Strona głównaOpinie o firmachHermes Energy Group - opinie o firmie

Hermes Energy Group – opinie o firmie

Hermes Energy Group S.A to przedsiębiorstwo, które działało na Polskim rynku od 2014 roku. Niegdyś spółka ta specjalizowała się w tematach sprzedaży i przesyłu energii elektrycznej, czy gazu ziemnego do swoich odbiorców. Hermes Energy Group była polską spółką, która również próbowała swoich sił na rynkach międzynarodowych. Swoją ofertę głównie kierowała do klientów biznesowych i indywidualnych. Na ich stronie oficjalnej, która obecnie już nie istnieje, można było znaleźć informacje o tym, że cała kadra zarządzająca największy nacisk kładą na relacje z klientami, dla których najważniejsze były długofalowość. W pierwszym latach istnienia firmy, spółka osiągała dość dobre wyniki sprzedażowe na rynkach zagranicznych, dodatkowo dzięki doświadczeniu budowała również silną pozycję na rynku polskim. Z roku na rok przedsiębiorstwo zyskało wielu klientów, mimo dobrej passy w 2020 ogłoszono upadłość. W dalszej części wpisu sprawdzimy, jakie można było znaleźć opinie na forum nt. Hermes Energy Group, dlaczego wielu klientów używało w stronę spółki zwrotów typu „oszuści” i „naganiacze”, dodatkowo sprawdzimy, jak wyglądało odstąpienie od umowy o dostawie energii elektrycznej.

Hermes Energy Group S.A. prąd – opinie, forum

Przede wszystkim w 2019 roku, 28 listopada, Hermes Energy Group S.A rozesłała do wszystkich swoich klientów informację o tym, że zamykają działalność. Po tej informacji na forum posypały się negatywne opinie, a ludzie nie kryli swojego oburzenia i tego, w jaki sposób spółka potraktowała swoich klientów. W sieci znaleźć można informacje o tym, że głównym powodem zaprzestania działalności związanej ze sprzedażą i dystrybucją energii elektrycznej i gazu były problemy finansowe. Warto wspomnieć o tym, że głównymi klientami Hermes Energy Group były duże przedsiębiorstwa produkcyjne, lokalne spółki i również klienci indywidualni. W ten sposób Hermes Energy Group miało około 80 tysięcy klientów. Mimo tego, że spółka ta w pewnym momencie była uznawana za lidera na polskim rynku energetycznym, a jej obroty wyniosły ponad 4 mld zł to niepokojące wieści i opinie na forum pojawiały się już rok wcześniej, jednak większość klientów zignorowała je.

Informacja o zamknięciu działalności zszokowała tak naprawdę wszystkich, w pewnym momencie nastąpił chaos wśród klientów, ponieważ niektórzy nie wiedzieli tak naprawdę komu i w jakiej wysokości opłaty rozliczać za faktury. Na forum ludzie oczerniali spółkę i wypisywali komentarze, że są to oszuści i złodzieje. Największy problem pojawił się u tych klientów, którzy nic nie zrobili z fakturami, w ten sposób musieli zapłacić znacznie wyższe rachunki za energię, ponieważ pojawiły się taryfy rezerwowe u wyznaczonych sprzedawców energii elektrycznej.

Hermes Energy Group – oszuści

W trakcie prowadzenia działalności sprzedaży prądu elektrycznego i gazu przez spółkę Hermes Energy Group, pojawiały się różne opinie o tym, że sprzedawcy tej firmy to oszuści. Oczywiście jak w rzeczywistości było naprawdę nie sposób tego zweryfikować, jednak wyczytać można na forum informacje o tym, że podczas podpisywania umów, głównie u starszych klientów, czasami nawet nieświadomych, dochodziło do manipulacji treści umowy. Osoby, które nie wykazywały się odpowiednią czujnością, padały ofiarą takiego oszustwa. Często firma pod takim pretekstem była podawana do Rzecznika Praw Konsumenckich.

Hermes Energy Group – odstąpienie od umowy

Odstąpienie od umowy w tej spółce, można było złożyć do 2019 roku. Wystarczyło uzupełnić odpowiedni formularz i złożyć go do jednego z punktów sprzedaży, albo wysłać za pośrednictwem odpowiedniego formularza znajdującego się na stronie internetowej spółki. Po 2020 roku, od momentu ogłoszenia upadłości Hermes Energy Group każdy klient został poinformowany o tym, że może dochodzić roszczeń w momencie, kiedy nastąpiła nadpłata za opłaty, za energię elektryczną i gaz.

Tomasz Borowiecki
Tomasz Borowiecki
Ukończył technikum budowlane i od tego czasu zakochał się w remontach, wykończeniach i stolarce.
Powiązane artykuły

Najpopularniejsze