wspaniałych doznań, dzięki którym nasze ciało po kąpieli jest zrelaksowane. Do minusów posiadania samej deszczownicy zalicza się fakt, że podczas mycia prysznica nie jest możliwe płukanie ścianek, dlatego też dobrze jest oprócz samej deszczownicy zamontować dodatkową zwykłą słuchawkę. Ten element przyda się również w przypadku, kiedy nie będziemy chcieli moczyć całego ciała.

Jaka deszczownica? Wymiary

Kiedy zastanawiasz się, jaka deszczownica będzie najlepsza, przede wszystkim należy zacząć od zmierzenia kabiny prysznicowej. Do małych kabin o wymiarach 80 x 80 cm dobrze jest zastosować deszczownicę o średnicy 20 – 30 cm. Jest to ważne, aby podczas brania kąpieli, woda nie wylewała się poza kabinę. W przypadku, kiedy nasza kabina jest dużo większa, niż ta wyżej wspomniana, jaka deszczownica będzie najlepsza? W takiej sytuacji możliwości są dużo szersze i można zastosować deszczownicę o średnicy 40 cm lub większą albo kwadratową o wymiarach np. 50 x 50 cm.

łazienka z prysznicem wraz z deszczownicą

Deszczownica z wylewką

Dobrym i komfortowym rozwiązaniem będzie zainstalowane deszczownicy z wylewką. Taka kombinacja pozwoli nam na swobodne używanie węża ze słuchawką i np. uniknięcie moczenia włosów, jeśli nie ma takiej konieczności. Deszczownica z wylewką nadaje się dla fanów szybkiego prysznica, jak i relaksu w strugach deszczu.

Deszczownica – na jakiej wysokości?

Na jakiej wysokości zamontować deszczownicę w łazience? To pytanie zapewne będzie Cię nurtować, kiedy nabędziesz już swoją wymarzoną deszczownicę. Standardowa wysokość, na której montuje się deszczownice to 210 cm. Nie jest to jedna zasada, do której zawsze trzeba się stosować. To, na jakiej wysokości zamontujesz swoją deszczownicę zależy przede wszystkim od Twoich potrzeb. Zakres montażu waha się między 160 cm, a 240 cm. Pod uwagę należy wziąć wzrost najwyższego domownika i umieścić deszczownicę 20 cm wyżej. Wiemy już, na jakiej wysokości zamontować deszczownicę, jednak jaka powinna być odległość od ściany? Najczęściej stosowana praktyka to 30 – 50 cm odstępu.

Deszczownica – cena

Różnica w cenie deszczownic jest bardzo duża. Wynika ona z marki, wymiarów oraz tego, czy jest to sama deszczownica, czy cały komplet wraz z wylewką i kranem. Ceny zaczynają się od 450 zł. Najdroższe egzemplarze są w cenie nawet ponad 5000 zł.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze